Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.07.20
17110 6 Печатать

Працівники у відпустці без збереження зарплати зможуть отримати допомогу по частковому безробіттю

Федерація роботодавців України повідомляє про чергову перемогу!

15 липня на засіданні Уряду прийнято рішення про фінансову підтримку підприємств-виробничників, що оголосили простій виробництва, а також роботодавців, які вимушено відправили працівників у відпустки без збереження заробітної плати через скорочення обсягів виробництва, робіт, послуг.

Зазначена постанова була розроблена на звернення ФРУ від 15 червня ц.р. до Міністра економіки Ігоря Петрашка.

У своєму зверненні ФРУ зазначала, що такі роботодавці зберігають робочі місця, не звільняючи працівників, при цьому розраховуючи на фінансову допомогу з боку держави у цей складний період.

За даними опитування підприємств, що входять до Федерації, 2 000 респондентів з числа підприємств великого та середнього бізнесу повідомили, що кількість працівників, що перебували (перебувають) у відпустках без збереження заробітної плати під час карантину, пов'язаного з пандемією COVID-19 складає:

від 1-5% штатної чисельності – 58,8%
від 11-20% штатної чисельності – 13%
від 21-30% штатної чисельності – 14%
від 21-40% штатної чисельності – 14,2%.

Підприємства-виробничники, що оголосили частковий простій окремих дільниць, цехів, складають 12% від опитаних.

Раніше за активної позиції Федерації у період пандемії COVID-19 була реанімована програма допомоги по частковому безробіттю, на сьогодні поки єдиного діючого механізму стримування масового виходу з ринку праці та збереження робочих місць. Відповідно до цієї програми право на згадану допомогу набували роботодавці для виплати її працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції або внаслідок вимушеного зупинення (скорочення) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.

При цьому, з цієї програми виключались підприємства, що оголосили простій виробництва, також ця програма не поширювалась на підтримку працівників, які вимушено опинились у відпустках без збереження заробітної плати.

Станом на 14 липня ц.р. за програмою часткового безробіття профінансовано близько 1 млрд. 155 млн.грн. з 4,72 млрд.грн., виділених на зазначені цілі. Отже ФРУ звертала увагу на те, що наявний значний фінансовий резерв для можливості поширення цієї програми на підтримку роботодавців, які оголосили простій виробництва (повний або частковий) та на підтримку працівників, які вимушено опинились у відпустках без збереження заробітної плати через скорочення обсягу реалізації продукції, робіт, послуг під час карантину.

Розрахунково планується направити додатково на підтримку роботодавців за цією програмою коштів у розмірі від 94,4 млн.грн. до 283,3 млн.грн.

По материалам Федерація роботодавців України
Комментарии
  • Юра
17.07.20 08:14

Интересно как они получат сейчас помощь если карантин с марта и уже прошло 90 дней? И распространяется ли эта норма на тех кто уже получил помощь на людей которые были в отпусках за свой счёт?

Ответить
  • Ирина
17.07.20 09:36

Юра, о какой "помощи на людей, кот. были в отп. за свой счет" Вы имеете ввиду?

Ответить
  • Наталья
17.07.20 13:29

Специалисты по-прежнему рекомендуют с этой помощью не связываться?

Ответить
  • Igor
17.07.20 14:08

..не публиковали бы уже эту муть: доктора уже получили доплаты короновируснуе?? ФОПв получили выплаты за простой и на детей?? Так будет и с этими копейками..все давным давно уже работают в прежнем режиме и ЗП свою поличили.. сейчас работодатели увидят эти статьи и давай опять грузить: в надежде урвать от власти ещё чуток халявы...

Ответить
  • Светлана
21.07.20 14:05

Как можно получить эту помощь и куда обращаться?

Ответить
  • Олена
22.07.20 12:54

Объясните, как быть с мартом и апрелем? Сотрудники не виноваты, что Уряд подписал в июле положение. Когда вкладывались в 90 дней не принимал Фонд занятости - не было постановления, есть подпись - прошли сроки... 

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
45504 133
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти