Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.01.18
24768 14 Печатать

Внесено зміни до плати за землю

З 01.01.2018 р. набрав чинності Закон України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі - Кодекс), зокрема в частині плати за землю, а саме:

встановлено, що річна сума орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути меншою за розмір земельного податку:

– для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, – у розмірі не більше 3% їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% їх нормативної грошової оцінки;

– для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, – у розмірі не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з плати за землю, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені нормами Кодексу;

встановлено, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100%.

По материалам ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • 7
09.01.18 01:03

це означае що розмір орендної плати за землю буде на рівні 2017.чи залежить від місцевих Владик помноженых на индекс инфляциИ

Ответить
  • lyly
09.01.18 08:46

Я думаю,що залежить від місцевої влади, так як вони повинні прийняти рішення на своїм засіданні до дати ... та опублікуввати його до 15.06.2017( дату можу помилитись) для того, щоб їх рішення можна було застосовувати з 01.01.2018 року.А якщо ні, то застосовуються всї зачення минулого року.

Ответить
  • ВВВ
09.01.18 09:42

уже есть индекс?

Ответить
  • СВ
09.01.18 10:39

ВВВ, так в статье написано 100%, т. е не индексируем

Ответить
  • Вик
09.01.18 12:39

СВ,Это только для земель СЕЛЬХОЗНАЗНАЧЕНИЯ.

Ответить
  • СВ
09.01.18 15:12

Вик, Нет, не только для сельхоз....

Ответить
  • 1
09.01.18 13:01

"9. Установити, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків";

Ответить
  • ВВВ
09.01.18 13:42

да, чет я не внимательно статью глянул - но все равно подожду недельку)

Ответить
  • lyubov
09.01.18 16:48

А Декларацію на 2018 р. подаємо за новою формою

Ответить
  • Андрій
11.01.18 15:52

Чи означають ці зміни зменшення максимальної ставки орендної плати з 12 до 3 % ?. Якщо так, то підпункт 288.5.2 потрібно видалити ?

Ответить
  • Дуня
11.01.18 16:20

Андрій, також це дуже цікавиць,  я 4% плачу, може тепер 3% платити треба. Якось не дуже зрозуміло.

Ответить
  • Андрій
12.01.18 09:03

"288.5.1. не може бути меншою за розмір земельного податку:

для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки,"                                                                       Підпункт 288.5.1 регламентує мінімальну ставку.

Якщо у тексті замінити слово "більше" на "менше" все стає на свої місця. До того ж до пп 288.5.2 , котрий регламентує максимальну ставку (12%) зміни не внесені.

Отже розходимось, нас нає....

Ответить
  • Олена
17.01.18 09:16

Помогите разобраться! Впервые оформили договор аренды земли на предприятие в другом р-не 26.12. госрегистрация 28.12. В договоре есть реквизиты для перечисления арендной платы за землю селищной раде (с даты госрег. 4 дня). В декларации заполняется раздел 2 и расчитывается сумма налога от месячной 6 дней( с даты договора?). Правильно? А как называется налог: на землю или арендная плата? Скачала с сайта дфсу реквизиты, а как правильно платить по реквизитам не пойму. счет такой же только окпо налоговой, если арендная плата или все таки налог на землю?

Ответить
  • Tanya
05.02.18 13:01

Подскажите, заполняю деку з платы за землю ,у меня аренда земли под торговой точкой.в новой деке за 2018 год,новый класификатор,как правильно выбрать.

Ответить