Отключить рекламу

Подпишитесь!


21.01.20
2722 8 Печатать

Чи зазначає ФОП - загальносистемник в майновій декларації доходи, отримані як фізособа та відомості про майно?

Чи потрібно ФОП при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи зазначати інші доходи, отримані як ФО – громадянином та відомості про рухоме та нерухоме майно?

Відповідно до п. 177.5 ПКУ фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб.

Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПКУ, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем
(п.п. 177.5.2 ПКУ).

Фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року).

Відповідно до п. 177.11 ПКУ фізичні особи – підприємці у податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Форма податкової декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затверджені наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (у редакції наказу Мінфіну від 25.04.2019 р. № 177) (далі – Наказ № 859).

Відповідно до п. 8 розд. IІІ Інструкції у відомостях про власне майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду, емфітевзис):

1) зазначаються відомості про нерухоме (рухоме) майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об’єкта нерухомого майна.

Кожній категорії об’єктів майна призначається окремий номер:

1 – земельні ділянки;

2 – житлові будинки;

3 – квартири;

4 – садові (дачні) будинки;

5 – гаражі;

6 – водойми;

7 – автомобілі легкові;

8 – автомобілі вантажні (спеціальні);

9 – водні транспортні засоби;

10 – повітряні судна;

11 – мотоцикли (мопеди);

12 – інше нерухоме (рухоме) майно;

2) кожний об’єкт майна відображається платником податку окремо із зазначенням у графі:

1 – коду рядка;

2 – номера категорії об’єктів;

3 – місцезнаходження об’єкта нерухомого майна (країна, адреса) або марки (моделі) рухомого майна;

4 – року набуття права власності/року випуску (для рухомого майна);

5 -– загальної площі нерухомого майна (значення вказується у квадратних метрах);

6 – значення власної частки в загальній площі нерухомого майна;

7 – відмітки про надання майна в лізинг, оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) (вказується позначкою «х»).

Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування повинна подавати за результатами календарного року податкову декларацію, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.

Приклад заповнення декларації по майновий стан и доходи дивіться тут.

По материалам Категорія 104.09 "ЗІР"
Отключить рекламу
Комментарии
  • Евгения
21.01.20 11:05

Будет ли штраф,если фоп-пенсионер не указал в декларации пенсию?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Даша
21.01.20 12:55

Евгения, расмешили)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лариса
21.01.20 13:34

Может кто знает. Может ли ФОП на 3й гр. сдавать в аренду нежилое помещение физ.лицу не предпринимателю.Спасибо.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Даша
22.01.20 14:44

Лариса, прицому КВЄД добавити, іначе не може

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Микола
21.01.20 20:42

Лариса, Звичайно, що може. Єдине обмеження, що площа всіх приміщень, які ним здаються в оренду не може перевищувати 300 кв.м. Якщо перевищує, тоді не може. Тоді або 300 здає в оренду. а решта сам використовує або ж всі здає в оренду як фіз. особа. Можна звичайно як ФОП на ЗСО, але це не варто. Надто високе оподаткування.   

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Микола
21.01.20 20:45

Не можуть бути ПЄП

291.5.3. фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
22.01.20 11:02

И как на практике, все указывают? Мои фопы запрещают мне указывать инфу об имуществе

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Роля
24.01.20 15:43

а если я не знаю,какие там еще доходы у фоп? и подавать ли сведения о зарплате, если фоп не получает доходы как фоп, а только зп как наемный работник?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться