Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


18.09.18
28220 24 Печатать

Роботодавцям з чисельністю працівників від 8 осіб необхідно буде звітувати про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

Законом „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 3 жовтня 2017 р. № 2148-VIII внесено зміни до частини другої статті 14 Закону № 5067„Про зайнятість населення”, щодо встановлення підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб квоти у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років (Більш детально у матеріалі Нова квота на працевлаштування осіб передпенсійного віку).

Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування таких громадян відповідно до вимог частини другої зазначеної статті Закону 5067, про що роботодавці інформують щороку державну службу зайнятості, у встановленому порядку.

У зв’язку із вищезазначеним виникла необхідність внести зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 16 травня 2015 року № 271, з метою приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства.

Проектом наказу Мінсоцполітики „Про затвердження Змін до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню” визначено процедуру надання підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Змінами передбачено, що інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню зобов'язані надавати підприємства, установи та організації незалежно від форми власності з чисельністю штатних працівників від 8 осіб (раніше цей обов'язок був для підприємств з чисельністю працівників від 20 осіб).

Крім того, у новій редакції викладено форму бланку інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, де необхідно буде зазначати середньооблікову чисельність штатних працівників, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.

У разі прийняття цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Який показник середньооблікової чисельності штатних працівників використовувати для виконання квоти читайте за посиланням

По материалам Міністерство соціальної політики України

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Буржуй
18.09.18 06:57

2 вопроса: 1.если штрафная санкция 7446 за каждого , то заплатив 15000 за двух, ( и то если придут и найдут) в 2018 я могу спать спокойно? 2. Если у меня работает инвалид 51 год(сроки выхода на пенсию,вернее право, прикинули) выполнил ли я норму за инвалида и предпенсионера одновременно? По логике да, ведь в 60 лет он может потребовать пересчитать пенсию и получать ее по возрасту, а не по инвалидности. Но в нашем государстве нет логики. Хотелось бы мнение специалистов.

Ответить
  • НН
18.09.18 08:26

тоже интересует штраф

Ответить
  • Виктор
18.09.18 08:54

Эти данные есть в отчете по ЕСВ, пусть берут оттуда.

Ответить
  • Марта
18.09.18 08:58

Буржуй, меня тоже этот вопрос тоже интересует, у меня 3 человека до 60 лет, но они пенсионеры уже давно, толковых разъяснений по этому поводу нет, выполнила ли я норму и что делать с этими людьми? Уволить и набрать новых ? Так извините, работать уже не кому, все "свалили" давно!

Ответить
  • Мирра
18.09.18 09:13

Мало им отчета по инвалидам...... И подавать его "ручками и ножками"?????
Почему нельзя продумать один отчет на все случаи жизни???!!!!

Ответить
  • СержК
18.09.18 09:23

Мирра,почему да почему... им же как-то надо оправдать свое существование и спонсорскую помощь из бюджета... ну, и не без бонусов в виде штрафов. Похоже, в государстве серьезно вознамерились сделать их основной статьей дохода... эта клиника лечится исключительно гильотиной...

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
18.09.18 09:37

Интересно: по определению этой информации – "роботодавці – підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб". Т.е. ФОПы-работодатели, нотариусы-работодатели, адвокаты-работодатели... – НЕ должны подавать эту информацию, даже, если у них не 8, а 108 работников :) В принципе – верно, т.к. у ФОПов, например, нет такого понятия как "штат"...
Но, почему-то думаю, что потом они "одумаются" и начнут направо-налево разъяснять, что, мол, и ФОПы тоже должны подавать (если работников больше 8) 

Ответить
  • Татиана
19.09.18 12:43

Сомневающийся Sкептиk, года  два  назад  задавала этот  вопрос
в нашем районном  РЦЗ.  Мне  ответили,  что  давали  запрос
в  свою  вышестоящую,  вывод :  ФОПам   не  нужно  выполнять
эту квоту. Но  сама  не  упускаю  из  виду  этот  вопрос,  так  как
тоже  думаю,  что  они  это  могут  привязать  "усі  роботодавці,  незалежно  від  форми власності".  Благо,  я  не  переживаю,  потому что  у  нас  такие  работники  есть.
,

Ответить
  • Ольга*
19.09.18 10:35

Сомневающийся Sкептиk, так ФЛП уже давно отвечает за это. Он работодатель и все требования к работодателю - с него спрашивают со всей строгостью. А вот льготы от государства ФЛП не получает, и вместо 8,41% за инвалида обязан платить 22%

Ответить
  • клава
19.09.18 09:23

Сомневающийся Sкептиk, ФОП подходит под первую часть фразы- "роботодавці"

Ответить
  • Ксюша
18.09.18 16:22

Сомневающийся Sкептиk, Фопы за инвалида платят ЕСВ 22%. Предприятие нет. Странный у нас подход ко всему.

Ответить
  • Ігор
18.09.18 10:06

Зараз право на пенсію залежить від стажу, а не від віку. То як вирахувати стаж працівника, щоб потім знати, що йому лишилось менше 10 років працювати до права на пенсію?

Ответить
  • Наталия
08.11.18 13:12

Ігор,принимать через центр занятости они в своем направлении пишут "особа належить до категорії"

Ответить
  • Ігор
18.09.18 13:36

Ми подаємо 2 звіти де вказані ІПН працівників: 1ДФ та звіт з ЄСВ, а в самому цьому ІПН зашифровано дату народження. Що, не можна з цього взяти данні?

Ответить
  • Ігор
18.09.18 13:54

Та взагалі, в "Реєстрі фізичних осіб" який ведуть фіскали на кожного вказана дата народження. Зробіть програму яка буде автоматично, кожного місяця, на підставі звіту ЄСВ надсилати данні по датам народження працівників. Ви ж впроваджуєте електронне врядування, а як ефективно використовувати цифрову електрону техніку ви знаєте? Ось вона відсталість на 50 років від розумово-розвинутих країн.

Ответить
  • СержК
18.09.18 10:58

Ігор,заставить его пойти в Пенсионный и взять соответствующую справку)))

Ответить
  • Ольга
18.09.18 12:41

Сколько можно плодить отчеты? Это так они "оправдывают" свои "минимальные" зарплаты....

Ответить
  • ***
18.09.18 13:01

А зачем еще один отчет , ведь мы уже указываем в отчете по ЕСВ в графе ПАЦІВНИКІВ , ЩО МАЮТЬ ДОДАТКОВІ ГАРАНТІЇ У СПРИЯННІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ ?

Ответить
  • грустьпечальтоска
18.09.18 14:10

один вопрос ЗАЧЕМ?????? Ладно отчет отнести в тот ФЗ не проблема а что будет если нет у меня таких работников?

Ответить
  • Оксаночка
18.09.18 14:24

Действительно, во многих отчетах дублируются данные. Можно вполне сделать один. Ноооо... надо же кормить бюджетников
А то работы людям не будет.

Ответить
  • Елена
18.09.18 14:49

Получается, что если у меня  8 человек работает, то 1- инвалид и еще 1- предпенсионного возраста? Так?

Ответить
  • я
18.09.18 17:02

Елена,надо еще квот добавить,чтобы на предприятии ,где численность 8 человек ,остался директор и квотники,пусть работают!

Ответить
  • Оксаночка
18.09.18 16:13

Елена, так

Ответить
  • натали
18.09.18 17:02

от журнале все о бух учете № 52 от 06.06.2018 есть статья называется "Квота по трудоустройству лиц предпенсионного возраста:пора задуматься о соблюдении" так там все доступно описано.

Ответить