Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.12.20
41386 55

Розрахунки з покупцями у ФОП, термінали, оплата через інтернет, готівка

Підприємництво започатковують для продажу товарів чи надання послуг. Отримання оплати - один з процесів господарської діяльності. Саме про способи грошових розрахунків у ФОПів буде дана стаття.

Грошові розрахунки можна отримати в готівковій та безготівковій формі.  

Почнемо з безготівкової оплати за товар на розрахунковий рахунок, її можуть приймати всі ФОП, які відкрили поточний рахунок. Оплата здійснюється на підставі оформленого рахунку-фактури чи договору. Виконується шляхом перерахування з одного розрахункового рахунку на інший, або внесенням готівки покупцем в касу банка та здійсненням переказу касиром банку на поточний рахунок підприємця.  

Оплата через РOS-термінали дуже популярна в останній час. Для розрахунків ФОПу потрібно укласти договорі еквайрингу з банком, отримати від банку термінал і проводити розрахунки з використанням платіжних карток. Дані розрахунки відносяться до безготівкових, оплата зазвичай, зараховується на наступний день на поточний рахунок та включається в дохід, для платників ЕП - датою отримання коштів. Розмір оплати приймається без обмежень Положеннямпро ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148. Це підтверджують податківці в листах.  

Якщо ФОП використовує програмний або апаратний РРО, оплати через РOS-термінал повинні проводитись через зареєстрований поєднаний РРО, із роздрукуванням розрахункових документів, при формуванні чеку обирати спосіб оплати - карта. Відповідь ЗІР категорія 10.20.

image(3).png

На відміну від єдиноподатників, ФОПи на загальній системі, які використовують РРО в дохід включають оплату в день розрахунку на підставі фіскального звітного чека. Всі підприємці відображають такий дохід в книгах окремим рядком в сумі з безготівковим надходженням, і якщо були готівкові та безготівкові доходи, записують їх в окремих рядках (до 01.01.2021, потім обов'язково лише для ФОП на загальній системі).  

При здійсненні розрахунків за товари з використанням платіжних терміналів на поточний рахунок сума зараховується за мінусом комісії банку. Тобто при сплаті за товар вартістю 100 грн, буде отримано, наприклад, 98 грн., в виписці банку буде відображена комісія 2 грн. І тут позиції фіскалів не чіткі, спочатку вони вважають, що в дохід включається сума, що надійшла на розрахунковий рахунок, а потім, що доходом вважається повна сумою виручки з урахуванням комісії, утриманої банком. Найбезпечніший спосіб показати такий дохід - з позицією повної вартості товару - отримання коштів з врахуванням комісії.

Оплата через інтернет за допомогою платіжних систем LiqРау, Wayforpay, Portmone, Fondy, Приват24 відноситься до безготівкової форми. Розрахунок у ФОП здійснюються без використання РРО, якщо дохід в 2021 році не перевищую 1 млн 320 тис., до кінця 2020 - 1 млн. грн., та ФОП не займається реалізацією технічно складних побутових товарів, лікарських засобів, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, підакцизних товарів (наприклад, пиво), не надає платні послуги в сфері охорони здоров'я. Це підтверджено Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” ст. 9 п. 14 прописано, що РРО та/або ПРРО не застосовуються: при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Закон про відтермінування введення РРО виключив пункт з п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, який зобов’язував з 01.01.2021 при реалізації товарів (надання послуг) через мережу Інтернет використовувати РРО, тому зараз застосування РРО при оплаті через інтернет не є обов'язковим.

В випадках обов’язкового використання РРО, при продажі з платіжних систем LiqРау та інших аналогічних продавець повинен надати покупцеві електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку, тобто реєструвати продаж через РРО

При оплаті за товар чи послуги готівкою ФОП на вимогу покупця має надати чек, накладну, або інший розрахунковий документ, який засвідчує передання права власності на товар/послугу. Положення 148 про ведення касових операцій у національній валюті в Україні не встановлює для ФОПів вимог щодо лімітів каси чи термінів внесення виручки в банк, також не потрібно вести касові книги та виписувати касові ордери. Обмеження стосується лише п. 6 Положення 148 здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:  

1. між ФОП та підприємствами - у розмірі до 10 тис. грн. включно;

2. з фізичними особами - у розмірі до 50 тис.грн. включно.

При сумі розрахунку вищою за межі треба використовувати безготівкову форму оплати.

Дохід отриманий протягом дня записується щоденно у книгу доходів ФОПів на загальній системі, ФОП-платники єдиного податку можуть вносити записи в книгу доходів чи вести облік у довільній формі в паперовому чи електронному виді з 01.01.2021.

Комментарии
 • Кристина
28.12.20 17:51

Спасибо Вам большое за разьяснение данной темы! Очень давно не могли разобраться по данному вопросу.

Ответить
 • Оксана
28.12.20 20:35

Еквайринг не відноситься до безготівкових розрахунків.

Ответить
 • Марина
28.12.20 22:50

Оксана, еквайринг - послуга технологічного, інформаційного обслуговування розрахунків за операціями, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів у платіжній системі. Розрахунок через POS-термінали проводиться з карти (рахунка) покупця на банківський рахунок продавця, без використання готівки. При отриманні коштів ФОП включає дохід, як отриманий безготівково.

Ответить
 • Аліса
17.01.21 00:08

Марина,в книгу доходів гроші що пройшли через еквайрінг тоді куди відносим, готівка чи безнал? Готівка.

Ответить
 • Алла_Демидова
28.12.20 20:42

мура. Просто пересказ ЗІРа

Ответить
 • Валентина
28.12.20 22:17

Не зрозуміло використовувать рро при оплаті через інтернет банкінг чи ні?

Ответить
 • Марина
28.12.20 22:23

Валентина, якщо РРО використовується в звичайній діяльності, операції реєструються через РРО. Якщо ні - додатково встановлювати і реєструвати не потрібно.

Ответить
 • Ніна-Н
30.12.20 22:32

Марина, що Ви маєте на увазі під звичайною діяльністю? Тобто, якщо розрахунки за товари проводяться тільки через інтернет банкінг, то РРО не треба?

Ответить
 • Валентина
29.12.20 08:05

А якщо через інтернет банкінг  кошти отримує юридична особа це буває рідко але є,деякі кліенти оплачують послуги через приват 24 то податкова своєю індивідуальною консультацією пише що потрібно. І що в такому випадку ? Застосовувати чи потім в судовому пордку доводити що це не розрахункова операція?

Ответить
 • Олена
29.12.20 10:41

"Оплата через інтернет за допомогою платіжних систем LiqРау, Wayforpay, Portmone, Fondy, Приват24 відноситься до безготівкової форми." Вот так новость! А фискалы трактуют, что НАЛ! и требуют ЧЕК

Ответить
 • Анна
08.02.21 15:34

Олена,у електронному кабінеті платника податків на сайті податкової, у розділі новин, було роз'яснення, що такі розрахунки вважаються безготівковими.

Ответить
 • Ніна-Н
04.01.21 12:36

Олена, фіскали трактують це як розрахунки безготівкові, але платіжною картою,що також вимагає РРО

Ответить
 • Ніна-Н
30.12.20 22:22

Олена, фіскали не

Ответить
 • Лариса
29.12.20 12:19

Олена, вот и у меня вопрос здесь возник....

Ответить
 • Виталий
29.12.20 12:42

Якщо ФОП єдиноподатник (1,2група) користується послугою еквайрингу (оплата через платіжний термінал картками),то чи зобов'язаний він з 01.01.21р використовувати РРО чи касовий апарат))

Ответить
 • Виталий
29.12.20 12:56

В кінці речення-чит.?-"знак запитання"..
Немає однозначної відповіді, різні позиції та трактування...

Ответить
 • Марина
29.12.20 15:08

Виталий, якщо ваш дохід в 2020 до 1млн. грн., та ви не займаєтесь діяльністю - яка підпадає під обов'язкове РРО - продаж технічно складних побутових товарів, лікарських засобів, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, підакцизних товарів (наприклад, пиво), не надаєте платні послуги в сфері охорони здоров'я, і не використовували РРО раніше - при використанні послуги еквайрингу додатково не потрібно реєструвати РРО.

Ответить
 • Ольга
29.12.20 15:45

Как разъясняют буханалитики, если в выписке банка в IBAN-ском длинном счете от покупателя в середине счета стоят цифры 2600.2620,2902,2920 -  РРО не нужен, если 2924 или 2654 -нужен. Маразм чистой воды, если следовать буквально - нужно из выписки это выбирать и пропускать через РРО.При это получается задвоение дохода. Да и вообще в 21 веке - веке карточек и терминалов нужно заставлять людей идти в банк и нести наличку кассиру.

Ответить
 • Олександр
29.12.20 21:24

Добрий вечір, Марина!
Підкажіть, будь ласка, чи обов'язково використовувати програмний РРО, якщо дохід перевищив 1 млн грн? Оплата через інтернет за допомогою LiqPay, Приват24 та на розрахунковий рахунок.
Згідно Податковий кодекс України Розділ ХХ. Перехідні положення Підрозділ 10:
61) .... У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим.
А з іншої сторони є закон "Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в якому в Статті 9 зазначено, що програмний РРО не застосовується:
14) при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Як тоді бути якщо одне суперечить іншому?

Ответить
 • Марина
29.12.20 23:27

Олександр, в вашому випадку, вважаю, податкова буде наполягати на обов'язковому використання РРО з 1 числа першого місяця квартала наступного за виникненням перевищення. Є індивидуальна податкова консультація від 22.03.2019 р. № 1180/6/99-99-14-05-14-01-15/ІПК, лише якщо всі оплати безготівкові РРО використовувати не потрбітно, але це не стросуєтся платіжних картох. Хоча ваші операції проходят без готівки та з використання інтернет-банкінгу, краще звернутися до податковою і отримати індивідуальну письмову консультацію.

Ответить
 • Олександр
30.12.20 10:28

Марина, дякую за відповідь.
Напишіть, будь ласка, посилання на відповідь № 1180/6/99-99-14-05-14-01-15/ІПК від 22.03.2019 р., знайти щось не можу.
Також в LiqPay відповіли, що НБУ погоджується з тим, що LiqPay є платіжним сервісом, і розрахунки за товари / послуги здійснено за допомогою платіжних карток в мережі Інтернет через платіжний сервіс LiqPay - є безготівковими розрахунками. А безготівкові розрахунки не вимагають РРО - https://pb.ua/short?5B3 
Ось ще роз'яснення податкової - https://taxlink.ua/ua/news/dubl-dva-abo-shhe-odne-rozjasnennja-dfs-ukraini-shhodo-plateziv-cherez-liqpau.htm
Виходить, що краще перейти на програмний РРО за власним бажанням, щоб потім не доказувати податковій чому не перейшов перевищивши дохід в 1 млн?

Ответить
 • Марина
30.12.20 11:56

Олександр, помилилась в номері листа, надаю посилання https://buhgalter911.com/normativnaya-baza/pisma/gfsu/schodo-nadannya-podatkovoyi-1045155.html та  http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100015906-rro-1?preview=1578487355 
Безготівкові розрахунки

У разі здійснення суб’єктом господарювання розрахунків при продажу товару (наданні послуг) у безготівковій формі (перерахування коштів з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок або при перерахуванні банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів), то в такому випадку дані розрахунки вважаються безготівковими та проводяться без застосування РРО. Документами, що підтверджують постачання товарів (надання послуги) при безготівкових розрахунках, можуть бути накладна, акт виконаних робіт, товарний чек або інший письмовий документ, що засвідчує передавання права власності на них від продавця до покупця.

При здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО відповідно до вимог Закону про РРО є обов’язковим. /ІПК від 07.03.2019 р. № 943/ІПК/26-15-13-05-06/

 

Ответить
 • Юлія
03.01.21 22:49

Підкажіть, будь ласка, як краще поступити. Інтернет-магазин займається тогрівлею ювелірних виробів. Кошти отримує від покупця після отримання ним посилки через компанію Нова пей (тобто підрозділ Нової пошти). Чи потрібно встановлювати краще прро з нового року? Чи можна продовжувати далі отримувати кошти на рахунок через Нова Пей?

Ответить
 • Марина
04.01.21 10:16

Юлія, http://www.visnuk.com.ua/uploads/assets/files/2019/%D0%86%D0%9F%D0%9A/1507_ipk.pdf -посилання на індивідуальну консультацію при оплаті через FORPOST

Ответить
 • Ольга
06.01.21 01:59

Марина, странная консультация, как и все у них. Сначала пишут, что при наложенном платеже деньги принимает почта, она и должна чек выдать, а потом - что это расчетная операция и нужен РРО.
Я считаю, что если деньги от покупателя принимает новая почта, она и должна чек давать, тут продавец РРО не применяет, он получает от новой почты чистый безнал.

Ответить
 • Ирина
04.01.21 11:03

Судя из вышеизложенного, я не поняла эквайринг относится к безналичному или наличному расчету? Если за услуги в 2021 году доход через эквайринг 2 группа превысит 1320000, необходимо устанавливать РРО? Потому что выше есть ответ, что эквайринг-это безналичный расчет. Спасибо

Ответить
 • Ольга
06.01.21 01:50

Ирина, эквайринг - это безналичный расчет, который является расчетной операцией с точки зрения закона об РРО, поэтому при превышении РРО нужен. РРО ведь не только при наличных операциях применяется, но и при некоторых безналичных.

Ответить
 • Ірина
06.01.21 00:05

ФОП-єдинник ІІІ група продаж через Інтернет, скажіть, наушники являються технічно-складними товарами? Де це можно подивиться? Дякую.

Ответить
 • Ирина
13.01.21 16:43

если очень упростить, то это тот товар, на который есть гарантия. То есть наушники-да

Ответить
 • Лилия
06.01.21 08:46

Фоп 2 группа оказывает стоматологические услуги, оплату  проводим через кассу банка или через Роs терминал, нужно регистрировать ПРРО или нет?

Ответить
 • Євген
08.01.21 16:28

Доброго дня. Потрібні поради, будь ласка.
ФОП на єдиному 2 гр. Торгую будматеріалами лише через інтернет. За 2020 рік більше мільйона. 
Хочу працювати лише з суворою безготівкою:
- Рахунки на інших фопів і компаній неплатників пдв.
- Для фізлиць  - відправлення новою поштою лише наложкою, з договором на Форпост, щоб отримувати гроші на рахунок з нової пошти. 
1. Мене не зможуть оштрафувати просто за невикористання касового апарату, якщо так і не буде інших оплат?
2. Дійсно краще не виставляти рахунків на фізлиць, бо вони можуть оплатити в терміналі або через Приват24 і це можуть трактувати як оплати з використанням карточок?

Ответить
 • Світлана
13.01.21 16:32

Доброго вечора.
У мене те ж питання.
В 2020р перейшли поріг 1 млн., але прийняте рішення працювати тільки в безготівковій формі через р/р. 
Чи  обовязково реєструвати РРО, якщо готівкових операцій у 2021 році  не буде?  Допоможіть, прошу.

Ответить
 • Марина
14.01.21 13:41

Світлана, якщо далі продаж будет тільки через р/р реєструвати РРО не потрібно

Ответить
 • Елена
08.01.21 18:52

Вы все неправильно думаете: пытаетесь обойти эти незаконные трактовки. Почему вдруг услуги можно, а товар нет? Мы ПОЗВОЛЯЕМ налоговикам на...бывать малый бизнес, настоящий малый бизнес. Айтишники свое продавили, потому что они  все на кого-то работают. А ФОП-торговцы, тот самый реальный малый бизнес беззащитен, потому что думает и действует как малыш, которого любая налоговая может подоить во время проверки. Это не законные разьяснения. Чем Приват24 отличается от клиент-банка? чем карточный счет отличается от текущего? Нужно действовать и прекратить этот маразм. Нужно писать петиции хотя бы о признании расчетов платежными карточками не через терминал безналичными с точки зрения закона РРО. Я понимаю, что когда через терминал, то чек нужен, чтобы подтвердить оплату в случае сбоя. Но когда ты платишь через приват24, банк дает тебе квитанцию в электронном виде. Зачем? У меня только один вывод: чтобы больше заработала РРО-братия, потому что его нужно купить, и платить за обслуживание, и налоговая в накладе не останется: поле для штрафов резко расширяется, а то слишком просто жили, один единый налог и все, а теперь по полной проблем и расходов. Этот гордиев узел нужно не развязывать, а рубить на корню. Тот, кто сделает это и правильно распиарится на этом, тот получит солидные политические бонусы от ФОПов, потому что люди любят, когда о них заботятся, а это не 8тыс раздать разово, а сберечь нервы и защитить от шантажа свой бизнес т сэкономить кучу денег на расходы на содержание РРО. РРО тема у нас начала заходить не в ту степь. Это уже не имеет никакой связи с экономикой и ее развитием.

Ответить
 • Евгений
08.01.21 19:53

Елена, это все хорошо и правильно звучит, но когда ты живёшь с этой деятельности, отвечаешь за её результаты своим имуществом и знаешь кучу реальных неприятных прецедентов, с тем же лишением статуса единщика задним числом, то хочется не шашкой махать, а хотя бы минимально застраховаться. 

Ответить
 • Юрий
11.01.21 15:21

Доброго дня

Ответить
 • Юлия
12.01.21 15:34

Добрый день. Подскажите пожалуйста ещё раз. Ситуация следующая : ФОП ІІ группа привысил 1 мл. как раз именно по итогу декабря 2020 г. (А во всех статьях написанно на протяжении года). Нужно ли ставить РРО уже с января 2021? Если 31.12.2020 вышло разъяснение Киевских налоговиков кто конкретно должен поставить РРО в 2021. Только те у кого доход (опять же таки на протяжении года не привысит 1.320,000)Ни слова про доход за 2020. Департамент ответа не даёт говорят ,что попали в переходное положение так как превышение произошло в декабре, ждите разъяснений. Может у Вас есть какие-то более детальные разъяснения по этому вопросу. Потому что одно другому противопоставлено. За ранее спасибо за ответ.

Ответить
 • Марина
12.01.21 21:01

Юлия, Добрый день. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1017-20#n7 Закон про внесение изменений  в п. 291.4 НКУ действует с 10.12.2020, можно предполагать, что если до 10.12.2020 у вас был доход до 1 млн. грн., а после до 1млн.320тыс.грн., применение РРО можно оспорить, но нужно лучше сделать письменный запрос в налоговую

Ответить
 • Марина
13.01.21 12:03

Внесу уточнение, закон действует с 10.01.2021, кроме Розділу 1, который и  вносит изменения в п.291.4 "цифри і слово "1000000 гривень" замінити словами і цифрами "обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року"
"Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2021 року". Поэтому 1 320 000 грн - действует только с 01.01.2021

Ответить
 • Юлия
17.01.21 14:35

Марина, доброго дня. Дякую, да я вже все детальненько  розібрала і зрозуміла . Це стосується тільки 2021 р. А на 2020 лишається все по старому. 

Ответить
 • Юлия
12.01.21 23:33

Марина, добрый вечер огромное Вам спасибо. Вы внесли ясность в мой самый наболевший вопрос. Я уже несколько дней ищу хоть какую-то зацепочку на всех сайтах ,но на эту эту ещё не разу не наткнулась. Спасибо Вам.

Ответить
 • Лариса
19.01.21 08:46

Доброго дня. ФОП загальна система як заповнювати книгу доходів, якщо є еквайрінг, згідно Z-звіту?, чи віднімати від Z-звіту суму еквайрінгу і її записувати в той день коли надійшли кошти на рахунок?

Ответить
 • Марина
19.01.21 16:05

Доброго дня, Графа 2 — дохід за день, якщо були готівкові та безготівкові надходження, записуйте їх в окремих рядках. коли приймаєте оплати платіжними картками, суму вносите на підставі фіскальних звітних чеків (консультація в ЗIР, підкатегорія 104.08). Тобто окремою строкою в день видачі фіскального чеку.

Ответить
 • Анна
20.01.21 09:27

Добрый день. Подскажите пожалуйста, ФОП 2 гр ЕН (КВЕДы обязательного использования РРО не требуют) доход в пределах 1 млн грн принимает оплаты в наличной форме и переводы через п24 на р/с, на данный момент работает без РРО. Если начать использовать POS-терминал, нужно ли обязательно устанавливать РРО или нет?

Ответить
 • Марина
11.02.21 17:39

Анна,ні .

Ответить
 • Марина
20.01.21 13:56

Добрый день, если в 2020 году доход был до 1 млн. - обязательно устанавливать не нужно.

Ответить
 • Лариса
25.01.21 22:21

Добрый вечер! Подскажите пожалуйста, ФоП общая система, нужно ли в РРО пробивать сумму за услуги которые пришли по безналу на расчетный счёт?

Ответить
 • Мирослав
27.01.21 19:15

Доброго вечора. А чи може підприємець на єдиному податку використовувати форму оплати "сертифікат" , актуально буде після реєстрації РРО ? 

Ответить
 • Сергій
09.02.21 14:29

ФОП 2 або 3 групи здійснює роздрібну торгівлю складними побутовими товарами та надання послуг по ремонту,  але виключно через видачу офіційних РАХУНКІВякі оплочуються в банку через касу  або підприємствами (перераховуючи кошти згідно плаьожек на підприємнецький рахунок ФОПА)чи потрібно РРО в цьому випадку?  (справи з налічними коштами немаємо) лише офіційні кошти?

Ответить
 • Марина
11.02.21 17:38

Читаю ,читаю і  не розумію . Якщо ФОП ЗС РРО є і є ПОС термінал , коли оплата картою на рро так і відображаємо, цю суму в журнал я маю записатувати не взагальній сумі зет звіта а на наступний день коли зайшли на рахунок?

Ответить
 • Наталья
17.02.21 10:17

Доброго дня! Допоможіть будьласка!!! ФОП 3 гр ЄП . є зареєстрований класичний РРО. за 2020 рік дохід - 1400000 грн. Чи можна перейти на безготівкові розрахунки і закрити касовий апарат?

Ответить
 • Людмила Вячеславівна
25.02.21 12:24

Добрий день. Я-ФОП 2 група. Зареєстрований кас.апарат. Продаж товару готівкою і через термінал. Проводимо через кас.апарат. А коли гроші надійшли на розрахунковий рахунок згідно виписаному рахунку та накладній? Треба проводити цю суму через кас.апарат?

Ответить
 • Наталія
09.04.21 17:20

Доброго дня. Таке питання: Скажіть, будь ласка, чи обовязково має бути заключний договір у ФОПа ІІ група з іншим ФОПом, якщо була оплата за товар з рахунку на рахунок один раз і більше з ним не працювали?

Ответить
 • Iрина
11.04.21 20:06

Доброго дня. Питання: ФОП на единому податку 2 група. За 2020 рiк виручка 3 млн. грн. (Безготiвек).
В квiтнi 2021 р. перейшла межу 1 320 000 грн. Треба встановлювати РРО? I коли? Виручка отримувалася на розр. рахунок вIд ФОПiв та вIд фIзимних осiб шляхом перерахування ними через касу банку.
I ще таке питання: перерахована була помилково сума виручки (повернула назад) з карти Приватбанку на розр. рахунок. Це вже порушила безготiвковi розрахунки, чи нi? Тобто, це буде рахуватись як готIвковий розрахунок, навIть якщо це здIйснено помилково?

Ответить
 • Тетяна
07.07.21 19:43

Доброго дня. ФОП 2-га гр. Зламався рро. Можна приймати оплату за товар через термінал, поки ремонтують РРО?.Де це фіксувати, якщо не маємо розахункових квитанцій? Як це все правильно оформити?

Ответить
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно