Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.12.18
9560 17 Печатать

Особливості заповнення графи ПН/РК «Сума податку на додану вартість»

ДФСУ у листі від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17 (далі –  Лист № 36942) звернула увагу на особивості заповнення графи податкової накладної (далі – ПН) та/або розрахунку коригування (далі – РК) «Сума податку на додану вартість».

Так, графа 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б РК) «Сума податку на додану вартість» є обов’язковою до заповнення в усіх випадках, коли за здійсненою операцією нараховується сума ПДВ за ставкою 20 або 7 відсотків.

Значення графи 11 розділу Б ПН (графи 14 розділу Б РК) обчислюється шляхом множення значення графи 10 розділу Б ПН (графи 13 розділу Б РК) на відповідне значення ставки ПДВ, код якої зазначено у графі 8 розділу Б ПН (графі 11 розділу Б РК).

Графа 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б РК) заповнюється у гривнях з копійками, але з урахуванням особливостей здійснення окремих операцій з постачання товарів/послуг допускається зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.

Графа 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б РК) «Сума податку на додану вартість» не заповнюється у разі здійснення:

а) операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою (у графі 8 розділу Б ПН (графі 11 розділу Б РК) має бути зазначено код ставки «901» або «902»);

б) операцій, звільнених від оподаткування (у графі 8 розділу Б ПН (графі 11 розділу Б РК) має бути зазначено код ставки «903» та у графі 9 розділу Б ПН (графі 12 розділу Б РК) має бути вказаний код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг).

Якщо графа 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б РК) не заповнюється, нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються.

По материалам ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • бух
04.12.18 09:11

мда, твари они, и совсем не фантастические. Обычные.

Ответить
  • ппп
04.12.18 10:20

Графа 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б РК) заповнюється у гривнях з копійками, але з урахуванням особливостей здійснення окремих операцій з постачання товарів/послуг допускається зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.
Как понять этот бред.
Т.е. как заполняется гр.11 если в грн. с копейками, то это два знака после запятой.

Ответить
  • Ксюша
04.12.18 11:10

С такими успехами скоро в институтах налоговые накладные выведут как отдельная дисциплина с защитой при получении диплома

Ответить
  • татьяна
04.12.18 11:15

мне совершенно не понятно, а зачем ввели код платника податку

Ответить
  • hela
04.12.18 13:39

татьяна, трудно поверить, но это действительно забота о плательщике. НН, в которой указан неправильный ИНН покупателя, отменить не так просто, лимит она съедает. а случаи такие реально бывают. будт сверять ИНН с ЕДРПОУ, при несоответствии - не регистрировать

Ответить
  • СержК
04.12.18 14:11

hela, не лучший вариант для контроля, особенно, если ошибка будет допущена в коде ИНН, начиная с 8-й цифры...

Ответить
  • hela
04.12.18 14:15

СержК, а какой есть лучший? Честное слово, не имею отношения к фискалам. Просто по логике того, что заполняется, понимаю, что это для сверки ИНН покупателя. А с чем еще можно?

Ответить
  • бух.
04.12.18 16:54

hela, иногда ИНН и ЕГРПОУ отличаются...если это филии

Ответить
  • СержК
04.12.18 12:11

татьяна, судя по всему, каждый новый квадратик в документе означает некую сумму в виде премиальных к зряплате...

Ответить
  • Леся
04.12.18 11:26

татьяна, этот код ввели, потому что в свое время вывели № св-ва. Как-то меньше стала шансов у бухгалтера ошибаться)) Вот они и исправили ситуацию))

Ответить
  • Валентина
04.12.18 11:19

А зачем сумма НДС с кучей знаков после запятой а не Цена? Цена по этому вопросу, на мой взгляд, более принципиальней... тю.. 

Ответить
  • Мари
04.12.18 15:20

Валентина, потому как  раньше обїясняли, что дробить при авансе можно только количество ( и правильно), а теперь решили дробить копейки... может готовят нас к денежной реформе?

Ответить
  • sk
04.12.18 17:22

А що зі зведеними?

Ответить
  • Мария
05.12.18 10:48

честно, я (извините) фигею. САМЫЙ  ГЛАВНЫЙ ДОКУМЕНТ  - НН. Все остальное -ерунда 

Ответить
  • Татьяна
10.12.18 10:33

а якщо за рахунок заокруглень графи 11 в розділі А вилазить зайва копійка. Як бути???

Ответить
  • Ирина
10.12.18 11:34

А фразу "...з урахуванням особливостей здійснення окремих операцій з постачання товарів/послуг допускається зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків " кто как понял? т.е., 6 знаков в графе 11 можно, но только ОСОБЛИВИМ, не всем. Так?
"

Ответить