Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, липень, 2020/№31
Друкувати

Дистанційна робота VS ф. № 20-ОПП

Сумцова Ольга, налоговый эксперт
У штаті підприємства є працівник-надомник з іншого міста, що працює дистанційно. Чи потрібно місце дистанційної роботи працівника зазначати у ф. № 20-ОПП? Розбираємося.

У ф. № 20-ОПП відображається інформація про об’єкти оподаткування, об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, а також об’єкти, через які провадиться діяльність. Такими об’єктами є майно та дії, у зв’язку з якими в платника податків виникають обов’язки зі сплати податків та зборів.

При цьому п. 8.4 Порядку № 1588* вимагає відображати у ф.‑№ 20‑ОПП інформацію про всі об’єкти, які є власними, орендованими або переданими в оренду (тобто передбачається наявність у суб’єкта господарювання права користування об’єктом).

* Затверджений наказом Мінфіну від 09.11.2011 р. № 1588.

Якщо працівник працює віддалено з дому, то вважаємо, що об’єктів, про які потрібно інформувати у ф. № 20-ОПП, немає. По-перше, щодо найманого працівника в підприємства виникає обов’язок зі сплати тільки «зарплатних» податків та зборів. А за такими об’єктами оподаткування у ф. № 20-ОПП інформацію не подають (адже ці показники роботодавець і так декларує у звітності). По-друге, приміщення, в якому працює працівник-надомник, у користуванні підприємства не перебуває. Підприємство не орендує його / не зобов’язане його орендувати. Тобто як такого приміщення в користуванні немає.

Той факт, що працівник-надомник працює віддалено, не зобов’язує підприємство й ставати на облік за неосновним місцем обліку. Це не відокремлений/структурний підрозділ.

Наступне, на що важливо звернути увагу, — «об’єкти, через які провадиться діяльність». Інформація про такі об’єкти використовується податківцями для оцінки реальності госпдіяльності (чи достатньо потужностей для провадження діяльності). Але місце віддаленої роботи співробітника відображати у ф. № 20-ОПП не потрібно (у підприємства немає прав користування на об’єкт). Достатньо того, що є «зарплатні» нарахування і працівник оформлений як надомник.

З 27.07.2020 р. відбулися деякі зміни в поданні ф. № 20‑ОПП. Детальніше — у статті «Форма № 20-ОПП: нове в поданні» (журнал «Бухгалтер 911», 2020, № 29).

Інша річ, якщо працівник не просто виконує роботу, а ще й приймає замовлення або здійснює їх виконання для клієнтів у місті, де проживає. Але тоді виникає запитання: а де саме він їх здійснює? Навряд чи у своїй квартирі. Якщо є ще якийсь об’єкт, то тоді в підприємства має бути оформлене право користування таким об’єктом (наприклад, договір оренди). І інформація про такий об’єкт уже фіксується у ф. № 20-ОПП.

Наостанок скористаємося нагодою і відзначимо, що 27.07.2020 р. на сайті ДПСУ оприлюднено оновлений «Довідник типів об’єктів оподаткування». Його доповнено такими об’єктами оподаткування: «715» — «ПТКС» і «716» — «Вагон».

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
60827 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти