Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.09.16
8138 82 Печатать

Мінфін планує внести зміни в алкогольно-тютюнову звітність

Міністерство фінансів України повідомляє про оприлюднення проекту наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49» (далі – проект наказу) для отримання зауважень та пропозицій.

Проект регуляторного акта розроблено на виконання статей 27 та 28 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Державною регуляторною службою України за результатами аналізу набрання чинності наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» прийнято рішення від 04.07.2016 № 8 щодо необхідності усунення Міністерством фінансів порушень принципів державної регуляторної політики.

Проектом наказу пропонується:

1) скоротити деталізацію кодів виноробної продукції;

2) спростити звітність в розрізі контрагентів. Зокрема, вести облік операцій з контрагентами сумарно за місяць, а не за кожною датою здійснення таких операцій, зменшити деталізацію інформації про контрагентів;

3) внести зміни в форми звітів щодо роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном. Зокрема, із зазначених форм звітів виключити графи 3 і 4 щодо надання інформації про залишок алкогольної та/або тютюнової продукції на початок звітного місяця та про обсяги продукції, яка надійшла у звітному місяці і, відповідно, з назв форм звітів виключити слова щодо придбання продукції;

4) законодавчо закріпити можливість подання уточнюючого звіту на заміну вже поданому до 10 числа місяця, наступного за звітним.

5) внести зміни до Порядків заповнення форм звітів: у формі звіту № 1-ОА та № 1-РА змінити одиниці виміру у яких подається звіт з тисяч декалітрів на декалітри та у формі звіту № 1-РТ з млн. штук на штуки.


Зауваження та пропозиції стосовно змісту регуляторного акта та аналізу його регуляторного впливу надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ-8, 01008, e-mail:  pavlyuksg@minfin.gov.ua.

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.


Проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 р. № 49»

Повідомлення про оприлюднення

Порівняльна таблиця

Аналіз регуляторного впливу

Проект змін додатків до наказу  

Проект форми № 1-РА

Проект Порядку заповнення форми № 1–РА

Проект форми № 1-РТ

Проект Порядку заповнення форми № 1-РТ

По материалам Міністерство фінансів України
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ирина
06.09.16 07:36

Даааааа........стосовно коментування про звіти в роздрібній торгівлі....то чим далі від ліс, тим більші дебрі....(то так, щоб цензурно). Вибачте, емоції переповнюють......

Ответить
  • Надія
06.09.16 08:53

Дуже хотілось би щоб працівник Мінфіну хоч раз зробив звіти у роздрібній торгівлі вручну.

Ответить
  • 123
06.09.16 08:57

Полый аут. Слов нет столь цензурных чтоб изъясниться. Где фраза о полной отмене для розницы этого дурдома. Да здравствует теневая экономика. Там это гавно считать не нужно.

Ответить
  • бухгалтер
06.09.16 09:24

Державною регуляторною службою України ставилась вимога скасувати звіти 1-РА і 1-РТ, а МІНФІН як ніби і не чує....

Ответить
  • ок
06.09.16 09:32

"законодавчо закріпити можливість подання уточнюючого звіту на заміну вже поданому до 10 числа місяця, наступного за звітним". ну прям невиданная широта души. и вообще всё - только нецензурная речь

Ответить
  • бухарик
06.09.16 10:13

Читаючи щодня новини, розумію, що скоро забуду нормальну мову....щоразу хочеться лише матюкаться.....Ніколи не думала, що до цього мене доведе робота бухгалтера)))))))

Ответить
  • міла
06.09.16 10:15

одна планують та планують! Кожного місяця одне й теж саме. Мабуть потрібно йти до верховної ради, мітингувати, бо діла не буде

Ответить
  • міла
06.09.16 10:17

зауваження та пропозиції... Вже скільки їх написали, а результату ніякого

Ответить
  • natala
06.09.16 10:44

Те же яйца только в профиль

Ответить
  • Натализлойбух
06.09.16 11:09

http://buhgalter911.com/news/news-696089.html

Ответить
  • ок
06.09.16 11:12

Натализлойбух, плюет минфин на решения держрегулятора. косметические изменения внесли - типа учли все замечания

Ответить
  • Наталья
06.09.16 11:17

А что по поводу штрафов? Никто и не думал отменять?????????

Ответить
  • ок
06.09.16 11:25

Наталья, о штрафах и не мявкнули

Ответить
  • Натализлойбух
06.09.16 11:24

Давайте писать, обращаться и по поводу огромных штрафов тоже!! надо массово возмущаться и требовать отмены!!

Ответить
  • Ольга
06.09.16 11:28

я что- то не поняла, зачем разрешать сдавать уточняющий, если совершенно спокойно до 10 числа можно сдать новый звитний, я его сдавала еще за май без проблем. В чем подвох?

Ответить
  • ок
06.09.16 11:31

Ольга, подвох в том, что вам это теперь милостиво разрешили сделать

Ответить
  • Ольга
06.09.16 11:34

Кто знает когда эта вся бредятина вступит в действие,я имею ввиду эти "изменения"

Ответить
  • Оксана
06.09.16 11:39

Полный.....! Я уже програмиста замучила этими изменениями, директор в шоке-каждый месяц оплачивать ему услуги.

Ответить
  • Шурик
06.09.16 11:47

Не один хрен боролся с алкоголизмом или ограничение алкоголя, чем и занимается минфин. Это были Вудро Вильсон и Плешивый Мишка, оба уничтожили свои страны, ну почти.

Ответить
  • міла
06.09.16 11:52

так ви помітили, кожного місяця обіццяють переглянути цей маразм. Так жаліють бухгалтерів та підприємницьку діяльність, що аж розплакатись хочеться.А не відміняють, лише дратують. А ми мовчки продовжуємо здавати ці звіти, від яких і руки трусяться ще тиждень.

Ответить
  • нет слов
06.09.16 12:30

упростили, так упростили. в отчете остались графы продано и остаток на конец месяца. в чем прикол то?! считать все равно все и приход в том числе. маразм крепчал...

Ответить
  • міла
06.09.16 15:41

нет слов, А мене всі колонки щой були в звіті, відправила вже 5 звітів, все прийнято

Ответить
  • ок
06.09.16 12:35

нет слов, зато галочку поставили, что упростили. колоночек же меньше стало )))

Ответить
  • Алла
06.09.16 12:46

Надеюсь что они не будут проверять и сводить эти отчеты и что он носит чисто информационный характер и проверок не будет!

Ответить
  • Алла
06.09.16 12:48

Но кстати, читала что отмену этих отчетов для розницы будут рассматривать в конце четвертого квартала этого года. Может все таки отменят? Надежда еще есть

Ответить
  • 123
06.09.16 13:04

Имею ппредложение. Уплачивать штрафы не ликвидом, тупо сгружать ящики не проданной продукции под верховну раду. Нехай пьют, если печень выдержит. Может на волне алкоголизма мозг схаменеться?

Ответить
  • natala
06.09.16 13:20

http://buhgalter911.com/news/news-1020977.htmlв проекте закона отчетность 1РА и1РТсохраняетсянет, а закон, как известно, главнее приказа Минфина, так что примут закон пойдут штрафовать, з/платы же депутатские и иже с ними нужно где-то брать

Ответить
  • 123
06.09.16 13:29

Коров водили, молоко лили, пора водкой и пивом забаррикадировать вход. Всех выпускать, впускать только с пол литром в брюхе. А за отсутствие на рабочем месте конфискацию иммущества.

Ответить
  • natala
06.09.16 13:37

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів""Суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії (крім ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами), подають в електронній формі до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику щомісяця до 20 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу спирту, біоетанолу, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (в тому числі тютюнової сировини) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової і митної політики.Суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом."

Ответить
  • natala
06.09.16 13:46

Кто-нибудь в курсе когда опубликуют отчет о распределении военного сбора? Сколько собрали, на что потратили...

Ответить
  • Клава
06.09.16 13:47

Только что отправила через Медок 1-РА. Пришел ответ: "Пакет не прийнято. Виявлені помилки - j0210101 форма (або вказана версія форми) не подається в цьому звітному періоді. Я скопировала июльский отчет в период август. В предложенных формах кроме j0210101 - других нет..... Кто пробовал сдавать?

Ответить
  • АННА
06.09.16 20:11

Клава, У мене таж сама ситуація що і у Вас( форма (або вказана версія форми) не подається в цьому звітному періоді) Підскажіть будь ласка як Ви вийшли із даної проблеми.

Ответить
  • Любовь
06.09.16 19:01

Клава, только что 06.09.16, в 19-00 через МЕДОК сдала отчеты формы F0210101. F02010201 (т.е. старые формы). Проверьте период, может, не туда скопировали?

Ответить
  • ольга
06.09.16 15:34

Клава, 05.09.2016р через медок сдала отчеты по рознице алкоголь,табачка,все принято

Ответить
  • 97
06.09.16 14:43

Для Клавы: произошли "Изменения в алкогольно-табачной отчетности", вот ссылка : https://news.dtkt.ua/ua/accounting/reposts/40210 вот поэтому старая форма не принимается.

Ответить
  • natala
06.09.16 15:11

97 ведь это только проект, а не изменения! Ничего в силу не вступило! Не страна, а поле чудес!

Ответить
  • АННА
06.09.16 20:19

natala, Так, Ви праві, це ж тільки проект.

Ответить
  • natala
06.09.16 15:15

у меня 1РТ и 1РА - итого 34000,00 грн., два депутата уже с зарплатой, а в целом по стране? Так можно им и премии выписывать за доблестный труд!

Ответить
  • Любовь
06.09.16 19:02

Клава, только что 06.09.16, в 19-00 через МЕДОК сдала отчеты формы F0210101. F02010201 (т.е. старые формы). Проверьте период, может, не туда скопировали?

Ответить
  • Ой
06.09.16 22:07

Отменят когда прихватизируют спиртзаводы, олигархи будут там всё иметь, эти отчёты им станут не нужны. Обычный их метод захвата у государства, всё так украдено и точно также будет красться следующее.

Ответить
  • Роман
07.09.16 10:13

Підтримуємо ЄДИНУ петицію про скасування алкогольно-тютюнової звітності.Потрібно оперативно зібрати 25000 підписів.Максимальний репост і підтримка!!!https://petition.president.gov.ua/petition/28631

Ответить
  • Роман
07.09.16 10:14

Підтримуємо ЄДИНУ петицію про скасування алкогольно-тютюнової звітності.Потрібно оперативно зібрати 25000 підписів.Максимальний репост і підтримка!!!https://petition.president.gov.ua/petition/28631

Ответить
  • Роман
07.09.16 10:14

Підтримуємо ЄДИНУ петицію про скасування алкогольно-тютюнової звітності.Потрібно оперативно зібрати 25000 підписів.Максимальний репост і підтримка!!!https://petition.president.gov.ua/petition/28631

Ответить
  • міла
07.09.16 16:58

Роман, петицію підписала!!!

Ответить
  • Наталья
07.09.16 10:44

Уважаемые коллеги, прошу Вас не оставаться равнодушными и сплотиться против этого маразма. Никто нам не поможет, лично у меня вся надежда на трезвость ума у наших депутатов умерла. Им глубоко всё равно.Они даже не вникают в это.Такое впечатление, что те же изменения вносит не Минфин, а просто секретарь, ведущий корреспонденцию и любезно отвечающий на все вопросы. Впрочем, у меня вообще сомнения об адекватности того человека, кто это всё придумал. Садист или маньяк так точно. Спасение утопающих-дело рук самих утопающих. Каждый Ваш голос очень ценен под петицией.Присоединяйтесь!

Ответить
  • Наталья
07.09.16 11:07

Помните, что штраф коснётся многих из нас! Думаю, это дело времени.Как-то не хочется забирать у своих детей , семьи, залазить в кредит, набивая брюхо уже и так жирующим дядям и тётям, которые просто ошиблись в пару ноликов и у них нет времени и желания это исправлять.

Ответить
  • ***
07.09.16 11:48

Печально, что тут возмущений миллион, а подписей всего лишь 30.

Ответить
  • ***
07.09.16 11:48

Печально, что тут возмущений миллион, а подписей всего лишь 30.

Ответить
  • Натали
07.09.16 15:10

Самый лучший выход - это перестать торговать спиртным и сигаретами, а перейти на другие виды товаров, и отчет не надо будет сдавать и не участвуем в ухудшении здоровья нации. И если бы было проще найти работу, то лучше найти без таких вот отчетов.

Ответить
  • міла
07.09.16 16:55

Натали, Вам легко це написати. А Ви спробуйте припинити торгувати? ФОПи вклали страшні кошти в дану діяльність, і що? За ліцензіії сплати, касові апарати купи,товар купи, податки сплати, комунальні послуги сплати, заробітну плату сплати. А працівники? Куди їх подіти? Щоб перейти на інші види товарів, треба теж вкласти кошти в товар. Це не так легко!

Ответить
  • Предприниматель
07.09.16 17:46

Сидят на веранде двое стариков, у их ног лежит собака и скулит.Идет мимо прохожий , смотрит как собака мучается и пошел дальше, на следующий день он опять идет этой же дорогой, собака все также скулит.И тогда он спрашивает у стариков почему собака так мучается, они и говоря так она же лежит на гвозде, прохожий удивился и спашивает опять почему она не встане с гвоздя, а старушка и говорит, видно ей милок не достаточно больно.ВАМ ЭТО НИ КОГО НИ НЭтот отчет был создан в 1995 году а только в этом году введен, странновато, расщищают место для большого бизнеса, доходы у населения падают денег на всех перестало хватать вот и имеет очередной маразматичный отчет, и это еще не вечер. Нас э......... а мы крепчаем.

Ответить
  • Предприниматель
07.09.16 17:46

Сидят на веранде двое стариков, у их ног лежит собака и скулит.Идет мимо прохожий , смотрит как собака мучается и пошел дальше, на следующий день он опять идет этой же дорогой, собака все также скулит.И тогда он спрашивает у стариков почему собака так мучается, они и говоря так она же лежит на гвозде, прохожий удивился и спашивает опять почему она не встане с гвоздя, а старушка и говорит, видно ей милок не достаточно больно.ВАМ ЭТО НИ КОГО НИ НЭтот отчет был создан в 1995 году а только в этом году введен, странновато, расщищают место для большого бизнеса, доходы у населения падают денег на всех перестало хватать вот и имеет очередной маразматичный отчет, и это еще не вечер. Нас э......... а мы крепчаем.

Ответить
  • Предприниматель
07.09.16 17:46

Сидят на веранде двое стариков, у их ног лежит собака и скулит.Идет мимо прохожий , смотрит как собака мучается и пошел дальше, на следующий день он опять идет этой же дорогой, собака все также скулит.И тогда он спрашивает у стариков почему собака так мучается, они и говоря так она же лежит на гвозде, прохожий удивился и спашивает опять почему она не встане с гвоздя, а старушка и говорит, видно ей милок не достаточно больно.ВАМ ЭТО НИ КОГО НИ НЭтот отчет был создан в 1995 году а только в этом году введен, странновато, расщищают место для большого бизнеса, доходы у населения падают денег на всех перестало хватать вот и имеет очередной маразматичный отчет, и это еще не вечер. Нас э......... а мы крепчаем.

Ответить
  • Роксолана
07.09.16 19:05

Підкажіть, будь ласка, можливо у когось таке було у звіті за липень помилково пропустила один нуль у пиві у залишку на початок місяця відповідно не сходиться кінець і звіт за серпень вже буде не правильний. Я можу зараз якось виправити дані за липень відправити звітний новий?

Ответить
  • Наталья
07.09.16 20:13

Роксолана, если отправите сейчас уточненку, однозначно штраф.

Ответить
  • Роксолана
07.09.16 22:02

Наталья, як вважаєте краще подати за серпень вже з іншими даними але це буде дуже замітно?

Ответить
  • Светлана
09.09.16 13:19

Роксолана, подавайте отчет ПРавильно! За ошибку надо писать объяснительную в налоговой. у меня тоже была ошибка, попутала коды по сигаретам, обнаружила сама, следующий отчет сдала с верными данными, сдаваться не пошла! где-то через пару месяцев вызвали написать объяснительную. На этом, пока, все

Ответить
  • Наталья
07.09.16 22:24

для Роксолана, чесно говоря, даже не знаю, как лучше, но за август наверняка нужно подавать правильный отчет, что бы не было штрафа и за этот месяцздесь есть про исправления http://buhgalter911.com/news/news-675983.html#newsCommentshdr

Ответить
  • 123
08.09.16 10:43

А у меня отчеты уже сутки в дорозі. Сегодня второй день пошел.

Ответить
  • міла
08.09.16 12:25

123, ви не знаєте як на сайті ДФС переглянути чи зприйнято звіт? другу добуне приходить квитанція №2.

Ответить
  • Лара
08.09.16 11:34

123, У меня тоже со вчерашнего дня висит только одна квитанция по отчету 1-РТ. На горячую линию ДФС, на прием отчетов в своей налоговой дозвониться не возможно. В кабинет тоже входа нет. Дурдом

Ответить
  • 123
08.09.16 10:47

Все подпись моя стоит. Ссылки в контакте и фейсбуке. Надеюсь на этот раз все получится.

Ответить
  • Натали
08.09.16 12:21

Звонила в налоговую, сломался сервер в киеве. Висит вся украина

Ответить
  • natala
08.09.16 12:31

Верховная Рада на заседании в четверг приняла законопроект №4958 об упрощении лицензионных процедур в сфере внешнеэкономической деятельности за основу."За" законопроект проголосовали 254 нардепов, против — 18, воздержались — 14, не голосовали — 87 народных избранников.Тем не менее, депутаты не поддержали рассмотрение законопроекта по сокращенной процедуре ко второму чтению.В законопроекте: "7) статтю 18 доповнити новою частиною такого змісту:«Штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 цього Закону, не застосовуються до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.»;

Ответить
  • natala
08.09.16 12:32

квитанции №2 по 1РА тоже нет.

Ответить
  • natala
08.09.16 12:47

Интересно сервер лежит, налоговые-то регистрируются

Ответить
  • Лара
08.09.16 13:19

У меня нескромный вопрос: А кто будет платить штрафы за их "висение" или это еще одна возможность пополнить бюджет?

Ответить
  • natala
08.09.16 13:28

для перевыборов деньги готовят? недешевое это удовольствие в нашей стране слуг народа выбирать

Ответить
  • О
08.09.16 13:30

Пошли квитанции!

Ответить
  • Лара
08.09.16 13:39

У меня пока нет

Ответить
  • Натали
08.09.16 14:19

у меня тоже нет

Ответить
  • О
08.09.16 14:33

Вот ведь парадокс.... Отчет по ЕСВ, декларация по акцизу - квитанции все пришли (и 1, и 2), а отчет 1РА - тишина гробовая...

Ответить
  • Я
08.09.16 14:37

А на рынке ЛВИ продают между колбасой! Как они бедненькие отчет сдают?

Ответить
  • Лара
08.09.16 14:38

1-РА и 1-РТ(вчера отправляла) - глухо все

Ответить
  • Софа
08.09.16 14:43

А вдруг заработало Решение № 8 ДРС от 04.07.2016г. и отчеты передумали принимать. Хотя не верится, что это когда-либо случится. У меня тоже пока глухо с ответом на отчет.

Ответить
  • Лара
08.09.16 14:51

Ага, дождетесь праздника.

Ответить
  • Лара
08.09.16 14:51

Ага, дождетесь праздника.

Ответить
  • Владимир Ильичь
08.09.16 14:56

Уточню,на рынке, в центре города,между колбасой ,сыром и маслом горы алкоголя!!! Минфин а они отчет тебе сдали??? Минфин так и скажи-выполняю заказ, а на ВАС плевать!!!

Ответить
  • міла
08.09.16 15:32

прийшли вже всі квитанції

Ответить
  • 123
08.09.16 15:45

Квитанции пришли. А я уж грешным делом ..... что отменили. Ан нет. Еще помучаемся.

Ответить
  • Лара
08.09.16 15:48

Мне пришла только одна квитанция № 2 на 1-РТ, на 1-РА нет

Ответить
  • злюха
09.09.16 22:24

кожного дня кожен чек касового апарату відправляється фіскалам, а це означає, що кожен вид проданого товару у них на виду. Питання: це перевірка бухгалтерів на виконання домашнього завдання по алкоголю і тютюну, хто помилиться і отримає оцінку в 17 тис.? Пропозиція: якщо не хочуть відмінити 1-РА та 1-РТ ( а в їхньому проекті змін це очевидно)нехай сідають і самі зводять по чеках все, що завгодно, адже роздуті штати їм це позволяють.

Ответить