Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


14.07.21
3627 4 Печатать

Дата виникнення податкового зобов'язання для е-документів

З 02.07.2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» від 03.06.2021 року № 1525-IX.

Закон, зокрема, визначає особливий порядок оподаткування ПДВ компаній-нерезидентів, що надають електронні послуги особам, які проживають на території України. 

Крім того, Закон № 1525 вносить ще одну важливу зміну у Податковий кодекс України, яка стосується визначення дати виникнення податкового зобов'язання для е-документів.

А саме, Законом № 1525 було внесено таке доповнення до п. б ст. 187 ПКУ: для документів, складених в електронній формідатою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

Нагадаємо, що раніше ДПСУ надавала індивідуальне роз’яснення щодо питання про дату електронного документа. Так, у листі від 17.03.2020 р. №112/6/99-00-07-03-02-06/ІПК ДПС зазначила, що при здійсненні платником податків (постачальником) операцій з постачання послуг, які оформлялись первинними документами, складеними в електронній формі, датою виникнення податкового зобов’язання з ПДВ та складання податкової накладної за такою операцією буде вважатися дата складання первинного документа, який містить відомості про господарську операцію, незалежно від дати накладання електронного підпису.

Отже, тепер ця норма закріплена вже на законодавчому рівні.

По материалам M.E.Doc
Комментарии
  • Елена
14.07.21 09:58

Алілуя!!!!!! 

Ответить
  • Андрей
14.07.21 10:23

Это для услуг. Спасибо. НО если е-расходная накладная ?  т.е. товар, а не услуга???

Ответить
  • като
14.07.21 11:00

а если дата документа 30 июня поставщик ецп вовремя проставил а заказчик не согласен и не подписал документ, или подписал в августе. Как по документу можно отразить в учете операцию? Мне все равно не понятно.

Ответить
  • Влад
14.07.21 14:27

като, классный пример, в таком случае, документ без эцп заказчика - не документ! Но если его подпишут с опозданием, то будет штраф за просрочку регистрации НН. Поэтому его проще аннулировать. Но на практике такой документ в легкую может кружить по кабинетам пару месяцев. Эл. документ можно заблокировать по желанию (если пора регистрировать, а подписи нет). Такая же петрушка и с бумажными документами, только еще хуже, так как не ясно, что док может уже и подписан, только Вы еще этого не знаете. А вообще, такое надо согласовать на уровне договора, прописать, что документы по договору в электронном виде могут отзываться в случае не подписания его сторонами в течении 10 дней.

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
42917 127
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти