Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.02.17
9989 12 Печатать

Черговий законопроект, який зменшить штрафи за порушення трудового законодавства

У Верховній Раді зареєстровано Проект Закону № 5711-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства", який є альтернативним до законопроекту Оксани Продан №5711 .

Автор законопроекту нагадує, що Законом України №77-VIII запроваджено фінансові санкції (штрафи) на юридичних та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, розмір яких прив’язаний до мінімальної заробітної плати. У зв’язку із його збільшенням з 1 січня 2017 року вдвічі збільшилися і зазначені штрафи.

01.01.2017 набув чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Цим Законом було додатково встановлено завищенні розміри фінансових санкцій, які застосовуються до юридичних та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, а також делеговано органам місцевого самоврядування (виконавчим органам міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад) повноваження у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення та накладання штрафів за його порушення.

Оскільки залучення органів місцевого самоврядування до здійснення контролю не супроводжується визначенням правил здійснення ними такої діяльності, необхідно у статті 265 Кодексу законів про працю України хоча б визначити підстави і порядок застосування фінансових санкцій (накладення штрафів).

Крім того, необхідно знизити розмір зазначених фінансових санкцій до  розумного та ефективного рівня.

Так, штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків пропонується знизити з 30 до 10 МЗП;

штраф за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівника - з 3 до 1 МЗП;

штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 10 до 3 МЗП.

Також, оскільки недопущення до проведення перевірки або створення перешкод для її проведенні є винною умисною дією певної фізичної особи, а відповідальність такі дії вже частково передбачена у статті 188Кодексу України про адміністративні правопорушення, необхідно конкретизувати норми щодо адміністративної відповідальності, посиливши її при цьому, та визначити компетенцію органів на їх застосування.

 

По материалам ВРУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
 • злюка
13.02.17 09:28

законопроектів багато- користі мало .коли вони його приймуть ???

Ответить
 • Соня
13.02.17 10:06

Вот именно!

Ответить
 • ппп
13.02.17 10:45

Т.е. сначала закручивают гайки до предела, а затем их немного отпускают и все рады.В общем купи козу, продай козу.

Ответить
 • Алекс
13.02.17 12:18

одним словом - нові шакали прийшли до влади зі знанням іноземних мов, ніяк не роздеруть цю країну та народ

Ответить
 • Jezz
13.02.17 13:26

Пора бы слугам народа с небес до земли вернуться.Они там, в Верховной Раде, совсем себя за небожителей считают! Хорошо ,что они все получают выше минималки и все трудоустроены, включаю жен, детей и наложниц.

Ответить
 • Любовь
13.02.17 16:51

Коллеги! В 2015году в конце года была плановая проверка ГНИ,сейчас опять получила письмо счастья,про проверку за 2015-2016год областной налоговой. Что делать ведь не прошло еще 3 года. Как не допустить их?

Ответить
 • Ольга1989
15.02.17 10:19

Любовь, https://uteka.ua/ua/publication/CHto-sleduet-znat-o-proverkax-sovety-yurista

Ответить
 • Ольга1989
15.02.17 10:11

Любовь, і ще один нюанс, який ступінь ризику у вас: високий, середній чи незначний. Якщо високий, то перевірятимуть щороку.

Ответить
 • Ольга1989
15.02.17 09:49

Любовь, наскільки я знаю, що згідно закону ви маєте право помахати їм ручкою і сказати "Зустрінемося пізніше", оскільки перевірка у вас вже проводилась.(Якраз вчора читала статтю на цю тему). Проте тут є декілька нюансів. Перший: що саме перевіряли у вас в 2015 році і що перевірятимуть зараз. Якщо одне і те саме, сміливо відправляємо назад. Наступний: у вас є журнал реєстрації перевірок? Він, в принципі, не є обов'язковим, проте може допомогти в таких ситуаціях, оскільки ви зможете довести, коли, ким, який термін і що саме у вас перевіряли. Але вирішувати вам, допускати їх чи ні.

Ответить
 • Светлана
14.02.17 10:39

Только видимость работы , принимают не понятно что, потом отменяют ,а люди страдают. Когда их уже начнут штрафовать ? За дурные Законы ,за прогулы? Такими штрафами как они напридумывали для людей!

Ответить
 • Ольга1989
15.02.17 09:53

А не можна з першого разу прийняти адекватний закон, щоб потім його не переробляти? Але, я так розумію, це робиться навмисне. Поки вони ще розглянуть та приймуть цей законопроект, поки він набуде чинності, скількох штрафануть за завищеними тарифами? Ніхто ж не стане чекати, поки розмір штрафу впаде.

Ответить
 • Галина
20.03.17 22:25

Український уряд "дбає" про свій народ - підвищує зарплату, підвищує ціни на газ і електроенергію, а штрафи за порушення трудового законодавства аж зашкалюють.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям