Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


03.05.22
3129 0 Печатать

Як відобразити в бухобліку гуманітарну допомогу

Мінфін у листі від 27.04.2022 р. № 41020-06-5/8479 наголошує, що на виконання положень Закону України "Про гуманітарну допомогу" Мінфін затвердив наказ "Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги" від 14.12.1999 р. № 298.

Дія цього нормативного акту поширюється на юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (отримувачі), які її потребують і яким вона безпосередньо надається (набувачі).

Отриману гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, ТМЦ отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 "Цільове фінансування і цільові надходження".

Таким самим записом отримана гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і ТМЦ відображається і набувачами.

Грошові кошти і ТМЦ, використані на забезпечення статутної діяльності набувача, відображаються набувачами за кредитом рахунків обліку грошових коштів і ТМЦ у кореспонденції з рахунком 23 "Виробництво".

Одночасно така сума відображається за дебетом рахунку 48 "Цільове фінансування і цільові надходження" і кредитом субрахунку 745 "Дохід від безоплатно одержаних активів".

Для підприємств (крім бюджетних установ) для обліку та узагальнення інформації про наявність та рух коштів фінансування заходів цільового призначення (в тому числі отримана цільова благодійна допомога), які можуть надходити як субсидії, асигнування з бюджету та позабюджетних фондів, цільові внески фізичних та юридичних осіб передбачено рахунок 48 "Цільове фінансування і цільові надходження".

Комментарии
фото автора В фокусе
Ігор Хмелевський Торгуєте алкоголем (у т.ч. пивом)? Викиньте свої РРО і купіть нові!...
4279 7
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям