Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.01.20
7477 4 Печатать

Роботодавці зможуть укладати трудові договори з нефіксованим робочим часом

У рамках реалізації урядової реформи ринку праці, на заміну КЗпП прийде новий Закон "Про працю", проект якого вже зареєстровано у парламенті за № 2708.  

Проектом Закону передбачено, що між працівником та роботодавцем укладається один з семи видів договорів:  

 • безстроковий;
 • строковий;
 • короткостроковий;
 • сезонний;
 • з нефіксованим робочим часом;
 • учнівський трудовий договір;
 • трудовий договір з домашнім працівником.

Поговоримо про такий новий вид трудового договору, як трудовий договір з нефіксованим робочим часом.

Це особлива форма трудового договору, відповідно до якого обов’язок працівника виконувати роботу виникає виключно за умови надання роботодавцем доступної роботи, без гарантій того, що така робота буде надаватися постійно. 

Кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом у одного роботодавця не може перевищувати 1/10 загальної кількості трудових договорів, стороною яких є цей роботодавець. Зазначені обмеження застосовуються для роботодавців — юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Крім обов’язкових умов трудового договору, встановлених цим Законом, трудовий договір з нефіксованим робочим часом має містити також спосіб повідомлення працівника про наявність роботи та спосіб повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи. Роботодавець самостійно визначає обсяг необхідної для виконання роботи та в розумний строк погоджує з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

Заробітна плата виплачується працівникові, що виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, за фактично відпрацьований час.

Мінімальна тривалість робочого часу працівника, що виконує роботу на підставі трудовому договору з нефіксованим робочим часом, протягом календарного місяця складає 8 годин. Якщо працівник протягом календарного місяця виконував роботу менше 8 годин, йому має бути виплачена заробітна плата за восьмигодинний робочий час.

Роботодавець не може забороняти або заважати працівникові, що виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, виконувати роботу за іншим трудовим договором у іншого роботодавця.

Комментарии
 • Надежда
08.01.20 09:00

А ЕСВ до минималки доплачивать по полной?

Ответить
 • Наталья.
08.01.20 13:39

Что за бред, а если это совместитель? Ему тоже платить за 8 часов вместо 2-3 часов работы?

Ответить
 • Елена
08.01.20 22:43

То что хотели, то и получили. Новую, молодую, тупую команду

Ответить
 • арина
10.01.20 10:51

Давно пора легализовать существующие формы трудовых отношений! Особенно в свете драконовских трудовых проверок. Например очень часто совместители работают в удобное для них время, естественно свободное от основной работы и сейчас нужно выяснять график его основной работы каждый месяц, чтобы для него отдельно составить график работы и еще его же с ни за месяц ознакомить - слов нет, одни буквы и то нецензурные. А 8часов в месяц-это меньше 5%оклада, что вполне приемлемо при условии обязательных тех же 5%ЕСВ.Теперь можно будет элементарно уборщицу нанять.

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
61320 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти