Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.09.17
10591 39 Печатать

Депутати пропонують внести зміни до ПКУ та Закон про РРО щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг

У Парламенті зареєстровано проект Закону № 7142 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг.

Метою зазначеного законопроекту є детінізація економіки України. Запропонованими змінами не здійснюється зміна умов перебування на спрощеній системі оподаткування, не посилюється податкове навантаження у вигляді підвищених ставок, а пропонується єдиний цивілізований спосіб контролю за реальним обігом як готівкової виручки, так і товарів (послуг)й. 

Законопроектом пропонується внести ряд змін до ПКУ та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якими передбачається:

в частині податкового контролю:

-         запровадження вичерпних критеріїв податкового контролю  за витратами суб’єктів спрощеної системи оподаткування, які не звільнені від обов’язку застосування РРО та зобов’язані вести Книгу обліку доходів та витрат тільки у вигляді обліку платників податків, зустрічних звірок, камеральних та фактичних перевірок, а також чітке визначення недопустимості застосування інших форм податкового контролю для таких платників податків;

в частині податкових накладних:

-         запровадження обов’язкової ідентифікації в податковій накладній суб’єкта господарювання – покупця (отримувача) товарів/послуг, який не є платником ПДВ, з метою надання можливості відстеження руху товарів до конкретного суб’єкта господарювання та повноти сплати податку постачальниками-платниками ПДВ;

в частині спрощеної системи оподаткування:

-         введення спрощеного обліку витрат за уніфікованою формою тільки тими суб’єктами спрощеної системи оподаткування 2 та 3 групи, які не звільнені від обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій;

-         запровадження положення про оприбуткування товарів платниками єдиного податку, які не звільнені від обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій, на підставі документів, складених платниками податку на додану вартість (крім товарів ручної роботи несерійного виробництва та сільськогосподарської продукції, що підпадає під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД);

в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій

-         однозначне врегулювання обов’язку застосування РРО при здійсненні торгівлі дистанційним способом;

-         запровадження обов’язку застосування РРО, отримання документів на придбані товари (роботи, послуги) та здійснення спрощеного обліку в Книзі обліку доходів та витрат лише тими фізичними особами-підприємцями, які здебільшого використовуються з метою легалізації тіньового обігу технічно складних побутових товарів, ювелірних виробів високого цінового сегменту, лікарських засобів та підакцизних товарів незалежно від місця провадження діяльності;

-         запровадження обов’язку застосування РРО, отримання документів на придбані товари (роботи, послуги) та здійснення спрощеного обліку в Книзі обліку доходів та витрат для тих фізичних осіб-підприємців, які провадять діяльність з продажу товарів та/або надання послуг у торговельному об’єкті (крім ринку) площею понад 150 квадратних метрів чи в окремому приміщенні площею понад 100 квадратних метрів, що дозволить вивести з «тіні» діяльність великих торговельних мереж та підвищити рівень сплати податків ними. 

           При цьому обов’язкове застосування РРО не запроваджується для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність через пункти дрібнороздрібної торгівлі та тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності як в межах таких торговельних об’єктів, так і  поза їх межами, без змін залишається діяльність реальних невеликих підприємців, які здійснюють торгівлю на ринках, в кіосках, павільйонах, спорудах невеликої площі тощо, тобто не є ризиково групою, що використовується з метою мінімізації податкових зобов’язань; 

-         запровадження єдиного порядку оприбуткування отриманих товарів, встановлення єдиної форми обліку отриманих товарів (в Книзі обліку доходів та витрат) для суб’єктів спрощеної системи оподаткування, не звільнених від обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій;

-         запровадження можливості реєстрації РРО шляхом персоналізації на веб-сайті контролюючого органу;

-         запровадження фіскальної печатки як обов’язкового реквізиту розрахункового документу, що друкується у вигляді двомірного штрихового коду (QR-код розміром не менш 20х20 мм) з метою  уникнення підроблень виданих розрахункових документів; 

-         запровадження обов’язку затвердження Кабінетом Міністрів України єдиного технічного регламенту на реєстратори розрахункових операцій та  встановлення вимог щодо реалізації фіскальних функцій РРО в такому Технічному регламенті;

-         підвищення відповідальності за порушення законодавства про застосування РРО в залежності від повторності вчиненого порушення та запровадження мінімального обсягу відповідальності без прив’язки до вартості товарів. 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра Г
29.09.17 05:53

В ЧЕМ НЕЛЬЗЯЬ ОТКАЗАТЬ ДЕПУТАТАМ, ТАК В ИХ ПРОДУМАННОСТИ, ЛИНЕЙНЫЙ ШТРИХ КОД СЧИТАТЬ МОЖНО ЛЮБЫМ СКАНЕРОМ, НАДО ДВУХМЕРНЫЙ. ВОТ ТОЛЬКО КАК ОН ЗАЩИТИТ ОТ ПОДДЕЛКИ?. ТИПА НАВЕЛ СМАРТФОН, ПРОГРАММА ЗАШЛА НА САЙТ НАЛОГОВОЙ И ВЫВЕЛА ТЕБЕ ТВОЙ ЧЕК. КРУТО? ТОЛЬКО НАЛОГОВАЯ В 20 ЧИСЛАХ НЕ МОЖЕТ НАЛОГОВЫЕ ЗАРЕГИТЬ, А ТВСЕ ЧЕКИ ПО ВСЕЙ УКРАИНЕ НА РАС ПЛЮНУТЬ. ПРЕДСТАВЛЯЕТЕ СУММУ РАСПИЛА? ------------------запровадження фіскальної печатки як обов’язкового реквізиту розрахункового документу, що друкується у вигляді двомірного штрихового коду (QR-код розміром не менш 20х20 мм) з метою  уникнення підроблень виданих розрахункових документів; 

Ответить
  • Юра Г
29.09.17 06:08

А КАК ВАМ ЭТО? ПРОЩАЙ КИНЦЕВИЙ СПОЖИВАЧ, ЗДРАСТВУЙ СЕВЕРНАЯ КОРЕЯ. --------------------------------Стаття 201. Податкова накладна ………………201.1.1. У разі постачання товарів/послуг покупцю (отримувачу), який є юридичною особою та не зареєстрований як платник податку на додану вартість, в податковій накладній обов’язково зазначається найменування та ідентифікаційний код юридичної особи покупця (отримувача) товарів/послуг.У разі постачання товарів/послуг покупцю (отримувачу), який є фізичною особою-підприємцем та не зареєстрований як платник податку на додану вартість, в податковій накладній обов’язково зазначається прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті) покупця (отримувача) товарів/послуг.

Ответить
  • Юра Г
29.09.17 06:16

ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ НЕМАЄ. ФАКТИЧНО ЖОДЕН РРО СТАЄ НЕВІДПОВІДНИЙ ЗАКОЕУ. ЦІКАВО ПОДИВИТИСЬ, ХТО БУДЕ ТОЙ ЩАСЛИФЕЦЬ З ДВОМІРНИМИ КОДАМИ, ПІД КОГО ЦЕ ПИСАЛОСЬ. НЕ ЗДИВУЮСЬ, ЯКЩО ВИРОБНИКОМ РРО ВИПАДКОВО БУДЕ РОСІЯ. ---------------Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та прийняти нормативно-правові акти, що необхідні для реалізації цього Закону;забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та затвердження нормативно-правових актів, що необхідні для реалізації цього Закону.

Ответить
  • Юра Г
29.09.17 06:17

ПРОЩАЙ ШТРАФ 1 ГРН. - ВСЕ СВЯТО АЗАРОВА СКІНЧИЛОСЬ.

Ответить
  • Шурик
29.09.17 11:58

Юра Г, Там есть ещё хуже "та запровадження мінімального обсягу відповідальності без прив’язки до вартості товарів. " - значит минимальные штрафы поднимут до немыслимых высот.

Ответить
  • Юра Г
29.09.17 06:22

ДА, ДВОМЕРНЫЙ КОД МОЖЕТ НА ПОВЕРКУ ОКАЗАТЬСЯ ЛОГОТИПОМ, ТОГДА ЕЩЁ НЕ ВСЁ ПОТЕРЯНО, А ВОТ СМЫСЛА ТАКОЙ КАРТИНКИ НА ЧЕКЕ НИКАКОГО. ТЕМ БОЛЕЕ ЗАЩИТНОГО, НЕ ГОВОРЯ ОБ ЭСТЕТИКЕ. ЕДИНСТВЕННОЕ ПЛЮС 2 СМ. К ЧЕКУ. ПРИВЕТ ПРОДАВЦАМ БУМАГИ.

Ответить
  • Юра Г
29.09.17 06:30

И НА ПОСЛЕДОК САМЫЙ СМАК ТЕПЕРЬ ЕДИНЩИК СМОЖЕТ ПОКУПАТЬ ТОВАР ТОЛЬКО У ПЛАТЕЛЬЩИКА НДС , КУПИЛ БЕЗ НДС ПЕРЕСТАЛ БЫТЬ ЕДИНЩИКОМ --------------------------------------------------------291.8. Платники єдиного податку другої та третьої групи, які зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій відповідно до закону, не мають права здійснювати оприбуткування товарів для подальшого продажу на підставі первинних документів, складених особами, які не є платниками податку на додану вартість (крім товарів ручної роботи несерійного виробництва та сільськогосподарської продукції, що підпадає під визначення груп 1-24 УКТ ЗЕД).----------------------------------------------------------------Стаття 298. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування………………...............................298.2.3. Платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки:……….....................................…10) у разі порушення вимог пункту 291.8. статті 291 цього Кодексу - з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому вчинено порушення

Ответить
  • Буржуй
29.09.17 07:21

А я что раньше писал? Прощай единый налог в нынешнем виде. Но для некоторых собрать документы на приход на ЕН не проблема, типа ничего страшного. Вообщем все это в пустоту. Водку сделали по 79 грн, а количество наливаек и дешевой"водки" только увеличилось. Вообщем вижу 2 ценника на товары-безнал и нал. Причем разница будет большой.

Ответить
  • ХАХА
29.09.17 07:33

"однозначне врегулювання обов’язку застосування РРО при здійсненні торгівлі дистанційним способом" - убьют весь малый бизнес, только рабы останутся в этой стране. Видимо в этом их план. Олигархам малый бизнес не нужен, как и средний класс - им нужен феодализм.

Ответить
  • Wonder woman
29.09.17 09:19

Да как поднимемся в рейтинге Doing business, да как привлечем инвесторов, да как заживем, накой нам свой мелкий бизнес....

Ответить
  • Сомневающийся
29.09.17 11:10

 http://gtmarket.ru/ratings/index-of-economic-freedom/index-of-economic-freedom-info Рейтинг стран мира по уровню экономической свободы:  162 место: Украина.

Ответить
  • Тата
29.09.17 12:30

Сомневающийся, уже 166, растем

Ответить
  • Сомневающийся
29.09.17 11:12

 http://gtmarket.ru/ratings/legatum-prosperity-index/info Рейтинг стран мира по уровню процветания 107 место: Украина

Ответить
  • Сомневающийся
29.09.17 11:15

С каждым годом, после принятия "рехформаторских" законов, Украина всё ниже и ниже опускается в международных рейтингах. У нас, в Украине, этого не замечают: главное, чтобы ВВП рос!

Ответить
  • Машуня
29.09.17 11:18

Сомневающийся, про "реформы": Благодарим за то, ради чего мы несмотря ни на что )))

Ответить
  • ///
29.09.17 09:47

похоже на загон всех на НДс... помню когда ваяли этот законопроект, то в нем еще было расписано из каких колонок состоит книга доходов и расходов на ЕН. почему-то сейчас в проекте этого не встретила, но не факт что они об этом забыли. Фізичні особи-підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат єдиної форми, яка повинна містити інформацію виключно щодо:назви, дати складання, номеру первинного документу, що підтверджує придбання товарів (послуг), вартості придбаних товарів (послуг), суми податку на додану вартість;найменування та податковий номер юридичної особи, фізичної особи-підприємця, в якої здійснено придбання товарів (послуг) або прізвище, ім’я, по-батькові, податковий номер (серія та номер паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті) фізичної особи, в якої здійснено придбання товарів (послуг); назву та реквізити розрахункового та/або платіжного документу, що підтверджує проведення розрахунків із особами, в яких було придбано товари (послуги);суми понесених витрат; суми отриманих доходів із зазначенням документу, що їх підтверджує. взято это было из законопроекта 6758, который в итоге отклонили, но кое-что оттуда они все-таки перетянули в этот законопроект мелкому и среднему бизнесу - крышка.... и кто в итоге будет голосовать за эту власть в очередные выборы, если ЭТО примут... риторический вопрос

Ответить
  • oooooooooo
29.09.17 09:48

Порошенко обіцяв, що не буде змін і малий бізнес чіпать не будуть,,,,........Хтось.......................Забрехується

Ответить
  • ///
29.09.17 09:54

oooooooooo, ну, он сказал, а плохие депутаты его не послушали. он же не виноват, что его не слушают )

Ответить
  • 1
29.09.17 10:55

///, Ага, БПП и НФ

Ответить
  • oooooooooo
29.09.17 09:51

Пропоную ідентифікаційні коди набивати на руці і при розрахунку сканувати..........щоб напевне вони нас контролювали, буде 100%%%%%%%%%%%

Ответить
  • nemo
29.09.17 09:51

В нашей стране любой вичерпний перелік очень легко дополняется фискалами в ручном режиме и для службового використання. Даже не смешно...

Ответить
  • данет
29.09.17 10:54

запровадження фіскальної печатки як обов’язкового реквізиту розрахункового документу, - а разве депутаты не отменили использование печатей? Закон исключает из законодательства Украины требование об обязательном использовании печатей (независимо от их наличия у субъектов хозяйствования).Закон Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно использования печатей юридическими лицами и физическими лицами-предпринимателями".

Ответить
  • Аня
29.09.17 10:54

Кто может разместить и распространить петицию против подписи Закона на https://petition.president.gov.ua/, давайте будем протестовать

Ответить
  • Геннадій
29.09.17 11:39

Треба поміняти всю систему - особливо змінити систему нарахування, та адмініструваня ПДВ. Хтось прораховува скліьки коштує підприємству адміністрування ПДВ - мабуть це самий коштовний та важкий облік для піжприємства. Краще знасти старий та геть гнилий будинок та побудувати новий, ніж робити якість підпорки.

Ответить
  • Юра Г.
29.09.17 13:03

Геннадій, Как по мне, то они всё правильно делают, Всем кроме себя отводят роль терпил за мизирную плату. Торгаши смогут купить только у них и всё прозрачно продать, отчитавшись за каждую копейку. Производство только на полях маркиза карабаса. Только результат в который раз будет отличаться от авторского замысла. Всегда найдется кот в сапогах, или грузин на велике, или дана с косой. Жизнь прекрасна, а главное - непредсказуема, что лично меня очень веселит, правда иногда кушать хочется.

Ответить
  • ВВВ
29.09.17 12:30

Геннадій, ну сейчас они даже не подпорки ставят, а разрушают то, что было, но не полностью и на этих руинах, не прибранных, ставят свою халабуду вверх ногами. И как вот, читая все это, в очередной раз не спросить - за что там у них стоял майдан? НКУ Азарова в первозданном виде можно теперь вспоминать как нечто прекрасное утраченное.

Ответить
  • Л.
29.09.17 13:09

.....что они там все курят?????...НАДОЕЛИ!!!!!!

Ответить
  • Саша
29.09.17 13:15

Да отмените упрощенку да и все, зачем ее придумали, а теперь лепят неизвестно что. И так уже во всем путаешься что можно,что нельзя, или можно только если,,, Для того она была упрощенкой, чтобы люди могли зарабатывать и не вникать в бухучет. Сами не могут ни работу дать, ни соцобеспечение и самим пробиваться - на каждом шагу подножки ставят.

Ответить
  • ///
29.09.17 13:28

своим ФОПам рассказала про это "чудо". один сказал что тогда вообще не имеет никого смысла работать. самый молодой ФОП кичится что и дальше будет работать. будет платить на лапу, чтобы не трогали. только вопрос. а какой смысл работать и платить тому дяде, если себе в итоге ничего не останется? продажи то упали уже давно и с каждым месяцев все больше падают

Ответить
  • ВВВ
29.09.17 13:46

кст, получается, что если ФОП торгует продуктами в отдельном помещении которое больше 100 квадратов, то ему тоже нужно ставить РРО. И как быть с отделами? Кондитерка, молочка, мясо, рыба - у каждого свой продавец - что на каждый отдел РРО тогда ставить?А если это обычный продуктовый по стандартной схеме - на два ФОПа, один из них собственник, второй арендатор. Тот что арендует у него продукты и арендует он не 100 квадратов, а меньше

Ответить
  • ///
29.09.17 14:11

ВВВ, по ходу, без разницы сколько квадратов Вы арендуете, но если Вы находитесь в помещении общей площади свыше 100/150 квадратов, то ВЫ обязаны поставить РРО. т.е. все кто торгует в торговых центрах попадает на РРО, не смотря на то что арендуют несколько квадратов

Ответить
  • ВВВ
29.09.17 14:39

///, про ТЦ я понял, впрочем отдельное здание - принцип тот же. Хм, они будут учитывать только площадь торгового зала или всю - вот еще вопрос ... посмотрел экспликацию, торговый зал 102,5 квадрата - пичаль.

Ответить
  • Ирина
29.09.17 14:36

Ну и чего они хотят добиться? У меня знакомая закрыла свой фоп ещё в том году, но продолжает торговать через интернет, и будет продолжать. и так поступит ещё процентов 90 фопов после этого закона. И никто им ничего не сделает. И РРО ставить не надо

Ответить
  • ВВВ
29.09.17 14:57

что-то вспомнилось про электронные книги - осталось еще их в обязаловку сделать, в виде вишенки на этот торт.

Ответить
  • Киев
29.09.17 17:07

Как ни удивительно (для наших депутатов), но во многих этих предложениях есть рациональное зерно. По моему, не стоит ПОКА вводить обязательные приходные доки на продукты питания. Идентификация покупателя-неплательщика НДС не только назрела, а давно перезрела. Не стоит привязываться к метражу - Киев только начал радоваться зачистке города от МАФов. Понятно, что розничные торговцы будут вынуждены переехать в ТЦ. Им надо будет перекрыть доп расходы - и тут еще один удар в виде РРО.

Ответить
  • Инна
29.09.17 17:55

В общем, похоже, что этот закон про детенизацию приведёт к ещё большей тенизации. Почему наши депутаты этого понять не могут?

Ответить
  • Николай
04.10.17 14:39

Взагалі спрощену систему потрібно скасувати, бо це легальна тіньова система!!!! і всім працювати з прозорим оподаткуванням та обліком/рухом ТМЦ!!!!

Ответить
  • Да
30.10.17 10:50

Николай, Так предприятия тоже работают не прозрачно причем здесь ФОПы которые работают на себя , ведь вся беда не только в ФОПах . А как офшоры , а сколько НДС вытягивается по схемах , ну не простой же дядя Вася крышует.Как по мне просто задача население сделать бедным чтоб легче управлять им было. Или депутатом на премии не хватает.

Ответить
  • Виктория
30.10.17 10:22

Я что-то не поняла "введення спрощеного обліку витрат за уніфікованою формою тільки тими суб’єктами спрощеної системи оподаткування 2 та 3 групи, які не звільнені від обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій"-это в смысле,что единщики все будут на РРО???

Ответить