Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.06.21
8332 11 Печатать

Дія City: нові умови оподаткування IT-бізнесу

Проект Дія City дозволить побудувати в Україні одну з найкращих податкових систем у світі. Одна з головних цілей нашого Міністерства — збільшити частку IT у ВВП країни до 10% та зробити Україну високотехнічною цифровою державою. 

Про це розповів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на прес-конференції, присвяченій податковому законопроекту №5376 про Дія City, який вже схвалений у першому читанні Парламентом.

“Дія City створює умови ведення бізнесу в Україні, які повністю трансформують галузь. Проект передбачає введення найсприятливішої податкової системи для розвитку ІТ-галузі. Це низькі податки, ефективне законодавство, зрозуміла модель відносин з працівниками, відсутність ризиків неправомірного тиску з боку держави. А також передумови для світових ІТ-гігантів відкривати свої офіси в Україні”— підкреслив Михайло Федоров.

У спеціальному режимі Дія City буде зафіксовано податкове навантаження на рівні спрощеної системи оподаткування (додається лише 1,5% військового збору). Загалом законопроект передбачає:

Спеціальні ставки для працівників IT-компаній: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%;

можливість компанії обирати, який корпоративний податок сплачувати, — податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%.

 “Податкові умови Дія City спрямовані на розвиток інвестицій. Вони дадуть можливість українським IT-компаніям та стартапам легше залучати іноземні інвестиції. Завдяки цьому світові IT-компанії також активніше відкриватимуть свої представництва в Україні, що позитивно вплине на українських IT-фахівців — збільшиться кількість робочих місць та конкуренція за кваліфіковані кадри, а отже зросте заробітна плата”, — наголосив народний депутат та заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Єгор Чернєв.

Законопроект також передбачає такі умови для стимулювання інвестицій:

  • 0% податку на дохід від реалізації фізособою частки в компанії-резиденті Дія City, якщо вона володіла часткою більше ніж 1 рік;
  • 0% на дохід фізосіб як дивіденди, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше раз на 2 роки;
  • податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи. Розмір знижки залежатиме від суми угоди.

Як і в роботі з основним законопроектом про Дія City №4303, під час напрацювання податкового законодавства автори спиралися на думку та інтереси бізнесу.

 “Відсутність альтернативних законопроектів і широка підтримка бізнес-спільноти підтверджує, що нам вдалося знайти правильний баланс і напрацювати кращі з можливих податкових умов для ІТ в Україні”, — прокоментував заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Також у пресконференції взяли участь співголова IT-комітету Європейської Бізнес Асоціації Валерій Красовський, Віце-президент Асоціації платників податків України, Голова Комітету ІТ, новітніх технологій Асоціації платників податків України Валерій Омельченко та співвласник компанії SoftServe Тарас Кицмей. Вони зазначили, що Дія City стане хорошим доповненням до можливостей розвитку в Україні.

По материалам КМУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Денис
07.06.21 09:39

прикольно,а ещё можно налогами по разному облагать в зависимости от фамилии.

Ответить
  • Вячеслав
07.06.21 12:55

Да всё-равно сотрудников за ФОПов держать и проще и дешевле. Айти-корпорации, в отличии от ларька с трусами, на предмет трудоустройства никто трогать не будет. Что касается бла-бла-бла крайыны, то есть индусы с низким ценником на рынке айти.

Ответить
  • Олена
08.06.21 14:10

Вячеслав, Если не будут трогать, кто ж в этот ИТ-колхоз пойдет. Главный риск именно в том, что кто не пойдет, того тронут. Большим галерам и легализация, и решение кадрового вопроса

Ответить
  • Раїса
07.06.21 13:32

У нас уже есть "Найвеличніший президент", теперь будет еще "одну з найкращих податкових систем у світі". Болтуны!

Ответить
  • Марина
07.06.21 14:54

Я правильно понимаю, ФОПов это новшество не затронет?

Ответить
  • Галина
07.06.21 16:41

неизвестно как будет выглядеть принятый и подписанный президентом закон, и что именно пропишут для тех, кто не попадет в эту дию...

Ответить
  • Ірина
08.06.21 12:06

Большинство айтишных компаний вообще не имеют наемных работников. Все их сотрудники-ФОПы. Платят  ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, при этом получая месячный доход приблизительно 70 тыс. грн. Непонятно откуда возьмет средства ПФ для выплаты пенсий, если наемные работники и многие ФОП не айтишники платят с дохода 6 тысяч грн. тоже 22% от минималки, айтишники с дохода 70000 грн тоже 22% от минималки

Ответить
  • Олена
09.06.21 15:36

а вы уверенны что вам эта пенсия достанеться?

Ответить
  • Анна
14.06.21 10:02

Олена, УвереНы, что НЕ достанеТСЯ

Ответить
  • Юрий
10.06.21 13:21

прикопались до этих айтишников - человек себя трудоустроил - пусть работает, лучше заводами да шоколадными фабриками займитесь. имхо

Ответить
  • Ирина
18.06.21 15:10

Дія сіті- все со...те
Про дебильные планки по зарплате и количеству сотрудников, ясно что не напишут. А так да, все красиво. Рекламный лозунг, чтобы всем понравилось

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям