Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.02.21
15701 42 Печатать

Президент подписал закон о снижении ставки НДС для некоторых видов аграрной продукции

Президент Украины Владимир Зеленский подписал Закон «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно ставки налога на добавленную стоимость с операций по поставке отдельных видов сельскохозяйственной продукции» № 1115-ІХ, который Верховная Рада приняла 17 декабря 2020 года.

Документ предусматривает снижение ставки НДС с 20% до 14% по операциям по поставке и ввозу на территорию Украины некоторых видов сельскохозяйственной продукции, в частности: крупного рогатого скота, свиней, молока цельного, пшеницы и ржи, ячменя, овса, кукурузы, соевых бобов, сахарной свеклы, семян льна, сурепицы или рапса, подсолнечника и других масличных культур.

Закон направлен на обеспечение поддержки сельскохозяйственного товаропроизводства в Украине, привлечение инвестиций в отрасль и повышение конкурентоспособности отечественного сельского хозяйства.

Также реализация норм закона снизит мотивацию налогоплательщиков к оптимизации налоговых обязательств по НДС по операциям с соответствующей продукцией, уменьшит потери бюджета и будет способствовать детенизации в сфере аграрного производства.

По материалам Офис Президента Украины
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Шурик
23.02.21 07:28

Убрать это олигархическое нечто ПДВ

Ответить
  • ***
23.02.21 07:29

Для этого нужно опять менять бланк налоговой накладной и декларацию по НДС !!!!????  С какого числа ???

Ответить
  • Петро
23.02.21 08:15

Якщо вникнути в суть, то це аж ніяк не підтримка сг виробника, це підтримка трейдерів! Так що нема чому радіти....

Ответить
  • Александр
23.02.21 09:14

феремр має на вході 20% а на виході 14%. Чим йому погано? 

Ответить
  • Павло
23.02.21 17:35

Александр,А що тут доброго? Фермер купує матеріали з 20% надбавкою .а продає з14%.

Ответить
  • !!!
23.02.21 10:03

Александр, ми продали вирощену продукцію з ПДВ - 20%, але Ще є на зберіганні у покупця, бо не можемо зразу відписати у звязку з ПДВ, не хватає ліміту, перераховувати на електронний рахунок не хочу, бо знаю, що куплю обладнання і комбайн і буде в мене від"ємне значення! І що робитеме покупець!? Він мені вже звонить і каже, або відписуй в лютому, або забирай бо зі ставкою 14% не приймуть, у нього із ставкою 20% виходить продукція, то для чого це зроблено, як ви думаєте, якщо ви думаєте!

Ответить
  • Александр
23.02.21 13:03

Продали, але ще не відписали...  це взагалі законно?  

Ответить
  • !!!
23.02.21 13:59

Александр, никакой крамолы нет, вы не разбираетесь, а уже дело шьете, прочитайте что я писал, продали часть,а часть отдали на сохранение, пока появиться возможность лимита по НДС, чтобы не перечислять деньги на електронный счет по НДС, потому, что если я перечислю, то мое предприятие не сможет их оттуда забрать, а надо перечислять за технику, а витоге за месяц получается не обязательсьво платить в бюджет, а налоговый кредит, который будет зачислен в счет следующих периодов! Вы наверное вообще не знаете, что такое НДС - будь он трижды проклят!

Ответить
  • Александр
23.02.21 17:31

тут на форумі дураків немає, все всім зрозуміло.  

Ответить
  • Татьяна
23.02.21 10:41

Не зрозуміло, то що в посередника залишиться 20%?

Ответить
  • Марі
23.02.21 08:50

А чому до україномовної версії сторінки приєднано російськомовну версію статті?

Ответить
  • Анна
23.02.21 14:05

Марі,а чому б ні, я за російськомовну версію статті поряд з україномовною

Ответить
  • Марі
23.02.21 14:52

Анна, Та заради бога. Я ж не проти. Ви читати очима, а не іншими частинами тіла не пробували? На сайті є технічна помилка. При завантаженні україномовної версії усі статті за сьогодні відображаються українською, а ця чомусь російською. Я це зауважила для адмінів. До чого тут Ваше хочу чи не хочу?

Ответить
  • ***
23.02.21 11:07

Марі, это единственное, что вас заинтересовало?

Ответить
  • !!!
23.02.21 09:55

Марі, А напевно тобі сбирбить більше на якій мові написано, ніж суть питання!? Кіж ви ліцеміри, колотитесь за мову, ну ну мова вам найважніше, чим те, що знищують фермерів! 

Ответить
  • Марі
23.02.21 11:51

!!!,*** А чому вам так свербить моє зауваження для адмінів сторінки про наявну технічну помилку? (Тим паче, вже мабуть виправлену)

Ответить
  • Бух
23.02.21 09:09

Снижает НДС при ввозе импортной продукции и говорит, что это поддержка отечественного товаропроизводителя! Может быть наоборот?

Ответить
  • Ирина
23.02.21 10:11

Бух, я вот тоже не очень понимаю поддержку, ведь написано при поставке и ввозе на территорию Украины, т.е. мы сейчас едим канадскую свинину, но этого мало....

Ответить
  • Татьяна
23.02.21 09:10

Коли вступить в дію? І що робити з сформованим вхідним ПДВ?

Ответить
  • !!!
23.02.21 11:37

Татьяна,ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього Закону.

Голова Верховної Ради України

Ответить
  • Андрій
23.02.21 11:00

Татьяна, В місяці наступному за місяцем опублікування (скоріш за все з березня), з вхідним ПДВ нічого не робити, за Вами зберігається право по раніше сформованому ПК в розмірі 20%, Якщо отримали попередню оплату до 1 березня продаєте зі ставкою 20%, якщо постачання та/або оплата в березні 14%

Ответить
  • Татьяна
23.02.21 11:23

Андрій,Дякую. У посередників теж так?

Ответить
  • Андрій
23.02.21 16:41

Татьяна, З того, що прочитав зрозумів, що да

Ответить
  • Александр
23.02.21 09:12

1. Читати закон

Ответить
  • злой клоун
23.02.21 09:32

С 23 февраля президента !

Ответить
  • Буржуй
23.02.21 09:54

злой клоун, 23 февраля есть и будет Праздником Мужиков служивших в настоящей Армии. Так что Мужики, с Праздником!

Ответить
  • SHADOW
23.02.21 17:23

Буржуй,

Ответить
  • SHADOW
23.02.21 17:24

смайлик без текста не прикрепился   

Ответить
  • Буржуй
23.02.21 19:37

SHADOW, кто 2 года мотал портянки и понимал что результат роты по последнему бойцу, всегда будут помнить этот праздник!

Ответить
  • Тетяна
23.02.21 11:40

Хтось може сказати,що буде з посередниками? В Законі про них ні слова.Якщо виробник продає з 14% посереднику,а трейдери кажуть,що теж будуть купувати з 14%,то посередник хіба має право продавати з 14%?

Ответить
  • Лялька
23.02.21 12:17

Тетяна, внесенные изменения касаются товарных позиций, не зависимо от того, кто их поставляет - производитель или посредник 

Ответить
  • Тетяна
23.02.21 12:33

Лялька,Дякую.

Ответить
  • Марина
23.02.21 11:48

Ми́тна терито́рія Украї́ни — територія України, зайнята сушею, територіальне море, внутрішні води і повітряний простір, а також території вільних митних зон, штучні острови, установки і споруди, створені у виключній (морській) економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України. 

Ответить
  • Jane1
23.02.21 11:51

Я так понимаю, что это для импортеров? Если в законе написано ..... "з постачання та ввезення на територію України". Посредников внутри страны это не касается?

Ответить
  • Олена
23.02.21 16:08

зміни стосуються ТІЛЬКИ цієї номенклатури товару,та тільки ПРИ ІМПОРТІ та ЕКСПОРТІ продукції незалежно від того,ким виступає український контрагент (виробник,або посередник)..я так розумію.

Ответить
  • Андрей
23.02.21 17:23

Положат предприятия, который занимаются переработкой. Вход 14%, выход 20%. Поддержка с/г лобби и трейдеров, - не более. Перерабатывать внутри страны будет не выгодно.

Ответить
  • Павло
23.02.21 17:40

Це зменшення рекламується як пільга для сільгоспвиробників. Чи це насправді ? Попробуємо розібратись. . В європейських країнах зменшили ставку ПДВ на кінцеві продукти харчування .що вигідно для населення.В даному законопроекті зменшено ставку на сировинні матеріали .а на кінцеві продукти -залишили без змін тому покупець продуктів харчування не відчує змін. Не виграють і прості сільгоспвиробники . В даний час купляючи необхідне для вирощування продукції с-виробники платять за нього ціну з добавкою 20% ПДВ. а коли продають с-г продукцію т,акож платять за нею ціну з добавкою 20%ПДВ .з котрої заміщаються витрати на 20% покупне ПДВ і решта- сплачується в бюджет.Якщо продавати с-г продукцію, як передбачає цей закон, з14% ПДВ то його не вистарчить навіть перекрити вхідне 20%ПДВ на покупні матеріали, не те щоб сплатити ще й в бюджет.Втрати бюджету від зменшення сплати ПДВ с-г виробників перекриють переробники .бо вхідне ПДВ в них буде 14%, а вихідне -20%. Експортери -посередники, ні виграють. ні програють ,бо зменшенням покупного ПДВ будуть мати менше відшкодування 14% замість 20%. . Виграють тільки агрохолдинги котрі в основному продають на експорт власну продукцію тим, що. для них так і залишиться 20% відшкодування Таким чином слуги народу ,котрі представляють агрохолдинги, хочуть збільшити податкове навантаження на інших сільгоспвиробників .щоб створити собі кращі конкурентні умови при відкритті ринку землі.Крім того дві ставки ПДВ для сільгоспвиробників як це пропонується .для одних видів продукції 20% .а інших- 14% на руку фіскалів бо це ускладнить адміністрування цього податку .(подібне вже було при спецрежимі ПДВ) Якщо податкове зобовязання розділити просто .то податковий кредит -трудно ,що і буде постійним джерелом для накладення штрафів податківцями.Велика ймовірність що по 14% ПДВ постійно буде висіти податковий кредит .а по 20% ПДВ потрібно буде платити в бюджет.Не відповідає дійсності позиція, що зменшення ставки на одні види продукції приведедо зменшення зловживань з ПДВ..В результаті зменшення ставки аж до 14% в с-г виробників появиться лишній податковий кредит ..котрий вони схочуть відшкодувати і таким чином появиться ще одне поле для "скруток" подібно як в імпортерів але з тією різницею ,що в імпортерів воно появляється в результаті зловживань (продають нелегально за готівку частину імпортованої продукції) .а в с-г виробників невідшкодований податковий кредит появляється легально через зниження ставки передба

Ответить
  • Павло
23.02.21 17:41

Цей законопроект рекламувався також як інструмент боротьби з "скрутками"Розробники заявляли .що зменшення ставки приведе до відсутності стимулу для зловживань з ПДВ по цих продуктах ,особливо при їх експорті.Одже причин для блокування податкових накладних по цих продуктах не повинно бути.Наступним кроком повинно бути виключення цих продуктів з списку ризикованих. По цьому ми побачимо чи влада чесна ,чи лицемірить і для чого дійсно впроваджено блокування ПН -для боротьби з "скрутками" чи для податкового рекету.

Ответить
  • ***
23.02.21 18:51

підписало не знало що!  капут!жеть до чого все дійде невідомо граються з крраїною, як кіт із мишою!

Ответить