Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2018/№44
Друкувати

Є запитання щодо аліментів? Відповідаємо!

Беляева Елена, налоговый эксперт
Сьогодні запитання про стягнення «дитячих» аліментів з працівника підприємства доволі час­то трапляються на практиці. І кому, як не бухгалтерові, доводиться з ними розбиратися. Пропонуємо вам чергову «порцію» відповідей на «аліментні» запитання.

Запитання

Відповідь

Чи потрібно повідомляти виконавчу службу про те, що аліментник з жовтня працюватиме на півставки?

Ні, не потрібно. Закон № 1404* вимагає повідомляти виконавця тільки про припинення виплат. При цьому в повідомленні зазначають причини такого припинення, нове місце роботи, проживання або навчання боржника, якщо такі відомі. Подають повідомлення в 3-денний строк з моменту припинення виплат (ст. 69 Закону № 1404).

Повідомляти виконавчу службу про те, що працівника переведено на роботу в режимі неповного робочого часу, роботодавець не зобов’язаний

Працівник підприємства працює на 0,5 ставки (зарплата 1900 грн.). Згідно з постановою виконавця підприємство повинне утримувати з працівника «дитячі» аліменти в розмірі ¼ заробітку. Як правильно визначити суму аліментів?

Відрахування аліментів здійснюють із суми заробітку аліментника, після утримання із цього заробітку ПДФО і ВЗ, тобто з «чистої» суми зарплати. Якщо, наприклад, сума зарплати працівника складає 1900 грн., то суми ПДФО і ВЗ дорівнюватимуть відповідно 342 грн. (1900 грн. х 18 %) і 28,50 грн. (1900 грн. х 1,5 %). Сума «чистої» зарплати — 1529,50 грн. (1900 - 342 - 28,50). Із цієї суми й утримуємо аліменти:

1529,50 грн. х ¼ = 382,38 грн.

Важливо! Сьогодні мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути нижчим 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ст. 182 СКУ**).

Прожитмінімум для дітей віком до 6 років нині становить 1559 грн., від 6 до 18 років — 1944 грн. Виходячи із цього мінімальний розмір аліментів повинен становити відповідно 779,50 грн. і 972 грн.

Як бачимо, сума аліментів, утримана із зарплати нашого працівника (382,38 грн.), менше мінімального розміру аліментів. Що робити? Орієнтуємося на постанову виконавця. Якщо в ній зазначено стягнути не менше 50 % прожитмінімуму для дитини відповідного віку, то суму аліментів визначаємо з оглядом на це 50-відсоткове обмеження. Тобто утримуємо аліменти в сумі 779,50 грн. або 972 грн. (залежно від віку дитини).

Зверніть увагу! При стягненні аліментів на неповнолітніх дітей загальний розмір усіх утримань при кожній виплаті зарплати не може перевищувати 70 % (ст. 128 КЗпП, ст. 70 Закону № 1404) (у нашій ситуації це обмеження дотримується)

Новий співробітник повідомив, що він аліментник і попросив утримувати з нього 25 % зарплати. Документи від виконавчої служби на підприємство поки що не надійшли. Чи можна утримувати аліменти з працівника без виконавчих документів (у працівника на руках тільки рішення суду)?

Так, можна. У цьому випадку до отримання документів від виконавчої служби сплата аліментів вважатиметься добровільною. Підставою для стягнення аліментів буде заява працівника про відрахування аліментів на дитину із заробітної плати такого працівника (ст. 187 СКУ). У заяві потрібно зазначити П. І. Б., реквізити документа, що підтверджує особу одержувача аліментів, його реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також реквізити банківського рахунку, на який перераховуватимуться кошти. На підставі поданої заяви роботодавець перераховує аліменти не пізніше за триденний строк з дня виплати зарплати.

Зверніть увагу! Заяву працівник може відкликати в будь-який час без пояснення причини.

Зазначимо, що з 28.08.2018 р. з’явилася вимога, що роботодавці зобов’язані перераховувати аліменти на рахунок держвиконавчої служби або рахунок приватного виконавця (ч. 1 ст. 69 Закону № 1404). Але стосується це саме примусового стягнення аліментів через державного або приватного виконавця***. У ситуації, що цікавить нас, виконавчі документи підприємство ще не отримало й утримує аліменти за заявою працівника. Отже, аліменти цілком можна перерахувати безпосередньо одержувачеві аліментів

Підприємство отримало постанову виконавчої служби про стягнення «дитячих» аліментів з працівника. У постанові зазначена в тому числі сума боргу за аліментами за минулі місяці. Чи можна утримати із зарплати працівника відразу всю суму боргу (це майже вся місячна зарплата)?

За загальним правилом у разі примусового утримання аліментів на неповнолітніх дітей (на підставі постанови виконавця або за заявою одержувача аліментів і виконавчим листом) розмір відрахувань із зарплати працівника не може перевищувати 70 % «чистої» зарплати. Обмеження прописані в абз. 3 ст. 128 КЗпП і ч. 3 ст. 70 Закону № 1404.

Виняток із цього правила — ситуація, коли утримання відбувається на підставі заяви працівника. У цьому випадку роботодавець має право утримати із зарплати ту суму грошових коштів, яку працівник зазначив у заяві.

Таким чином, підприємство може утримати із зарплати працівника всю суму боргу за аліментами з перевищенням 70-відсоткового обмеження тільки за наявності відповідної заяви працівника****

«Дитячі» аліменти перераховуються на рахунок виконавчої служби. Як відобразити таку виплату в бухобліку? Якщо утримувати аліменти за субконто дружини, а перераховувати виконавчій службі, як тоді закривати розрахунки?

Ми вже звикли відображати в бухобліку відрахування аліментів із заробітку працівника проводкою Дт 661 — Кт 685, а виплату (перерахування) аліментів одержувачеві — Дт 685 — Кт 301, 311. При цьому за субрахунком 685 вели аналітику в розрізі одержувачів аліментів.

З 28.08.2018 р. механізм виплати аліментів змінився. Тепер їх потрібно перераховувати на рахунок виконавчої служби (або на рахунок приватного виконавця). У зв’язку із цим можна порекомендувати такий порядок записів:

Дт 661 — Кт 685 — утримано аліменти із зарплати працівника (аналітику за субрахунком 685, як і раніше, ведемо в розрізі фізосіб-одержувачів аліментів);

Дт 377 — Кт 311 — перераховано аліменти на рахунок виконавчої служби;

Дт 685 — Кт 377 — здійснено залік заборгованостей

Як відобразити у формі № 1ДФ аліменти, перераховані на рахунок держвиконавчої служби (приватного виконавця)?

Перераховуючи кошти на рахунок виконавчої служби (приватного виконавця), ми таким чином виконуємо зобов’язання перед фізособами-стягувачами аліментів. Кошти, внесені на рахунок виконавчої служби (приватного виконавця), належать у повному обсязі особам, на користь яких вони були перераховані (тобто одержувачам аліментів). Виконавці не є податковими агентами. Вони лише здійснюють управління коштами, що надійшли, і зобов’язані виплатити їх тим особам, яким вони призначені.

Таким чином, на наш погляд, зміна процедури виплати аліментів ніяк не вплинула на порядок заповнення Податкового розрахунку за формою № 1ДФ.

Нарахування (виплату) аліментів у формі № 1ДФ ми показуємо так само, як і раніше, тобто з ознакою доходу «140» і із зазначенням П. І. Б. та ідентифікаційного номера фізособи — одержувача аліментів.

Нагадаємо, що доходи працівника — платника аліментів ми показуємо в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ у нарахованій сумі, без вирахування суми аліментів

Підприємство утримує із зарплати працівника аліменти на дитину за виконавчим листом. У ньому зазначено, що аліменти виплачуються до досягнення дитиною повноліття. 19.10.2018 р. дитині виповниться 18 років. Яку суму аліментів потрібно стягнути в жовтні: всю суму чи її частину?

На нормативно-правовому рівні відповідь на це запитання не врегульована. На нашу думку, в місяці досягнення дитиною 18 років аліменти слід розраховувати пропорційно кількості календарних днів місяця, протягом яких він мав статус неповнолітнього.

Тобто за обставин, викладених у запитанні, утримувати аліменти в розмірі, що припадає на 18 календарних днів жовтня. А вже з 19.10.2018 р. дитину вважають повнолітньою і з цієї дати аліменти їй не перераховують.

Проте пам’ятайте: бухгалтер за своєю ініціативою не має права зменшувати або збільшувати розмір аліментів. Тому рекомендуємо звернутися до органу держвиконавчої служби й отримати від нього роз’яснення щодо утримання аліментів у місяці виповнення дитині 18 років.

Це дозволить уникнути непорозумінь у майбутньому.

Також нагадаємо, що за загальним правилом аліменти виплачують до досягнення дитиною повноліття (тобто до 18 років). Виняток із цього правила становлять усього лише два випадки. Перший — якщо повнолітня дитина продовжує навчання й у зв’язку із цим їй потрібна матеріальна допомога. У цьому випадку батьки зобов’язані утримувати своє чадо до 23 років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу (ст. 199 СКУ). Таке право учня припиняється у разі припинення його навчання. У цьому випадку аліменти стягують у судовому порядку за новою позовною заявою (п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 р. № 3). Тобто роботодавець повинен отримати іншу постанову про примусове стягнення аліментів, як підставу для утримання аліментів до досягнення дитиною працівника 23 років. Другий винятковий випадок — коли повнолітня дитина є непрацездатною і потребує матеріальної допомоги (ч. 1 ст. 198 СКУ). Виплати в такій ситуації стягуватимуться протягом усього періоду непрацездатності, але знову-таки за умови, що батьки дитини мають можливість надавати їй цю допомогу. Зазвичай, тут ідеться про повнолітніх дітей — осіб з інвалідністю

* Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII.

** Сімейний кодекс України від 10.01.2002 р. № 2947-III.

*** Деталі знайдете в статті «Аліменти — лише через держвиконавця?!» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 39).

**** Вам також будуть цікавими матеріали:
— «Аліменти з матдопомоги: стягувати чи ні?» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 35);
— «Аліменти з лікарняних: коли утримувати, а коли ні» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 25).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться