Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


10.06.24
887 4

Зміни у ПРРО у разі зміни назви вулиці

Юрій Крюков Старший юрист Таксер

Автор: Юрій Крюков, старший юрист компанії Таксер.

З початком війни України з росією у 2014 та, особливо, після початку повномасштабної війни в Україні пришвидшилися процеси внесення змін у топографічні найменування: населені пункти, вулиці, площі тощо. У світлі того, що з 1 жовтня 2023 року повернули штрафні санкції за невикористання або використання ПРРО з помилками у ФОП виникають питання - чи потрібно вносити зміни, якщо ПРРО вже зареєстрований, якщо після цього було змінено найменування міста, вулиці… Коротка відповідь - так, потрібно. Далі розповімо чому:

Адреса знаходження господарської одиниці є обов'язковим реквізитом, який повинен міститися у фіскальному чеку. При цьому, інформація в чеку повинна бути актуальною на дату його фіскалізації. Це стосується й внесення змін у найменуванні населеного пункту або зміну найменування вулиці, площі тощо.

Про це податкова наголошує, наприклад, тут.

Для внесення змін потрібно: 

  • внести зміни до інформації про торгову точку (для тих, у кого немає фізичної адреси надання послуг, можна обрати адресу з ЄДР по ФОПу). Для цього потрібно подати форму 20-ОПП, з ознакою у графі 2 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування;
  • перереєстрація каси. Для цього в кабінеті платника податків перейдіть в розділ «Введення звітності» – «Створити», оберіть «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма № 1-ПРРО)» та заповніть форму із позначкою «Зміни». Період подання заяви — місяць у якому вона подається;
  • далі інформація у фіскальний чек повинна підтягнутися автоматично, але, це залежить від сервісу ПРРО.

Не рекомендуємо здійснювати ці зміни якщо у ПРРО відкрита зміна.

Я сподіваюсь, що ця стаття стане вам в нагоді. Якщо виникли питання — будь ласка, коментуйте та задавайте питання у коментарях.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ольга
10.06.24 07:06

ПРРО зареєстровано за пропискою ФОП. За цією ж адресою ФОП зареєстровано в ЄДР. Відбулася зміна найменування вулиці. Який порядок дій? Спочатку внести зміни в ЄДР, а потім перереєстровувати ПРРО? Чи ці дві дії незалежні одне від одного?

Ответить
  • Юрий
10.06.24 14:48

Ольга, Фактично це дві дії, незалежні одна від одної, які можна робити паралельно

Ответить
  • Ольга
10.06.24 07:11

ПРРО зареєстровано на орендоване ФОПом приміщення. Відбулася зміна найменування вулиці. Спочатку треба дочекатися змін в договір оренди, а потім перереєстровувати ПРРО? Чи достатньо підзаконного акту про перейменування вулиці?

Ответить
  • Юрий
10.06.24 14:50

Ольга, договір оренди можна змінити або не змінювати - за це відповідальності не має. З приводу зміни інформації про ПРРО - звісно краще щоб вже був офіційний документ про зміну найменування вулиці

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям