Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2018/№44
Друкувати

Готуй сани влітку, а товарні чеки (квитанції) — до перевірки

Бала Людмила, налоговый эксперт
Сьогодні ще раз обговоримо резонансний лист ДФСУ від 20.07.2018 р. № 24188/6/99-99-14-05-01-15. Нагадаємо, в ньому податківці вимагають, щоб на кожен продаж за готівку підприємець-єдиноподатник виписував чек*. Для тих, хто не має наміру сперечатися з фіскалами, сьогодні розповімо: «з коли» такі чеки потрібно було б оформляти? Скільки їх потрібно оформити на кожен день? І в скількох примірниках? Готуємося до документальної перевірки заздалегідь.

* Про це ми вже говорили в статті «Як із нічного кошмару, або Розрахунковий документ на кожен продаж» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 41).

Нагадаємо, листом № 24188/6/99-99-14-05-01-15 ДФСУ дала зрозуміти, що підприємець-єдиноподатник повинен виписувати товарний чек (квитанцію) на кожен продаж за готівку:

«Враховуючи викладене, ДФС вважає, що право покупця згідно з п. 15 ст. 3 Закону № 265** вимагати видати йому чек, накладну чи інший письмовий документ не скасовує необхідності фізичній особі — підприємцеві — платникові єдиного податку виписувати такий документ на кожен товар, який продається, незалежно від того, вимагається покупцем такий документ чи ні.

** Мається на увазі Закон про РРО. — Прим. ред.

Отже, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку повинні оприбутковувати готівку на підставі письмових документів, які повинні виписуватися на кожен товар (послугу), що продається, незалежно від того, вимагається покупцем чек, накладна чи інший письмовий документ».

Інакше — будуть проблеми з оприбутковуванням готівки, відповідно, контролери на місцях можуть погрожувати 5-кратним штрафом за неоприбуткування готівки .

Не вдаючись у міркування про те, чому фіскали вкотре перехоплюють через край*, зараз розповімо про те, як підготуватися до документальної перевірки. А підготуватися варто, бо — штраф великий .

Найважливіше запитання: з якої дати в підприємця мають бути товарні чеки (квитанції) на кожен готівковий продаж? Відповідь: формально з 01.06.2018 р. Саме з цієї дати до п. 11 Положення № 148*** були внесені зміни, що стосуються оприбуткування готівки в підприємців, за яких «учепилися» податківці****.

*** Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

**** Маються на увазі зміни, затверджені постановою Правління НБУ від 24.05.2018 р. № 54.

Відповідно ідеальний варіант — починаючи із зазначеної дати під кожен підсумковий запис у Книзі обліку доходів (і витрат) у вас є купка «ваших» примірників товарних чеків / квитанцій або купка корінців до квитанцій.

Скільки було фактів готівкових розрахунків — стільки повинно бути і «папірців».

Загальна сума цієї купки відповідає підсумковій сумі готівкових надходжень у відповідний день у Книзі обліку доходів (і витрат).

При цьому скільки готівкових продажів/розрахунків було протягом дня, відомо одному лише підприємцеві. Відповідно і величина купки документів (їх кількість) буде «плаваючою» .

Тобто там, де це можливо, — кількість «папірців» може бути зведена до мінімуму. Але за тими ж побутовими послугами такі «хитрощі», ясна річ, не пройдуть.

Тепер поговоримо про неідеальні варіанти.

Розпочнемо з того, про що ми вже говорили в попередніх статтях. Останнім часом ДФСУ висувала на роль товарного чека аналог фіскального чека РРО, тільки без номера РРО і замість напису «Фіскальний чек» на ньому має бути напис «Товарний чек».

Див. роз’яснення в категорії 109.10 ЗІР.

Але при цьому ніколи не йшлося про те, що він повинен виписуватися у двох примірниках. Відповідно, в крайньому разі (!) можна наполягати на тому, що, так, товарні чеки виписувалися на кожен готівковий продаж. Але ми їх усі віддали покупцям на їх вимогу. І «від безвихідності» склали наприкінці дня загальний документ — «підсумковий» товарний чек/квитанцію — на підставі якого і внесли запис до Книги.

Ще один варіант, але він уже вступає в конфлікт зі згаданим листом ДФСУ: наполягати на буквальному дотримуванні вимог п. 24 розд. III Положення № 148 і п. 15 ст. 3 Закону про РРО (ср. 025069200).

Пункт 15 ст. 3 Закону про РРО говорить, що «документ» потрібно видавати на вимогу покупця/замовника. Ніхто не вимагав — ми і не виписували. А за підсумком дня склали «підсумковий» товарний чек/квитанцію, на підставі якого і внесли запис до Книги.

Але, знову ж таки, податківцям такий підхід з високою часткою ймовірності не сподобається.

Зрозуміло, що якщо на вимогу ви вже видавали комусь чек/квитанцію, підсумковим документом потрібно закривати тільки різницю (готівковий дохід за Книгою — сума, на яку чек уже був виданий).

Замість висновку зазначимо, що на сьогодні є проект НБУ (https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=77079840), в якому пропонується внести чергові зміни до Положення № 148, у тому числі до його «злощасного» п. 11. При цьому оприбуткуванням готівки для єдиноподатників планується просто зробити запис у Книзі не оглядаючись на наявність/відсутність чеків/квитанцій:

«Оприбуткування та облік фізичними особами — підприємцями отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів і витрат (або книгах обліку доходів) у порядку, визначеному Податковим кодексом України».

Коли цей проект побачить життя, в чому не доводиться сумніватися (питання лише, як довго цього доведеться чекати), питання з видачею чека кожному покупцеві, вважаємо, знову буде зняте з порядку денного .

Але знову ж таки воно буде зняте тільки на майбутнє. Період же з 01.06.2018 р. по момент набрання чинності змінами навряд чи буде амністований.

Тому поки що краще дивитися в бік «ідеального варіанта» (див. вище).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться