Отключить рекламу

Подпишитесь!


10.05.19
3035 6 Печатать

Чи мають право інспектори з праці проводити перевірки? Позиція Мінсоцполітики

Нагадуємо, 19 березня 2019 року Кіровоградський окружний адміністративний суд прийняв рішення у справі №1140/2746/18, яке підтверджує позицію про необхідність скасування (перегляду) Постанов КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»» від 26.04.2017 р. № 295, «Про затвердження Положення про Державну службу України з питань праці» від 11.02.2015 р. № 96 та розпорядження КМУ «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 05.09.2018 р. № 649-р.

Народний депутат Оксана Продан звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням терміново ініціювати перегляд (скасування) вищевказаних нормативно-правових актів як таких, що суперечать Конституції України та законам України.

У відповідь на звернення, Мінсоцполітики нагадує, що Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється відповідно до вимог КЗпП, Законів України "Про оплату праці", "Про відпустки", конвенцій Міжнародної організації праці № 81 „Про інспекцію праці у промисловості і торгівлі" (1947 року) та № 129 "Про інспекцію праці у сільському господарстві" (1969 року). Принципи здійснення державного контролю, його правові та організаційні засади визначено Законом Украіни "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". 

Статтею 259 КЗпП встановлено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю здійснює Держпраці. Постановою № 295 затверджено Порядок здійснення державноro контролю за додержанням законодавства про працю.

Порядком передбачено нові підходи у відносинах держави та бізнесу. Згідно з нормами Порядку пріоритетним напрямом роботи інспекторів праці є профілактична робота та консультування роботодавців з питань додержання законодавства про працю.

Крім цього, позитивним нововведенням Порядку є зaпровадження ефективного механізму виявлення неоформлених працівників, спрямованого на подолання незадекларованої праці та легалізації доходів громадян.

Розпорядженням №  649-р передбачається проведення органами Держпраці, ДФС, ПФУ, Нацполіції, іншими органами виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування до 5 жовтня 2018 року інформаційнo-роз'яснювальної кампанії про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин, а з 5 жовтня 2018 року - комплексних заходів щодо детінізації зайнятості.

Позитивний вплив реалізації Розпорядження № 649-р та Порядку підтверджує інформація, надана ПФУ, щодо тенденції збільшення кількості застрахованих осіб. 

Водночас Закон "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державноro нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки тa відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Посилаючись на зазначені законодавчі акти, Мінсоцполітики дійшло висновку, що Постанова № 295, Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого Постановою №  96, та Розпорядження № 649-р узгоджуються з актами вищої юридичної сили та видані Кабінетом Міністрів Украіни на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналогічної думки дотримується, зокрема, Окружний адміністративний суд міста Київ, яким 26 грудня 2018 року винесено рішення у справі № 826/8917/17. Судом встановлено, що оскаржувана Постанова № 295 відповідає актам вищої юридичної силы та видана на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На завершення Мінсоцполітики зазначило, що скасування зазначених  нормативно-правових актів призведе до тінізації ринку праці, погіршення бізнес-клімату, зниження інвестиційної привабливості країни і як наслідок збільшення дефіциту Бюджету та погіршення матеріального стану населення.

Також читайте, чому інспекційні відвідування інспекторів з праці є незаконними і як не допустити інспекторів до перевірки.

Отключить рекламу
Комментарии
 • хаха
10.05.19 07:38

МинТруда ссылается на закон 1947 года. То, что ВВП падает и молодежь сваливает из страны их не волнует. Главное это контроль, проверки, штрафы!

Ответить
  Оценить
 • 27
 • 1
 • Фрося
10.05.19 12:45

хаха, Позавчера озвучили на ТВ :
КАЖДУЮ МИНУТУ УКРАИНУ ПОКИДАЕТ 2 ГРАЖДАНИНА!"Покращення"  победило народ.А главная победа за 27 лет : слинять можно без аусвайса.

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 3
 • Наталья
10.05.19 09:28

хаха,та если бы закон Украины... Это ж международный договор... А нормы международных договоров, подписанных Украиной превалируют над национальным законодательством. И для нашей страны она начала действовать в сентябре 2004 года.Как говорится, бачили очі, що купували...

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 2
 • Наталья
10.05.19 09:31

P.s. к моему комменту 10.05.19 09:28Она - это Конвенция МОП

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 1
 • Буржуй
10.05.19 08:14

Конечно, всем этим защитникам угнетенных трудящихся, рыло оторвать от кормушки не хочется. Лично видел в Днепре инспекторов Держпраци на Лексусах, знаю даже фамилии. Если новый Президент готов простить  Спящим ФОПам 7 млрд ЕСВ, то может отменит с малого бизнеса Все штрафы Держпраци?! 

Ответить
  Оценить
 • 27
 • 0
 • хаха
10.05.19 09:47

Буржуй, а как "Пенсионный фонд" (собственные карманы) наполнять?

Ответить
  Оценить
 • 7
 • 1
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться