Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.06.16
2053 4 Печатать

ЄСВ на суми виплаченої винагороди за цивільно-правовими договорами

   Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464) визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
   
   Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.
   
   Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
   
   Частиною другою ст. 7 Закону № 2464 передбачено, що для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами та отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.
   
   Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок (частина друга ст. 9 Закону № 2464).
   
   Згідно з частиною п'ятою ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.
   
   Таким чином, сума винагороди, яка нараховується роботодавцем за цивільно-правовим договором, є базою нарахування єдиного внеску.
   
По материалам ГУ ДФС у Луганській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • 1.
06.06.16 11:31

если доход 700,00 грн, досчитываем ли базу для налога ,как при ЗП до минималки?

Ответить
  • 777
06.06.16 11:46

Не понятно, доход по гражд.-правовым договорам - это же не з.п., а доход и подчиняется не КЗоТ....

Ответить
  • Белка
06.06.16 11:46

Для 1. Нет, это не касается ГПД

Ответить
  • Иринка
06.06.16 14:46

Для 1., 1. если есть сотрудник, который работает у вас и по трудовой книжке (офиц. трудоустройство) и дополнительно выполняет работы по договору ГПХ, тогда подытоживаете месяц оклад (в виде ЗП) и вознаграждение (по дог. ГПХ), если в сумме меньше уровня мин. ЗП, тогда доплачиваете ЕСВ до уровня мин.ЗП. ( ЗП + вознаграждение = 700, то ЕСВ 22% = 319,00 грн. 2. если заключили договор ГПХ с человеком "со стороны", тогда не взирая на размер вознаграждения по данному договору, платите ЕСВ с суммы вознаграждения, в вашем случае - с 700,00 грн., ЕСВ 22 % = 154,00 грн.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям