Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.04.22
30806 14 Печатать

Приостановка действия трудового договора

Ушакова Лилия эксперт по кадровым и налоговым вопросам

Закон № 2136* предоставил сторонам трудового договора возможность приостановить его действие. Революционно? Да! Ведь раньше такой возможности не существовало в трудовом законодательстве. Поэтому давайте рассмотрим, что влечет за собой приостановка трудового договора? На какое время возможно приостановить действие трудового договора? Кто может быть инициатором? Как оформить такую приостановку и тому подобное?

Закон Украины «Об организации трудовых отношений в условиях военного положения» от 15.03.2022 № 2136-IX.

Что говорит Закон?

Возможность приостановки действия трудового договора введена ст. 13 Закона № 2136. Ею установлено следующее.

«1. Приостановка действия трудового договора — это временное прекращение работодателем обеспечения работника работой и временное прекращение работником выполнения работы по заключенному трудовому договору.

Действие трудового договора может быть приостановлено в связи с военной агрессией против Украины, которая исключает возможность предоставления и выполнения работы.

Приостановка действия трудового договора не влечет за собой прекращения трудовых отношений.

2. О приостановке действия трудового договора работодатель и работник по возможности должны сообщить друг другу любым доступным способом.

3. Возмещение заработной платы, гарантийных и компенсационных выплат работникам на время приостановки действия трудового договора в полном объеме возлагается на государство, которое осуществляет военную агрессию против Украины».

Действуют нормы ст. 13 Закона № 2136 с 24.03.2022 и до прекращения/отмены военного положения, кроме ч. 3 (в отношении возмещения), которая утрачивает силу с момента завершения проведения выплат работникам государством-агрессором.

Давайте проанализируем приведенные положения Закона № 2136.

Эксклюзивный материал для подписчиков сайта
    Подписывайтесь и читайте полностью:
  • новости, эксклюзивные статьи, справочники
  • загружайте бланки
  • все это без рекламы
70
грн/
месяц
Уже оплатили? Войти
Подписчики PRO-доступа получают бесплатный доступ к порталу бонусом к подписке.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Тетяна
13.04.22 20:16

Я так розумію, що не можна призупинити трудовий договір як що працівник мобілізований?
А які мої дії,  коли його мобілізують коли труд. договір вже призупинен? Хто сплачує середню зарплату?

Ответить
  • Ирина
14.04.22 09:41

Тетяна, роботодавець, було роз'яснення

Ответить
  • Анна
14.04.22 01:37

Якщо людину мобілізували - призупинити після цієї події договір ви не можете. Сплачуєте середній заробіток працівнику.
Якщо ви призупинили договір після 24.03, а потім після припинення договору працівника мобілізували , то працівник залишається без середнього заробітку. Це моя думка.
Мені здається, що це така ж ситуація як і лікарняні, коли людина у відпустці за свій рахунок (лікарняні не виплачуються)

Ответить
  • Анна
14.04.22 01:50

Хоча, призупинення дії договору - це припинення працівником виконання роботи і гарантії залишаються для мобілізованого працівника, адже дія договору триває… все таки середній заробіток потрібно нараховувати. Видати наказ про призупинення договору, а потім наказ про «поновлення» з подальшим увільнення у зв’язку з мобілізацією 

Ответить
  • Светлана
14.04.22 11:09

Анна,А хіба мобілізованого можна звільнити без його бажання.Адже за ним зберігається місце роботи  на час мобілізації

Ответить
  • Анна
14.04.22 14:33

Светлана, не звільнити , а увільнити. Я про звільнення нічого не писала …

Ответить
  • Светлана
14.04.22 10:45

Доброго дня! А чи можна відправити директора у відпустку за свій рахунок, на час карантину. Підприємство не працює, крім директора найманих людей немає.

Ответить
  • Лариса
03.05.22 10:39

Светлана,

Ответить
  • Татьяна
15.04.22 10:50

Доброго дня! Чи потрібно мати докази не можливості подальшого надання роботи для підприємства або не можливості приступити до роботи працівника для призупинення договору? Як що так то які?

Ответить
  • Павло
18.04.22 11:54

Доброго дня! Чи збільшується під час призупинення трудових відносин кількість днів відпуски, які роботодавець має надати або компенсувати працівнику? Тобто, наприклад1. Норма відпустки працівника 24 дні2. На 1 квітня в працівника було 10 днів невикористаної відпустки3. З 1 квітня трудовий договір призупинено4. 1 травня працівник звільняється и йому треба виплатити компенсацію за невикористану відпусткуЗа скільки днів невикористаної відпустки йому треба буде виплатити компенсацію? За 10 чи за 12?

Ответить
  • Людмила
18.04.22 15:04

Виплата компенсації за 12 днів адже трудові відносини не припинені а лише призупинені - трудові відносини продовжують тривати.

Ответить
  • інна
16.05.22 10:45

на який період можуть призупинятися трудові відносини. Яку фінансову допомогу може отримати працівник на цей період.

Ответить
  • Тетяна
04.07.22 12:16

Доброго дня. У працівника призупинено трудовий договір. Чи можна в цей період здійснювати процедуру скорочення цього працівника.

Ответить
  • Ирина
03.03.23 14:35

"Неможливість виконання трудових відносин лише працівника (якщо, наприклад, від виїхав за кордон, а дистанційна робота при цьому неможлива) не є підставою для призупинення дії трудового договору."Якщо хоча б одна з перелічених умов не виконується, законодавство забороняє призупинення трудового договору під час воєнного стану в Україні.           как можете эту консультацию прокоментировать ?

Ответить