Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.11.19
10248 10 Печатать

Приймати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК податківці будуть за новим Порядком

Державна податкова служба України представляє проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Метою проєкту наказу є забезпечення прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН у відповідності до норм чинного законодавства.

Реалізація норм наказу забезпечить реєстрацію ПН/РК в ЄРПН за умови прийняття відповідного рішення за результатами розгляду контролюючим органом пояснень та копій документів, направлених платником податку по ПН/РК,  реєстрацію яких зупинено. Реалізація наказу дасть можливість упередити формування податкового кредиту сумнівного походження та зменшення податкових зобов’язань з ПДВ.

Одночасно втратить чинність наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 566 «Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про  реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», зареєстрований у Мін’юсті 16.06.2017 за № 752/30620.

Як і раніше, для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК, платнику ПДВ необхідно надати наступні документи:

  • договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
  • договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
  • первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
  • розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
  • документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у ПН/РК.

Розробником проєкту наказу є Державна податкова служба України.

Зауваження та пропозиції стосовно проєкту наказу надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Державна податкова служба України: 04655, МПС, м. Київ - 53, Львівська площа, 8., e-mail: monitoringcentr@sfs.gov.ua.

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail:  infomf@minfin.gov.ua

Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail:  inform@dkrp.gov.ua.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ігор
01.11.19 15:11

Надайте, будь ласка, скільки пропозицій та зауважень ви враховували раніше. Підозрюю, що на користь платників, жодного.

Ответить
  • лилия
04.11.19 09:13

что касается нового  документа про регистрацию податковых накладных это  назад в прошлое        посмотрите сколько документов надо предоставить    только не говорите  что не все я с этим столкнулась и знаю проверяющий имеет право сказать  нет это не то надо вот это  хотя документ по сути дублирует предыдущий но называется иначе вот вам снова  коррупция     так что никогда мы от нее не избавимся

Ответить
  • Перекатиполе
04.11.19 09:59

Пока в критериях присутствует пункт  "наявна податкова інформація"  - налоговый чиновник как бы выдает разрешение/лицензию предприятию, чиновник решает, каким предприятиям разрешить свободно работать, а каким создать искусственные блокировки. Причем этот критерий 1.6. может вмещать в себя все, что угодно, любые подозрения - то есть он бездонен.
Устраните двусмысленность, установите ясные простые правила и отмените всяческие разрешения!

Ответить
  • Елена
04.11.19 10:17

Я вообще не понимаю зачем что-то блокировать!?
Сомневаетесь в чем-то - приходите с проверкой!
А блокировка - єто механизм разработанный государством, чтоб при необходимости в любой момент пополнить казну на необходимую для правительства сумму, при этом без процентов займа и на любой срок!
Сам процесс блокировки НН - это уже корупция, а каким механизмом уже не важно!!!

Ответить
  • @@@
04.11.19 10:27

Елена,  а еще блок по 1.6 дает возможность прижать любую неугодную фирму

Ответить
  • клава
04.11.19 11:56

@@@, и выкинуть  рынка конкурента

Ответить
  • ИринаКиев
04.11.19 22:37

у меня было 107 додатков  на разблокировку, составили таблицу на 8  листов(!!!) со всем перечнем документов,  2  недели готовили  всем офисом эти долбанные  скан-копии до 2Мб, вы думаете  нам разблокировали налоговую??? ага, тот случай!!! а это был контракт на 4,5млн. грн,  пол года отгрузок, пол года приходов и всяческих дополнительных  услуг, чуть с ума не сошла, это уже не говорю о налоговых по 200-300тыс, то  вообще  все  глухо. И что мы имеем, да ничего

Ответить
  • Перекатиполе
05.11.19 10:17

ИринаКиев, сочуствую вам, у нас блок уже год. Продажи очень упали, не все покупатели согласны ждать раблокированного НДС. 

Ответить
  • Светлана
05.11.19 01:06

ИринаКиев - аналогичная ситуация, блок по 1.6 , нами отправлено  для разблокировки в налоговую ворох документов, много труда, но пользы - ноль, никому нет дела ,предприятию как работать? ,вся работа по разблокировке в урну.  бух уволилась, видно не всем это выдержать.

Ответить
  • Ук
08.11.19 14:24

А Вы вот все, что здесь в коментариях пишете, напишите им на эти адреса. Если таких писем придут  тысячи, может кто-то наконец подумает, что отсюда уезжают лучшие,
что это мы работаем и кормим их, и что если нас соберется вместе достаточное количество тех, кому осточертело ксерить эти бесконечные бумажки и кому не все равно, то уезжать придется им.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям