Отключить рекламу

Подпишитесь!


25.10.19
2190 8 Печатать

Чи переносяться граничні терміни сплати податків і зборів, подання податкових декларацій?

Відповідно до п. 31.1 ПКУ строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов’язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п. 57.1 ПКУ).

Пунктом 31.3 ПКУ визначено, що строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється, крім випадків, передбачених ПКУ.

Зміна строку сплати податку та збору здійснюється шляхом перенесення встановленого податковим законодавством строку сплати податку та збору або його частини на більш пізній строк (п. 32.1 ПКУ).

Пунктом 32.2 ПКУ визначено, що зміна строку сплати податку здійснюється у формі: відстрочки,  розстрочки.

Підпунктом 49.20 ПКУ встановлено, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені ПКУ.

При цьому окремої норми щодо перенесення граничного терміну сплати податкового зобов’язання не передбачено.

Отже, граничні терміни сплати податків і зборів (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ)) не переносяться, якщо останній день строку їх сплати припадає на вихідний або святковий день, а також у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. Тому податкові зобов’язання необхідно сплатити напередодні встановленого граничного терміну.

Слід зазначити, що особливості сплати ЄСВ встановлені Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

По материалам ГУ ДПС у Полтавській області
Отключить рекламу
Комментарии
  • Тиса
25.10.19 09:45

Підпунктом 49.20 ПКУ встановлено, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. А потім - Тому податкові зобов’язання необхідно сплатити напередодні встановленого граничного терміну. = Нічого не зрозуміла.

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
  • Lisa
25.10.19 10:28

Тиса, декларацію Ви можете подати в понеділок, якщо останній день подачі припадає на вихідні або свята. А от сплатити податок Ви маєте в п`ятницю, якщо останній день оплати припадає на вихідні або свята.

Ответить
    Оценить
  • 9
  • 0
  • Тиса
25.10.19 10:36

Lisa, дякую, щось затупила.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ігор
25.10.19 10:31

Lisa, так, все вірно. Однак це лихварська практика, яку треба засуджувати.

Ответить
    Оценить
  • 8
  • 1
  • Светлана
25.10.19 11:27

Если нерабочий день- срок подачи декларации переносится, а срок оплаты не переносится. Поэтому и необходимо оплатить раньше, конечный срок=последний банковский день перед граничным сроком оплаты.

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 1
  • Наталия
25.10.19 11:41

В связи с переносом рабочих дней 30 и 31 декабря 2019 г., последним днем уплаты некоторых налогов (в частности - НДС) будет пятница 27 декабря 2019 г., так как в последний рабочий день года - суббота 28 декабря, банки будут работать без клиентов...кто не уплатит налоги 27 числа - штраф и пеня по полной программе...Скажите, пожалуйста, разумен ли такой перенос рабочих дней?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Светлана
25.10.19 12:37

Наталия,Разумен. Платите и отдыхайте)

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 1
  • Andrey
25.10.19 12:38

А якщо зробити по нормальному, або всі терміни переносяться і сплати і подання, або не переносяться, тобто подача і сплата до вихідних і св'яткових, чи це занадто просто?

Ответить
    Оценить
  • 10
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться