Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.02.21
7716 8

Включення платника податків до переліку ризикових можна оскаржити у судовому порядку

Адвокат Кірсік Сніжана Податкові спори, захист від кримінального переслідування

Віднесення підприємства до списку ризикових – вкрай неприємна ситуація для бізнесу, адже означає автоматичне блокування всіх податкових накладних.

Донедавна боротися із цим було вкрай важко, адже суди приймали дуже суперечливі рішення, а Верховний Суд 20 листопада 2019 року взагалі постановив, що «дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи результатів засідання Комісії (за результатами якої не приймалось рішення про відмову у реєстрації податкової накладної) не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовуються для виконання покладених на контролюючі органи, функцій та завдань) з метою здійснення відповідних прав та обов’язків» (справа № 480/4006/18).

Тобто, якщо щодо вас не приймалося рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, власне рішення про включення вашого підприємства до переліку ризикових у судовому порядку оскаржити було неможливо.

Засновувалася така позиція суду, зокрема, на чинному тоді Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну від 21.02.2018 №117.

На щастя, зовсім скоро ситуація змінилася , адже з 01 лютого 2020 року набув чинності новий Порядок, затверджений постановою Кабміну №1165 від 01 лютого 2020 року (далі – «Порядок № 1165»).

У п.6 Порядку №1165 вказано, що «у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку».

І цю норму суди тлумачать як таку, що дає право оскаржити рішення про включення вашого підприємства до переліку ризикових. Така позиція висловлюється у рішеннях від 06.01.2021, № 640/10988/20 і № 640/11321/20.

Крім того Верховний Суд у цих рішеннях вказує, що суди більше не можуть посилатися на попередні постанови Верховного Суду, де зазначалося про неможливість оскарження в судовому порядку рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості (наприклад, згадана вище Постанова від 20.11.2019 у справі №480/4006/18 та аналогічні), адже ці рішення приймалися на положеннях Порядку №117, який втратив чинність.

Отже, платникам податків “офіційно дозволено” оскаржувати рішення про їхнє включення до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості, у судовому порядку.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Андрій
16.02.21 09:46

Сьогодні прочитав цікаву статтю, "За зловживання з ПДВ, кримінальна відповідальність", то може і за незаконне включення до реєстру ризикових таке запровадити, щоб нікому там руки не чесались дурньою займатись?

Ответить
  • Полюс
22.02.21 13:55

Андрій,В нас нема вибору,бо нас поставили раком!

Ответить
  • Ирина
16.02.21 11:59

Стаття цікава, та дужче кортить дізнатись, за що така напасть платникам податків? Діяльність фірми заблокована з літа 2020, вирати на оплату праці персоналу, покупці не дуже охоче йдуть на співпрацю з ризиковими. Вирати на юридичний супровід, рішення  суду першої інстанції на нашу користь, але воно оскаржується податківцями....

Ответить
  • Юлия
17.02.21 12:36

Ирина, аналогично. Блокируются все НН подряд, просто все. С фирмы не торгуем, по заблокированным НН контрагенты не платят. А налоговики в апелляции пишут, что ризиковість не породжує правових наслідків, не звужує права и не покладає обовязків. А еще они пишут, что хоть и на основании судебного решения они нас исключат, НО у них остается право повторно рассмотреть информации и признать нас рискованными. Замкнутый круг!

Ответить
  • Екатерина
16.02.21 16:38

И толку? Сегодня выигрываем все суды (а на это могут уйти годы), потом бегаем воплощаем решение в жизнь, а на следующий день... таДа-мм -  комиссия принимает новое решение!!... ии? что это новое решение снова обжаловать? система такова, шо тока дАгАвариваться!

Ответить
  • Полюс
17.02.21 11:04

Екатерина,Задрали!

Ответить
  • Полюс
17.02.21 14:49

В Киеве наелись,дали местным покушать нас...

Ответить
  • Наталья
26.03.21 18:01

Добрый вечер. Попала в идиотскую ситуацию. Заблокировали накладную по п.7 (несдача фин. отчетности). Сдала 18.02.21 есть все квитанции. Почему-то решили, что сообщение о нахождение моих ключей на незащищенном месте, это значит, что отчетность не принята. Декларацию по прибыли признали. Сутки общались с айтишниками и прислали уведомление об исключения нас из ризиковых предприятий. Посоветуйте, пожалуйста, может кто-то попадал в подобную ситуацию, собирать комплект документов и писать пояснительную (?), или создать новую накладную и попытаться ее зарегистрировать. Или ее могут тоже приостановить?
Буду благодарна на любой совет. Да, срок регистрации до конца марта.
 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям