Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.08.21
21970 34 Печатать

Як діяти роботодавцю, якщо його працівнику відкрили е-лікарняний?

Уже з вересня заклади охорони здоров'я мають повністю перейти на формування медичних висновків замість видачі пацієнтам звичних паперових листків непрацездатності.

Е-лікарняні формуються автоматично одразу після створення медичного висновку, якщо пацієнт є застрахованою особою – тобто має офіційне працевлаштування, є ФОП тощо. Також е-лікарняний автоматично відкриється для одного із застрахованих батьків, якщо медичний висновок сформовано для дитини, яка потребує догляду.

Як діяти роботодавцю, якщо його працівнику відкрили е-лікарняний?

● Якщо щодо страхового випадку працівника сформують електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність замість видачі паперового лікарняного, на його підставі автоматично сформується е-лікарняний.

● Одразу після створення медичного висновку, працівник повинен повідомити про це роботодавця зручним обом способом. Краще завчасно обговорити на підприємстві, як саме працівники будуть повідомляти про свою тимчасову непрацездатність.

● Сповіщення про відкриття е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Портал електронних послуг: https://portal.pfu.gov.ua

Гаряча лінія з питань користування кабінетом страхувальника: 0-800-503-753

● Сформований е-лікарняний стане доступним для перегляду у день його створення. Він одразу матиме статус «Закритий», а після завершення терміну тимчасової непрацездатності працівника його статус зміниться на «Готовий до сплати». З цього моменту е-лікарняний стає підставою для надання матеріального забезпечення.

● На призначення працівнику матеріального забезпечення відведено не більше 10 календарних днів з дня закінчення періоду тимчасової непрацездатності, визначеного е-лікарняним.

● Готовий до сплати е-лікарняний друкується або залишається в електронному вигляді (за рішенням роботодавця).

● Кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи (пільги) та кількість календарних днів непрацездатності, що підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та Фонду соціального страхування України. Зазначена інформація (за бажанням або визначенням роботодавця) формується у паперовому або електронному вигляді.

● Е-лікарняний, відомості щодо визначеного страхового стажу та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, передаються до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства.

● Комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.

Положення про комісію: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/958640

● Рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства передає до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення.

● Бухгалтерією здійснюється розрахунок матеріального забезпечення на підставі е-лікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства. Даний розрахунок записується в електронному або паперовому вигляді (за рішенням роботодавця) та відображається в бухгалтерських проводках.

● Заповнюється заява-розрахунок та подається до відділення Фонду за місцем обліку.

Роз'яснення щодо заповнення заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення (загальне): http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/960180

Щодо особливостей оформлення заяв-розрахунків за е-лікарняними: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/975846

Гаряча лінія з питань оплати е-лікарняних: 0-800-501-892

● Подати заяву-розрахунок за е-лікарняними можливо:

- в електронному виді за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення із застосування електронного підпису/печатки,

- або на паперових носіях.

● Більшість роботодавців вже перейшли на електронний документообіг з Фондом соціального страхування України – близько 80% заяв-розрахунків подаються до Фонду онлайн.

● Зверніть увагу, що наявний в електронному кабінеті страхувальника інтерфейс для подання заяв-розрахунків наразі не має функціональної реалізації. У випадку подання роботодавцем заяви-розрахунку через кабінет на сайті Пенсійного фонду така заява-розрахунок не передається до органів Фонду соціального страхування України. Скористайтесь клієнтським спеціалізованим програмним забезпеченням.

● Подати заяву-розрахунок до ФССУ роботодавець має не пізніше 5 робочих днів з моменту прийняття рішення про призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим).

● Якщо роботодавець має декілька листків непрацездатності різних видів, він має подати заяви-розрахунки окремо за паперовими і е-лікарняними.

● Упродовж одного місяця з дня виплати допомоги працівнику роботодавець направляє до Фонду повідомлення про проведення виплат за встановленою формою. Це також можна зробити в електронному виді.

По материалам Фонд соцстраху

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Светлана
25.08.21 08:38

Добрий день. А як можна зрозуміти, що е- лікарняний являється продовженням, попереднього е-лікарняного. Раніше на паперовому бланку була ознака "Продовження"?

Ответить
  • Валентина
25.08.21 12:54

Светлана, из сегодняшней консультации от ФСС Киева - продолжения нет , все эл.больничные оплачиваются как первичные........приехали.

Ответить
  • ЮЮ
25.08.21 09:11

Светлана, после номера через дефис будет стоять цифра 2.

Ответить
  • Светлана
25.08.21 11:15

 Если после номера через дефис стоит цифра-3,4,5? 

Ответить
  • Валентина
25.08.21 09:54

ЮЮ,цыфра 2 не является показателем, у меня есть один такой больничный ,  сотрудник болел с 31 по 9 число ,по "медичному висновку " даты разбиты по 3 дня - зачем не понятно ????, хотя больничный один, и номер самого б/л 2....... - 3 ,так как его считать , как продолжение первых двух ? а первых двух просто нет в природе. 

Ответить
  • Елена
30.08.21 09:28

Валентина, Если у Вас не было е-больничного с номером через - 1, значит бумажный больничный на руках у сотрудника. В ПФУ больничный с номером через - 2 или 3 без первичного больничного с номером через - 1, это к сожалению врачи пробовали вносить в базу этот больничный.   Прозвоните сотруднику, и убедитесь, что больничный не на руках у него.

Ответить
  • Юлия
25.08.21 09:34

А если после номера через дефис стоит цифра-3 Это что значит?

Ответить
  • 123
25.08.21 10:04

Юлия,когда больничный открыт светится - 2 и пишется "Закритий", но он еще не закрыт по факту, а когда -3 пишется "Готовий до оплати" то он уже закрытий. А вот продолжение я тоже не нашла как обозначается

Ответить
  • Елена
30.08.21 09:29

123,
после - 1, значит больничный первичный. После - 2,3,4 значит продолжения больничного

Ответить
  • Инна
25.08.21 11:46

123, в мене пише - 2, "закритий" і "готовий до оплати". і? -3 не і коли має з'явитись?

Ответить
  • Ольга
25.08.21 11:18

123, мне в городском ФСС объяснили, что цифра после дефиса означает какой это по счету прием у врача. По аналогии, как в бумажном бл было количество строк в разделе Освобожден от работы с по.. Никакого отношения к продлению эти цифры после дефиса не имеют

Ответить
  • Юлия
25.08.21 09:35

Добрый день. Кто знает как распечатать е- больничный из кабинета?

Ответить
  • ли
25.08.21 09:59

Юлия только принскрин и вставить в лист ворда. у меня по другому не получилось

Ответить
  • ЮЮ
25.08.21 15:50

ли, здорово! а в каком месте на больших предприятиях специалист отдела кадров должен будет написать данные о стаже,что он обычно делал для бухгалтерии? вариант можно конечно и ручками дописать, но у нас же "цифровизация!!"

Ответить
  • Иванна
25.08.21 10:17

чи обов'язково показувати (проводити) лікарняний тепер, якщо працівник і сам не хоче і краще бути "робочим" цих декілька днів?

Ответить
  • Наталья
25.08.21 16:16

а мне кажется что можно  не показывать больничный в табеле рабочего времени и соответственно не начислять. Предположим, что сотрудник был у врача в нерабочее время, а на работу ходил больной, не признаваясь в этом?

Ответить
  • Влад
25.08.21 12:11

Иванна, гоструда влепит 1 МЗП за не ведення обліку робочого часу и еще 1 мзп за не начисление гарантированных законодавством сумм (в формулировке могу ошибаться, но в то что 1 мзп штраф за это я скорее прав чем нет)

Ответить
  • Анна
25.08.21 11:15

Иванна, мені теж цікаво.

Ответить
  • Любовь
25.08.21 10:38

а как внешние совместители будут предоставлять брльничный лист?

Ответить
  • Влад
25.08.21 12:12

Любовь, по идее в кабинете работодателя он тоже должен отображаться, но нужна практика

Ответить
  • Анна
25.08.21 11:14

Доброго дня. Обслуговую ФОП у якого є наймані працівники.
теж цікаво чи обов'язково показувати (проводити) лікарняний тепер, якщо працівник і сам не хоче і краще бути "робочим" цих декілька днів?
 а якщо йому видали такий е-лікарняний, а ми не провели всіх цих дій, бо в нам немає комісії по соц страху.
і взагалі це тільки зайва головна біль. 

Ответить
  • Влад
25.08.21 12:13

Анна, я нарахував поки тільки 1+1 мзп

Ответить
  • Людмила
25.08.21 11:55

А почему фонду к больничному сразу не прикрепить справку о страховом стаже работника?

Ответить
  • Лариса
25.08.21 13:31

аява-розрахунок для выплаты больничных - кто знает, что писать там где серия? В эл. виде серии нет у больничного

Ответить
  • Светлана
30.08.21 09:54

Лариса, Якщо допомогу призначено на підставі електронного листка непрацездатності, то вказується лише його унікальний номер. Серія у е-лікарняного відсутня. Наприклад: № 2253362589-1

Ответить
  • Наталия
26.08.21 14:28

а ничего, что до сих пор не реализована функция сохранения, скачивания и распечатки е-больничного??? 

Ответить
  • Юлия
26.08.21 14:58

Звонили в ФСС, они не могут ответить- как понять первичный или продолжение больничного...

Ответить
  • Валентина
26.08.21 15:22

На семинаре от Татьяны Моисеенко : - продолжение тогда , когда номер больничного один и тот же , а цыфра после дефиса другая, а почему тогда ФСС не вкурсе

Ответить
  • Юлия
26.08.21 15:30

Валентина, звонили лечащему врачу. Врач говорит выписала в программе у себя как продолжение. А у нас стоит новый номер больничного. Значит- первичный. Никто ничего не знает. Соц. страху выгодно что все платили как первичные

Ответить
  • Валентина
26.08.21 16:03

Юлия, еще бы , и так деньги не платят вовремя , а в этой суматохе еще и штрафов потом насдирают столько  по этим 
" ошибкам", что нерасплатишся.

Ответить
  • Ирина
26.08.21 15:58

А в мене на підприємство прийшло лікарняний відразу з цифрою 2, без первинного, із статусом Готово до виплати. Як я його повинна розрахувати? Якщо це продовження - то де первинний?

Ответить
  • Юлия
27.08.21 09:59

сегодня зашла в кабинет- по сотруднику два електронных больничных, стоят как первичные... И тут сотрудник приносит бумажный больничный ОДИН за этот период.  Приехали......

Ответить
  • Иванна
28.08.21 11:54

Юлия, у меня по одному сотруднику в кабинете даты 16-29.08, в бумажном виде принес с датами 17-26.08 и уже работать приступил :) в фонде сказали звоните в мед.учреждение мы тут при чем?

Ответить
  • Светлана
30.08.21 14:45

"Номер випадку непрацездатності",що це означає?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям