Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.10.20
3237 6

Відповіді на питання по роботі з BAS Комплексне управління підприємством 2.0

Юлія Лазебна аналітик програмного забезпечення для ведення обліку Ассоа, ТОВ "БІТКОД"

Продовжуємо відповідати на запитання по складній конфігурації BAS КУП. Дуже хочемо щоб до обговорення даної теми активно залучались користувачі, в кого зараз виникають складнощі в роботі з програмою.

1. Облік однії і тієї  ж позиції номенклатури в розрізі декількох кодів УКТ ЗЕД. Неможливо налаштувати вибір коду із випадаючого списку "Кодів для ПН" для цьої позиції в прибутковій накладній.

Для того, щоб була можливість  вибрати з випадаючого списку потрібний код УКТ ЗЕД, потрібно додати всі коди в довідник. 

Спочатку дозволимо редагувати картку номеклатури, щоб була можливість вибрати необхідний реквізит.

image(77).png1.1. Редагування картки номенклатури

Далі можемо додати весь перелік кодів УКТ ЗЕД.

image(78).png1.2. Створення довідника кодів УКТ ЗЕД

Тепер достатньо почати вводити цифри, які містить код УКТ ЗЕД і у нас з'явиться “випадаючий перелік” для вибору.

image(79).png1.3. Встановлення коду УКТ ЗЕД для номенклатури

2. Не завантажено довідник податкових інспекцій. Як наслідок - неможливо автоматично вивантажувати ПН та звітність, тому що виникає помилка - "Ошибка при выгрузке регламентированной отчетности в формат XML, незаполненные показатели «C_REG»."

Довідник податкових інспекцій потрібно завантажити самостійно. Він входить до дистрибутиву поставки. Називається файл SPR_STI

image(80).png2.1. Завантаження довідника податкових інспекцій

Всі, кому потрібен файл завантаження, можуть написати нам на bitcodt15@gmail.com

3. Груповий облік ОЗ на рахунку 1122 (Малоцінні необоротні матеріальні активи (кількісно)). У оборотно-сальдовій відомості по рах 1122 не відображаються назви та кількість МНМА. При введенні початкових залишків нема можливості вказати кількість та первісну вартість  однакових ОЗ. 

а) перевірте, чи в ОСВ встановлено групування по елементу основних засобів та прапорець навпроти кількості.

image(81).png3.1. Облік ОЗ та МНМАimage(82).png3.2. Облік ОЗ та МНМА

б) щоб була можливість облікововувати ОЗ кількісно, потрібно створити субрахунок та встановити в ньому прапорець кількісного обліку.

image(83).png3.3. Облік ОЗ та МНМА

4. При налаштуванні обліку витрат майбутніх періодів (39 рахунок) обраний вид аналітики: Номенклатура.

Налаштування даного рахунку вже наперед визначені. Для того, щоб відображалась номенклатура в бух. проведеннях, - потрібно вносити зміни до конфігурації.

5. При введенні початкових залишків документом Фінансовий результат за минулі періоди не відбувається формування бухгалтерських проводок.

Яким документом потрібно вносити інформацію про доходи і витрати попередніх періодів для відображення на рахунках бух. обліку?

При введенні початкових залишків по нерзподіленому прибутку/непокритому збитку Ви внесете дані в регістри упр. обілку. Розробник рекомендує в бухгалтерському обліку початкові залишки статутного капіталу та нерозподіленого прибутку реєструвати документом "Операція (регламентований облік)".

6. Введення початкових залишків по КТ 361. Аванс 0,04 грн. від покупця з листопада 2019 р. При введенні через "Введення поч. залишків" формує зайву ПН 31.12.2019 р. Аванс отриманий до моменту реєстрації платником ПДВ (листопад 2019 р.). Відображено ручною операцією. 

При введенні початкових залишків по авансам від покупця буде введено повідомлення, що буде сформована ПН при першому запуску обробки. При формуванні такої ПН, її можете помітити на видалання.

image(85).png6.1. Введення початкових залишків по авансам від покупцівimage(86).png6.2. Введення початкових залишків по авансам від покупців

7. Як налаштувати автоматичне підтягнення Посади + ПІБ директора при друці всіх документів (Видаткові накладні, повернення, рахунки, звітність по заробітній платі). Не через реквізити друку реалізації у документах на реалізацію.

а)  для того, щоб в рахунках на оплату, видаткових накладних та повернення підтягувався підписант, встановіть користувачу реквізит “Фізична особа”.

image(87).png7.1. Підписанти в друкованих формах

Ще встановіть осіб з правом підпису в картці організації

image(88).png7.2. Підписанти в друкованих формах

Якщо у Вас залишились питання по темі, що була розглянута у блозі, задавайте у коментарях.

Щиро ваша, Юлія Л.

Комментарии
  • Аліна
19.10.20 17:10

Дуже дякуємо за те, що розглянули проблемні питання! На жаль більшість з них вирішується лише шляхом внесення змін до конфігурації. 
Але, наприклад, питання 7 з приводу ПІБ і посади підписанта в документах: обидві рекомендації враховано (картка під-ва і фізична особа користувача), але на друк інформація так і не виводиться...

Ответить
  • Нталія
26.10.20 08:55

Аліна, перевірте налаштування персональні настройки - основний представник організації, там має бути ПІБ підписанта

Ответить
  • Юлія Л.
19.10.20 21:03

Аліна, тут ще у себе подивимось в чому може бути проблема. 

Ответить
  • Аліна
19.10.20 17:22

Питання 1:
Проблема вибору коду УКТЗЕД виникла на етапі оприбуткування товару у прихідній накладній, а не у картці номенклатури (там все зрозуміло). Але якщо з приходом ще більш менш вияснили на ЛК, то при реалізації товару все рівно списується товар з кодом УКТЗЕД за замовчуванням, а не з тим, який є на залишку.

Ответить
  • Юлія Л.
19.10.20 21:06

Аліна, програму BAS потрібно індивідуально налаштовувати під себе. Чим складніший продукт, тим важче6та довше впровадження.
 У Вашому випадку бачу вихід оромбутковувати на різні картки товар або при реалізації змінювати код УКТ ЗЕД. 

Ответить
  • Оксана
25.06.21 17:30

Із документу "Замовлення клієнта" зарезервовано товар. Чи є можливість в програмі зарезервувати товар до певної дати і якщо товар не реалізовано до цієї дати автоматичного зняти з резерву?

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115693 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно