Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.02.18
24567 23 Друкувати

Як переносити показники фінзвіту до «прибуткової» декларації, з огляду на відмінності в одиницях виміру?

Як враховується при заповненні Податкової декларації з податку на прибуток підприємств фінансовий результат до оподаткування, якщо у фінансовій звітності такий показник відображається у тисячах гривень?

Відповідно до п.п. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Водночас, абзацом першим п. 44.1 ПКУ встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування. 

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Отже, Податкова декларація з податку на прибуток підприємств заповнюється на підставі первинних документів, складених відповідно до бухгалтерського обліку, у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Нагадуємо, що згідно з п.п. 46.2 ПКУ, платник податку подає разом з податковою декларацією фінансову звітність, яка є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та її невід’ємною частиною. Декларація подається після подання фінансової звітності і отримання квитанцій щодо її прийняття.

Інформація по темі: 
Строки та форма подання декларації з податку на прибуток підприємств 
Декларацію з податку на прибуток підприємств подаємо за новою формою
Чи необхідно платнику податків, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінрезультату на різниці, кожен рік заповнювати поле «Наявність рішення»? 
Чи необхідно при заповненні поля «Додатки на __ арк.» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств враховувати кількість аркушів фінансової звітності?

Річна фінзвітність: основні вимоги

За матеріалами Категорія 102.23.02 ЗІР

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • бух-бух
13.02.18 07:37

А по убыточной?

Відповісти
  • Машуня
13.02.18 08:30

бух-бух, а что по убыточной?
стр. 01 - доход за год в грн.
стр. 02 - убыток (фин.рез. с минусом)

Відповісти
  • бух
13.02.18 09:26

что-то не поняла. а что нельзя отправить отчетность и деку одновременно? 

Відповісти
  • 13
13.02.18 09:56

вот последний абзац бредятина полная... баланс это додаток к деке по прибыли, почему додаток нужно подавать первым???? И почему именно после получения квитанции о его приеме нужно отправлять деку? Где логика? Я отправила одновременно, дека и баланс, все принято, разница в минутах. Бесит что в НКУ написано одно, а гнишники отсебятину туда впихывают. Нет утвержденного порядка как подавать эти отчеты одновременно или какой отчет высылать первым по очереди. 

Відповісти
  • бухік
13.02.18 10:22

Скажіть, будь-ласка мене збиває з толку..."баланс як додаток до декларації"""...але в додатках до декларації його немає. тобто я подаю баланс через єдине вікно як і минулого року....а потім декларацію просто з відміткою+ в додатках фз...і це вважається як подана разом  дека і фз??

Відповісти
  • Андрій
13.02.18 11:10

бухік, Так, якщо баланс вже подано через єдине вікно, просто проставляєте в декларації плюс в графі ФЗ і два плюса в табличці нижче де зазначаються форми поданої фінансової звітності

Відповісти
  • Лара
13.02.18 10:37

А если я сначала подала декларацию с отметками, а потом баланс, то надо снова переподавать? (Видите ли статистике не понравилось, что в нулевом балансе не было проставлено кол-во чел.)

Відповісти
  • Лара
13.02.18 10:51

Дозвонилась на их лини, у них тоже есть такая информация, что сначала баланс, а потом дека, т.е. надо переподавать или отправлять по-почте

Відповісти
  • Мария
13.02.18 10:56

Была на семинаре, там акцентировали именно этот момент!
Сначала сдаем финотчетность, получаем 2-ю квитанцию, и только потом отправляем деку... Лектор сказала, что у ГФС теперь таким образом перепрограммирована машина и может выдать "не сдачу" отчетности...
Бред, но тем не менее... 

Відповісти
  • бух
13.02.18 12:49

я офигеваю, дорогая редакция.... Как же дороги их особенности программного обеспечения. Хотя где они и где Кодекс и прочие законодательные акты..

Відповісти
  • Лара
13.02.18 11:01

Мария, но я в кабинете видела, что отчетность принята и вторая квитанция пришла, очень мне не хотелось сейчас стоять в очереди за новыми ключами (старые закончились). Теперь из-за их маразма надо гробить день и получать ключи, причем срочно-времени мало.

Відповісти
  • Кира
13.02.18 10:58

Есть сроки подачи отчетности и точка. А то, как у них там садится в программе - их проблемы... Я подавала одновременно.

Відповісти
  • бух
13.02.18 12:51

Кира, это к сожалению  наши проблемы . Они на  основании своих кривых прог бегом акты штрафов катают... Не у всех же есть время и деньги судиться. А так с миру по нитке и тур по теплым странам...

Відповісти
  • Аня
13.02.18 11:37

То есть если принята сначала декларация, а потом фин отчетность нужно еще раз декларацию подать???

Відповісти
  • Мария
13.02.18 13:55

Аня, мне кажется, что если в один день, то ничего страшного...

Відповісти
  • Лара
13.02.18 11:39

Аня, такую умную консультацию мне дали в налоговой

Відповісти
  • Аня
13.02.18 12:24

Лара , просто отправить повторно, звитну,  или  звітна нова?
В налоговую дозвониться не могу.

Відповісти
  • Лара
13.02.18 12:33

Аня, Нашла цитату:
Згідно із Регламентом комп’ютерної обробки податкової звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншої звітності в органах ДФС, документ звітності з типом «Звітний» подається платником податків, якщо за такий звітний (податковий) період документ звітності ще не подавався. Документ звітності з типом «звітний новий» подається платником податків до закінчення граничного строку подання для такого документа звітності, якщо раніше подавався документ звітності з типом «Звітний» або «Звітний новий» за такий самий звітний (податковий) період з урахуванням особливостей для певних форм документів звітності.

Відповісти
  • Лара
13.02.18 12:29

Аня, я бы отправляла просто "звитную". А вообще не знаю. Меня напрягает сама необходимость пересдачи, когда закончились ключи, а они все "покращивают"

Відповісти
  • Lina
13.02.18 13:57

А если не поставила+ в ФЗ, а только в додатках? Что делать?

Відповісти
  • Анн
13.02.18 15:03

А  "Додатки на__арк." никто не заполнял? не вижу комментов ))) Это нужно заполнять всем

Відповісти
  • бух
13.02.18 15:50

Анн, только как их посчитать,если они в электронном виде и в зависимости от индивидуальных настроек полей компа оно может быть у каждого разное... Хотя это уже маразм... Может имели ввиду если пояснения какие-то пишешь? 

Відповісти
  • Dana
20.02.18 10:30

Всем добрый день.Подскажите финансовый результат на разницы не корректируем,но в прошлом году был убыток,надо делать в этом корректировку.Вопрос должна ли стр 4 декларации соответствовать стр 1420 фин.отчетности?

Відповісти