Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.10.20
6261 3

Відповіді на питання та корисні поради по роботі з модулем обліку кадрів та заробітної плати в BAS Бухгалтерія КОРП та BAS КУП

Юлія Лазебна аналітик програмного забезпечення для ведення обліку Bitcode, ТОВ "БІТКОД"

Дякуємо за ваші коментарі та запитання. На всі запитання ми будемо відповідати максимально оперативно.

Ігор постав пару запитань і ми з радістю надамо на них відповіді.

1. Як налаштувати спосіб відображення зарплати в обліку для Підрозділу?

Для того, щоб встановити відображення проведень по заробітній платі в цілому по Підрозділу, потрібно відкрити картку даноно підрозділу, перейти на закладку “Бухгалтерський облік та виплата зарплати” і встановити рахунок витрат як вказано на скріншоті.

image(55).png1.1. Спосіб відображення зарплати в обліку для Підрозділу

2. Як правильно налаштувати проведення зарплати та ЄСВ за рахунок резерву відпускних? В тому числі, якщо резерву вистачило на частку, а інша частка відразу на 814?

Почнемо з того, що потрібно налаштувати використання резерву відпусток (на скріншотах відображено окремо як налаштувати в кожній організації).

Метод формування резервів відпусток встановлюється в обліковій політиці організації на закладці "Резерви". Для формування резерву (оціночних зобов'язань) використовуються дві методики: "Нормативний метод" і "Метод зобов'язань (МСФЗ)".

image(56).png2.1. Резерв відпусток в BAS Бухгалтерія КОРПimage(57).png2.2. Резерв відпусток в BAS Бухгалтерія КОРПimage(58).png2.3. Резерв відпусток в BAS Комплексне управління підприємствомimage(59).png2.4. Резерв відпусток в BAS Комплексне управління підприємством

 

Формується резерв документом "Нарахування оціночних зобов'язань щодо відпусток". Документ створюється щомісяця після остаточного розрахунку зарплати (після проведення документів "Нарахування зарплати та внесків").

Якщо на початку роботи з інформаційною базою (ІБ) є залишки резервів на оплату відпусток, то зареєструвати їх можна документом "Нарахування оціночних зобов'язань щодо відпусток" за місяць, що передує першому місяцю розрахунку зарплати в ІБ. Якщо залишки в розрізі співробітників не зареєстровані, то відпускні в першому місяці роботи нараховуються лише за рахунок витрат.

Якщо розрахунок зарплати в ІБ починається не з січня, а розраховувати резерви передбачається нормативним методом, то треба створити дві облікові політики:

1) з нормативним методом нарахування резервів – діє з першого місяця розрахунку зарплати;

2) з розрахунком резервів методом зобов'язань – діє в попередніх періодах.

Для реєстрації залишків документ "Нарахування оціночних зобов'язань щодо відпусток" заповнюється вручну за співробітниками, які мають невикористані відпустки:

  • На закладці "Розрахунок зобов'язань і резервів щодо відпусток" треба вказати кількість днів невикористаних відпусток, середній заробіток і ставку ЄСВ. Суми резервів розраховуються автоматично. Можна вказати суми резервів вручну.
  • На закладці "Зобов'язання та резерви поточного місяця" треба вказати підсумкові дані деталізовані за аналітикою обліку витрат (статті витрат або статті та підрозділи підприємства). Також треба створити спеціальний спосіб відображення, де вибрати не статті витрат, а напередвизначену статтю пасивів "Прибутки і збитки" (для конфігурації "BAS Бухгалтерія КОРП" тільки створити спосіб відображення) та вказати рахунок обліку 00.алтерія КОРП" тільки створити спосіб відображення) та вказати рахунок обліку 00.

image(60).png2.5. Резерв відпусток

Списання сум на оплату відпусток за рахунок оціночних зобов'язань відображається документом "Відображення зарплати в фінансовому обліку".

image(62).png2.6. Резерв відпусток

Для того, щоб ЄСВ відображалось як основне нарахування, потрібно, щоб у відораженні нарахувань за рахунок резерву була заповнена відповідна відмітка.

image(61).png2.7. Резерв відпусток

Якщо використовуєте в обліку 8-й клас рахунків, то проведення з використанням даних рахунків витрат будуть сформовані автоматично.

3. Як налаштувати рахунки обліку для відображення нарахування лікарняних?

Рахунки обліку для відображення лікарняних за рахунок підприємства

У конфігураціях "BAS ERP" та "BAS Комплексне управління підприємством" потрібно створити новий спосіб відображення у довіднику "Способи відображення зарплати" (розділ "Зарплата", група "Настройки та довідники"). У реквізиті "Нарахування" створити статтю витрат, у якій на закладці "Регламентований облік" вказати рахунок бухгалтерського обліку (949).

У конфігурації "BAS Бухгалтерія КОРП" спосіб "Відображення лікарняних за рахунок підприємства" напередвизначний.

Спосіб відображення (створений чи напередвизначений) потрібно вказати в картці нарахування "Лікарняний за рахунок роботодавця" на закладці "Податки, внески, бухоблік".

image(63).png3.1. Рахунки обліку для відображення нарахування лікарняних

Рахунки обліку для відображення лікарняних за рахунок ФСС.

Спосіб відображення (створений чи напередвизначений) потрібно вказати в картці нарахування "Лікарняний" на закладці "Податки, внески, бухоблік".

image(64).png3.2. Рахунки обліку для відображення нарахування лікарняних

У конфігураціях "BAS ERP" та "BAS Комплексне управління підприємством" потрібно створити новий спосіб відображення у довіднику "Способи відображення зарплати" (розділ "Зарплата", група "Настройки та довідники"). У реквізиті "Нарахування" створити не статтю витрат, а статтю пасивів, оскільки сума нарахування лікарняних за рахунок ФСС не є витратами. Також вказати рахунок бухгалтерського обліку (378) безпосередньо у способі.

Важливо!!!

Слід пам’ятати, що для роботи зі статтями активів/пасивів повинна бути встановлена функціональна опція "Обліковувати інші активи і пасиви" (розділ "НДІ і адміністрування" - група "Настройка розділів" - "Фінансовий результат і контролінг" - група "Фінансовий результат").

У конфігурації "BAS Бухгалтерія КОРП" спосіб "Відображення лікарняних за рахунок ФСС" напередвизначний.

 

Якщо у Вас залишились питання по темі, що була розглянута у блозі, задавайте у коментарях.

Щиро ваша, Юлія Л.

Комментарии
  • Ігор
02.10.20 11:39

Чудово!!! На мої питання відповіли 

Ответить
  • Юлія Л.
02.10.20 11:50

Ігор, завжди раді. Якщо виникнуть питання, - одразу задавайте. 

Ответить
  • Мария
09.10.20 12:41

Спасибо, помогло

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лілія Мінзарплата з 01.12.2021: хапай в обидві жмені...
8688 12
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям