Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.02.23
1432 0 Печатать

У громадян ще є шанс скористатись податковою амністією

1 березня 2023 року завершується термін, до якого фізичні особи мають можливість подати до органів ДПС одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі - декларація) та скористатись податковою амністією.

Нагадуємо, що відповідно до п. 1 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 березня 2023 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі - збір) в порядку, строки і розмірах, встановлених ПКУ, та виконання інших умов, визначених підрозділом 94 розділу ХХ ПКУ.

Збір – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого розраховується самостійно декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених підрозділом 94 розділу ХХ ПКУ, та відображається ним в декларації (п. 2 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ).

Відповідно до п. 8 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ сума збору щодо задекларованих об'єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору, визначеної згідно з п. 7 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ, таких ставок:

5 відсотків:

-  щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні з дотриманням вимог п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ та щодо права грошової вимоги до резидентів України, визначених п.п. "а" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ;

-  щодо об'єктів декларування, визначених підпунктами "б" - "е" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ (нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості), рухоме майно, інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо)), що знаходяться (зареєстровані) в Україні.

У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування   ставки збору 5 відсотків  на дату подання декларації кошти декларанта в національній та іноземній валютах, банківських металах мають бути розміщені на рахунках у банках України.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами.

9 відсотків:

-  щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах, та щодо права грошової вимоги до нерезидентів України, визначених п.п. "а" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ;

- щодо об'єктів декларування, визначених підпунктами "б" - "е" п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ (нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості, рухоме майно, інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо)), що знаходяться (зареєстровані) за кордоном.

У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування ставки збору 9 відсотків кошти декларанта в іноземній валюті на дату подання такої декларації мають бути розміщені на рахунках у банках та/або інших фінансових установах за кордоном.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 % із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами.

2,5 відсотка:

- щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 28 лютого 2023 року до подання  декларації.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 % із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

Відповідно до п. 12 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ сплата збору здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання декларації.

У разі вибору декларантом, який подав декларацію після 31 серпня 2022 року, у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом у такому порядку:

► першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання декларації;

► другого платежу – до 1 травня 2024 року;

► третього платежу – до 1 травня 2025 року.

По материалам ГУ ДПС у Рівненській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям