Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, лютий, 2022/№9
Друкувати

КОРО з РК, смт і селища: ех раз, та ще раз!

Шевчук Михаил, налоговый эксперт
З’явився привід ще раз повернутися до питання застосування КОРО з РК на території селищ. Це ті зміни, про які ми розповідали в попередніх двох номерах*. Ньюзмейкери — знову-таки податківці.

* Див., зокрема, статтю «КОРО з РК у селищах: розбираємося в нюансах» (журнал «Бухгалтер 911», 2022, № 8).

Податківці, як ми вас уже повідомляли, видали спочатку лояльну новину, у якій стверджували, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території селищ міського типу (смт), мають право на використання пільг, установлених у Переліку № 1336** для селищ.

** Перелік окремих форм та умов проведення діяльності.., затверджений постановою КМУ від 23.08.2000 № 1336.

Ми такий оптимізм не поділяли. Але не виключали, що подальші роз’яснення податківці даватимуть саме в такому ліберальному ключі.

Далі податківці цю новину підправили. У ній уже смт не згадуються (tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/569818.html) ☺.

Що сталося? Податківці визнали, що поспішили з висновками?

Не зрозуміло. Оскільки ті ж висновки в частині смт з їх новинної замітки (початковий текст) перекочували в роз’яснення в категорії 109.20 ЗІР(zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=30562):

«Слід зазначити, що відповідно до адміністративно-територіального устрою України всі населені пункти, що мали статус «селище міського типу», наразі відносяться до населених пунктів із статусом «селище». Відповідно суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність на їх території, мають право на використання пільг, встановлених пп. 1, 4, 6, 7, 8, 11, 17, 22 Переліку в повному обсязі».

Як відомо, і роз’яснення в ЗІР надійністю не вирізняються. І від відповідальності платника не захистять від слова «зовсім». Але слідами цих роз’яснень можна отримати на свою адресу письмову індивідуальну податкову консультацію (ІПК) з аналогічними висновками. А ІПК на вашу адресу — це вже щось.

Оскільки вона таки оберігає платника, який нею користувався, від фінансової відповідальності у сфері, що нас цікавить (п.п. 112.8.2 ПКУ).

Тому доки податківці не змінили свою консультацію в ЗІР, логічно зробити запит на отримання письмової ІПК, у якому викласти вашу конкретну ситуацію. Якщо в ІПК буде написано, що ви можете на території смт працювати без РРО/ПРРО, але із зареєстрованими у податківців КОРО з РК, то можна буде без побоювання діяти згідно з отриманою ІПК.

Але, знову ж таки, заради справедливості відзначаємо, що висновки податківців спірні. Адже поки ми живемо в реальності, де існують і селища, й смт. І це зовсім різні поняття! Врегулювання цього питання — «винищування» такого поняття, як смт, — ще тільки «в дорозі»***.

*** Див. законопроєкт «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України» від 28.01.2021 № 4664.

фото автора У фокусі
Віталіна Клец Річна звітність ФОП за 2022 рік...
29035 22
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам