Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.01.18
55417 32 Печатать

ПДВ-новації – 2018: вивчаємо Закон

29 грудня 2017 року Президентом України був підписаний Закон від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Закон опубліковано 30 грудня 2017 року в газеті "Голос України" № 246-247.

Законом внесено чимало змін в порядок оподаткування податком на додану вартість, а саме:

► Систему блокування податкових накладних тимчасово зупинено.

Встановлено, що реєстрація ПН/РК у ЄРПН може бути зупинена у порядку, та на підставах, визначеному Кабінетом Міністрів України. До прийняття відповідного рішення Уряду зупинення реєстрації ПН не провадиться. До 1 березня 2018 року Кабмін повинен визначити механізм зупинки реєстрації ПН. 

З приводу заблокованих ПН/РК передбачено:

ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, реєструються з урахуванням вимог пунктів 2001.3 та 2001.9 та  пункту 201.10 ПКУ, 02.01.2018 року крім:

  • ПН/РК, по яких станом на 01.12.2017 року не подані пояснення і документи відповідно до підпункту 201.16.2 ПКУ;
  • ПН/РК по яких прийнято рішення про відмову у реєстрації по яких станом на 01.12.2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

ПН/РК, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено з 01.12.2017 року та по яких платником податку після 01.12.2017 року подані пояснення і копії документів відповідно реєструються у ЄРПН у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом щодо зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день, за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

Також читайте у матеріалі "С Новым годом! С новым «блоком»! О «елочных» сюрпризах закона №2245-VIII (законопроект №6776-д)"

Визначено терміни реєстрації у ЄРПН мінусових РК протягом 15 календарних днів із дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

► Поширено ставку ПДВ 7% на операції з постачання та ввезення на митну територію України всіх медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Украї­ні. На сьогодні 7% ПДВ оподатковуються операції з постачання та ввезення на митну територію України лише медичних виробів, включених до переліку, затвердженого постановою КМУ від 03.09.2014 року № 410. До операцій з постачання та ввезення на митну територію України всіх інших медичних виробів застосовується ставка ПДВ в розмірі 20%.

 Внесено зміни в порядок оподаткування ПДВ експрес-відправлень та поштових відправлень.

Відповідно до прийнятих змін, які запрцюють з 1 січня 2019 року, не є об'єктом оподаткування ПДВ:

- ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача (юридичної особи, фізичної особи - підприємця) в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;
- ввезення на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких у кожному з відправлень не перевищує еквівалент 150 євро.

У разі перевищення вартості або кількості відправлень буде нараховуватися податок на додану вартість.

 Унормовані питання ввезення товарів на митну територію фізичними особами у супроводжувальному багажу. Так, без сплати ПДВ фізична особа може ввезти:

- через аеропорти - товари, вартість яких не перевищує 1000 євро;

- через інші пункти пропуску - товари, вартість яких не перевищує 500 євро і вага яких не перевищує 50 кг. При цьому, ця фізична особа має бути відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в'їжджає в Україну не частіше одного разу у 72 години. Якщо ці обмеження не дотримуються, то без сплати ПДВ ввозити  можна тільки товари, вартість яких не перевищує 50 євро і вага яких не перевищує 50 кг.

 Уточнено норму щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання (передплати) та доставки дитячих книжкових видань.

 Внесено зміни у принцип розрахунку суми бюджетної дотації для сільгоспвиробників. Встановлено, що до 1 січня 2022 року розмір бюджетної дотації розраховується виходячи з обсягу податкових зобов’язань з ПДВ по постачанню товарів, розрахованого за даними зареєстрованих податкових накладних. 

 З 1 вересня  2018 року до 31 грудня 2021 року звільнено від ПДВ операції з експорту соєвих бобів (товарна позиція 1201 з УКТ ЗЕД).

 З 1 січня  2020 року до 31 грудня 2021 року звільнено від ПДВ операції з експорту насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 з УКТ ЗЕД).

 До 31 грудня 2018 року звільнено від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України виключно електромобілів (у тому числі вироблених в Україні).

 До 1 січня 2020 року платникам податку надано право на розстрочення сплати ПДВ під час імпорту обладнання за переліком кодів згідно з УКТ ЗЕД, яке ввозиться для власного виробництва. 

 До 1 січня 2023 року суб'єкти космічної діяльності, що підпадають під дію норм Закону України "Про космічну діяльність",  звільняються від сплати ПДВ на визначених умовах.

 До 1 січня 2023 року поширено звільнення від ПДВ на визначених ПКУ умовах на операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті, а також розширено поняття “програмна продукція”.

 

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Бух
02.01.18 07:51

Вопрос по корректировкам. Выписали скажем, 2 января. Покупателю отправили 30 января, он её получил 10 февраля и зарегил  15 февраля. В деку поставщику января или февраля теперь это попадёт? А если зарегил 21 февраля? Или теперь ВСЕ РК включать в деку по дате регистрации, а не выписки, если даже сроки не нарушены? А покупатель снимает кредит по дате выписки.

Ответить
  • Марина
23.05.18 11:03

Бух,
В мене така ж ситуація, РК виписаний датою 15.01.18 відправлений контрагентові 26.01.2018, зареєстрований покупцем 03.02.18р. ВІдповідно до нових правил зареєстровано все в термін. РК включила в декларацію в січні 2018. Тепер мені висвітлює, що я невірно включила в декларації, оскільки Р,К зареєстрована з порушенням терміну. Була в місцевій податковій - говорять робити уточнення і включати в лютий. В кого була така ситуація, що робити??? уточнення до декларації?? чи може дзвонити на гарячу лінію ДФС, тому що в мене склалось враження, що в місті в ДФС нічого ще незнають про ці зміни??????

Ответить
  • Фу
02.01.18 21:10

Бух,а как вы ее отправлять будете, что он получит аж 10 февраля, если она отправлена 30 января?

Ответить
  • бух
03.01.18 14:01

Фу, это не мы отправляем, а они получают. Разве у Вас нет контрагентов, которые в Медок заходят раз в месяц? у нас такие имеются. Доставлено - это когда они почту получили. А еще есть случаи, когда у нас статус Доставлено - а они нифига не получили

Ответить
  • Фу
04.01.18 12:45

бух,не подумала.  У меня таких нет.

Ответить
  • Ира
02.01.18 10:09

Бух,Снимать кредит по дате выписки РК , т.е. делать уточненки ?

Ответить
  • бух
02.01.18 10:41

Ира,вы и так кредит должны снять, даже если РК нет. не надо уточненок. у покупателя все проще, непоянтки - у псотавщика

Ответить
  • ира
02.01.18 11:19

бух,рк минусовые  снимаются после регистрации по дате выписки

Ответить
  • бух
02.01.18 14:09

ира,т.е. если дата выписки 30 января, получил покупатель 15 февраля в отпуске был или еще чего), зарегил 28 февраля, я должна за январь уточненку подавать? бред какой-то...

Ответить
  • Елена
02.01.18 14:16

Ничего не поняла, у меня заблокировали до 01.12.2017, подали пояснение, решение отрицательное, т.е. не разблокировали. Скаргу подготовили, но пока не подали. Их разблокируют автоматически, или таки подавать жалобу? 

Ответить
  • резидент
03.01.18 10:23

Елена,  Если отказали в регистрации до 01.12., то автоматически их не разблокируют (в регистрации отказано и до 01.12.2017 не начато обжалование). В общий порядок разблокировки (т.е. подача пояснення и копий документов) они тоже не попадают (там только приостановленные с 01.12.2017).  Строго говоря про них в Законе вообще ничего не сказано. Т.е. такое впечатление, что их вообще не зарегистрируют.

Ответить
  • 1963
02.01.18 17:13

У меня заблокировано нн за сентябрь октябрь,доки еще не подавали,так что ничего не разблокируется и доки все равно нужно подавать. Я уже ничего не понимаю,что делать.

Ответить
  • резидент
03.01.18 10:27

1963,а смысл подавать доки? все равно вряд ли разблокируют. Про такие НН в Законе вообще ничего не сказано. Новые НН выписывать тоже нет смысла - штраф будет 30-40%. Дешевле этот НК покупателю деньгами компенсировать. 

Ответить
  • Оксана
03.01.18 09:01

НН заблокировали - подали скаргу в ДФС, 24.12 должен быть ответ на скаргу - и ничего, ни на сайте ДФС, ни на почте нет ответа. НН сегодня не разблокировали! Что делать?

Ответить
  • резидент
03.01.18 10:43

Оксана,если вам приостановили после 01.12, то все должно идти в общем порядке - разблокируете как обычно.
Если приостановили до 01.12, а жалобу вы подали после 01.12, то тут проблема. Про такие НН в Законе ничего не сказано. 

Ответить
  • резидент
03.01.18 10:28

Оксана,когда приостановили регистрацию и когда вы подали скаргу?

Ответить
  • masha
03.01.18 12:52

чего-то подобного ожидалось. непонятно только кому стало легче от этого закона. как всегда не учли случаев больше, чем учли. вот св....чи
 

Ответить
  • Алена
03.01.18 14:26

Помогите разобраться ! Составляю налоговую накладную на утилизированный товар , который пришел испорченным по таможенной декларации . Возник вопрос это сводная налоговая накладная, если ставить ИНН 600000000000, то автоматом в медке выбивает что сводная, хотя по одной ТД списывается товар и как заполняются данный в разделе Б. Пишется номер ТД или наименование товара ? Запуталась в том что , мне кажется что это не сводная налоговая , то какой номер присваивать ИНН и как заполнить эту чертову налоговую !!! Нашла инфу , но она старая.

Ответить
  • резидент
03.01.18 14:49

Алена,НН сводная, ИНН 6000000000, тип причині - 04, в номенклатуре мне кажется следует писать номер и дату ТД, наименование товара не надо; гр.4 -грн, гр.3.-3.3, 5-9, 11 не заполняются. Так говорят налоговики, но на самом деле без заполнения гр.8 составить НН не получится.
Как-то так...

Ответить
  • Алена
03.01.18 15:03

резидент,спасибо большое что ответили , я так и поняла что нужно заполнять , так как выписываю компенсирующие НН по ГСМ , и гр.8 оставляла пустой регистрировались без проблем, так и сделаю , смущало только что это списание товара и по ТД . 

Ответить
  • бух-мух
03.01.18 22:16

Систему блокування податкових накладних тимчасово зупинено.
Неможливо представити, що податкова кинеться виконувати Закон, а не ставитиме нові перепони. 
В адмініструванні ПДВ скільки наломано, поломано, сковерковано , що навести лад або повернутись на «исходную» буде тяжко, а може й неможливо.
Скільки здоровя, нервів, роботи спеціалістів було направлено підприємцями на розблокування ПН та відірвано від основної діяльності в результаті допущення до тонкого механізму збору податків елементарних профанів які не змогли прорахувати елементарного (а можливо спеціально).
Кожна каденція депутатів при першій можливості кидається вносити зміни в податкове законодавство, що в основному зводиться (НЕ БЕЗ ДОПОМОГИ БІЛЬШ ДОСВІДЧЕНІШИХ ПОДАТКІВЦІВ) до перестановки мін на податковому полі
Це було мною написано 8 грудня 2017т року.
Сьогодні 3.01.2018 р. відкриваю "Медок"- ПН зупинена в липні і по якій  в законному порядку оскаржно дії ДФС має птичку  в реєстрі та  гриф  "Зареєстрованов ЄРПН", а в квитанції №2 вказано, що не може бути зареєстрвана з звязку з відсутністью  коштів на  рахунку. Розумій як хочеш, дорогуша. Дзвінки в ДФС України закінчуються безкінечним переадресуванням на кваліфікованих  спеціалістів, які поняття не мають про закон №2245-VIII (законопроект №6776-д)". Місцеві специ по ПДВ - надають консультаціїтіпа тіпа "не рвіть мені нерви".
  На мою думку - за невиконання вимог закону про реєтрацію 2.01.2018 року оскаржених в законному порядку зупинених ПН відкрити кримінальну справу  на відповідальних працівників ДФС та за їх рахунок  повернути збитки, я вже не кажу про час та сотні тонн паперу витрачені  Підприємцями на боротьбу з  "придуркуватм" адмініструванням ПДВ. 

Ответить
  • Таня
03.01.18 22:53

сегодня отправила ответ на налоговую составленную до 01,12,2017,пришел ответ не принят документ по причине «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно обеспечения сбалансированности бюджетных поступлений в 2018 году", что делать.Заранее спасибо

Ответить
  • лора
04.01.18 17:11

Таня, тоже самое

Ответить
  • Катерина
04.01.18 23:02

У мене така сама ситуація вчора відправила повідомлення прийшла відповідь документ не прийнято у звязку з набранням чиності Закону України від 07.12.2017р. Порадьте що робити далі.

Ответить
  • ОК
05.01.18 10:58

Боюсь, що на ці проблеми з блокуванням ми з Вами, шановні колеги, вже приречені пожиттєво - дуже вже гарно і легко стало податківцям виконувати плани по наповненню бюджету, створюючи проблеми підприємствам на рівному місці. Страшно навіть думати про те, що вони там іще "наполіпшують" нам в недалекому майбутньому...

Ответить
  • 7% НДС
07.01.18 17:36

Уважаемая редакция , подскажите для применения п 193,1 НКУ ставки 7% с 01/01/2018 какими документами мне надо обложиться, налоговая не как не комментирует данное изменение, заранее спасибо

Ответить
  • 444
09.01.18 12:07

Колеги, только что дозвонилась в дфс сказали что их ПЗ принимает повидомлення и доки к ПН заблокированым до 01.12. 17(у меня июль) но только через ЕК. Через медок сказали не подавать так как отклоняет со ссылкой на изменения к закону.

Ответить
  • 444
09.01.18 12:19

Колеги, только что дозвонилась в дфс сказали что их ПЗ принимает повидомлення и доки к ПН заблокированым до 01.12. 17(у меня июль) но только через ЕК. Через медок сказали не подавать так как отклоняет со ссылкой на изменения к закону.

Ответить
  • Мария
10.01.18 14:31

Коллеги, добрый день!
► Поширено ставку ПДВ 7%
кто знает, как мы продаем мед.изделия, которые в 2017 году растаможились по 20% ндс (остатки по складу)??
не будет ли занижением ндс, если остатки продавать сегодня по 7% ндс?? спасибо

Ответить
  • Елена
11.01.18 13:16

Ув. редакция поясните был ли изменен предел выручки 1млн. для обязательной регистрации плательщиком НДС

Ответить
  • олег
18.04.18 11:22

якщо ПН від 02.04.18 то я маю право зареєструвати ЇЇ до 30.04.18 чи протягом 15 днів ?

Ответить
  • Наталия П
29.11.18 08:57

Добрий день всім! Підкажіть, якщо у фг реалізація була в листопаді 2017р, а листопад 2018 р вже закінчується і немає реалізації, а було тільки придбання, чи може певне господарство (вилетіти) з пдв? Дякую!

Ответить