Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.03.23
612 0

Попереднє узгодження цін у контрольованих операціях. Як це працює?

Попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях є процедурою між великим платником податків та ДПС, під час якої узгоджуються критерії для визначення відповідності умов контрольованої операції, що здійснюються великими платником податків, принципу "витягнутої руки" на підставі договору на обмежений строк.

Логіка цієї процедури досить проста: ДПС та платник податків доходять згоди щодо умов контрольованих операцій за якою платник податків зобов'язується дотримуватись умов витягнутої руки, а контролюючий орган - не нараховувати штрафні санкції.

Предметом попереднього узгодження цін можуть бути:

  • товари, роботи та послуги, що є предметом контрольованої операції;
  • методи встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки";
  • джерела інформації, які використовуються для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки";
  • допустиме відхилення від встановленого рівня економічних умов здійснення контрольованих операцій;
  • строк, на який узгоджуються ціни у контрольованих операціях.

Результатом процедури попереднього узгодження цін є договір укладений між суб'єктом госопдарювання та ДПС. За згодою сторін дія договору може бути поширена на весь звітний період, в якому укладено такий договір, та/або до звітних періодів, що передують набранню чинності таким договором. 

Щоб укласти такий договір великий платник податків має звернутися до ДПС з відповідною заявою.

Такий договір має односторонній характер. Проте у разі залучення до попереднього узгодження ціноутворення іноземного державного органу іншої країни, резидентом якої є сторона контрольованої операції - договір матиме двосторонній характер. І відповідно, якщо таких органів більше - договір матиме багатосторонній характер.

Договір, укладений за результатами попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, набирає чинності з дати, узгодженої між ДПС та великим платником податків залежно від обставин та особливостей контрольованих операцій, які є предметом такого договору.

Якщо платник податків дотримується умов договору про попереднє узгодження ціноутворення у контрольованих операціях то контролюючий орган не має права донарахувати податкові зобов'язання, штрафів та пені. 

Однак договір може втратити чинності, якщо суб'єкт господарювання не дотримується його умов. Після чого контролюючі органи мають право приймати рішення про донарахування податкових зобов’язань, штрафів, пені щодо контрольованих операцій, які є предметом такого договору, умови яких не відповідають принципу "витягнутої руки".

 

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям