Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.04.23
7399 20 Печатать

Плата за землю и налог на недвижимость: военные льготы вот-вот заработают!

Автор: Хмелевский Игорь, налоговый эксперт.

На втором году войны депутаты сделали очередную попытку урегулировать правила применения военных льгот по плате за землю и налогу на недвижимость. И заодно решили проблему с Перечнем территорий, из-за которой эти льготы не работали. Давайте посмотрим, что вскоре изменит новый закон.

Речь идет о Законе № 3050*, принятом на базе законопроекта от 03.08.2022 № 7632.

* Закон Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законодательные акты Украины в отношении освобождения от уплаты экологического налога, платы за землю и налога на недвижимое имущество, отличающееся от земельного участка, за уничтоженное или поврежденное недвижимое имущество» от 11.04.2023 № 3050-ІХ.

К сожалению, пока что не известна дата вступления его в силу — на момент написания этой статьи он находится на подписи у Президента. Но это не мешает нам сжато изложить его тезисы, чтобы вы могли уже потихоньку готовиться к подаче уточняющей отчетности.

Эксклюзивный материал для подписчиков сайта
    Подписывайтесь и читайте полностью:
  • новости, эксклюзивные статьи, справочники
  • загружайте бланки
  • все это без рекламы
70
грн/
месяц
Уже оплатили? Войти
Подписчики PRO-доступа получают бесплатный доступ к порталу бонусом к подписке.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Наталия
21.04.23 09:54

Київ звільняється, а Харків -ні. Це я правильно зрозуміла

Ответить
  • Ірина
21.04.23 10:14

Больше половины Харьковской области разбито и заминировано, а освобождается только часть Купянского района ! Деятели, слов нет.......

Ответить
  • Надежда
10.05.23 16:02

Ірина, я в шоці.. то кричали, що Харківська область сама замінована, а виявляється, що нікого і не звільнили по суті.. в нас підприємство стоїть з початку війни, розміновувати тільки за гроші, ще й плати всі податки.. ну що це за геноцид..

Ответить
  • Мария
21.04.23 10:28

Ірина,там є Харківська міська територіальна громада 

Ответить
  • Наталия
21.04.23 10:48

Мария, лише в І розділі де немає звільнення

Ответить
  • Мария
21.04.23 13:48

Наталия,а де написано,що перший розділ не звільняється від податку?

Ответить
  • Наталия
21.04.23 10:16

Ірина,там Харківська в ІІІ розділі, в окупованих територіях.

Ответить
  • Ірина
21.04.23 12:03

Наталия,у нас підприємство у Липецький громаді знаходиться, 5 км до державного кордону, ми після деокупаціі туди потрапити не можем, не то щоб посіятися і зібрати врожай ! вже другий рік без врожаю, а платити виявляється тепер потрібно з моменту деокупації..........

Ответить
  • Перехожий
21.04.23 10:16

Та начебто так. Виходить, пільги від Кличка не знадобилися, весь Київ і так звільнили з березня і до кінця 2022 року

Ответить
  • Нина
21.04.23 11:13

Харківська територіальна громада  тільки в 1 розділі. Харків під пільги не потрапляє.  Хіба так можна.  В Харків заходили танки, нещадно бомбили, люди жили в метро, а пільг не має.

Ответить
  • Ольга
21.04.23 11:50

Я в шоці! Як так Харків був і є в небеспеці. А теперь получається що ніяких пільг починаючи з початку війни. 

Ответить
  • Мария
21.04.23 13:57

Я думаю,що Харків не буде сплачувати, тут якась помилка

Ответить
  • Станислав
21.04.23 17:12

Вдумайтесь, по Харкову там є Дата виникнення МОЖЛИВОСТІ бойових дій, тобто можливість присутня і зараз!!! 
Я думаю стаття Фактора некоректна, бо
ВСІ території, що є у Переліку підпадають під пільги. Бо як інакше трактувати вислів "можливі бойові дії"? Тобто є Великий ризик по АБД, і як слідство призначення Пільг по цієї території. Я не прав???

Ответить
  • Перехожий
21.04.23 18:44

Станислав, звісно, ні. В тому законі чітко написано, що звільняються тільки території активних бойових дій. Тобто ті, що потрапили в підрозділ 2 розділу І Переліку. Киів саме там - п. 2.11. М. КИЇВ UA80000000000093317 Вся територія міста Києва з 24.02.2022 по 
30.04.2022 визнана територією АБД. А Х-в, на жаль, ні 

Ответить
  • Станислав
22.04.23 08:45

Перехожий,
Подивіться на Харків, котрий розбитий,(Салтовка вщент розбита, Баварія много домов розбито)-200 тис.людей без житла, кожну ніч по 6-10 ракет, яких не можна перехопити, тобто всі ракети долітають, тому що підлітний час 43 секунди. І подивіться на Київ - щось я не бачив, щоб цілими кварталами було розбито?? Неспівставна ситуація по містах, тобто Закон 3050 - несправедливий та нечесний!!! 

Ответить
  • Мария
21.04.23 20:00

Перехожий, тобто в Харкові не було бойових дій? Я думаю виправлять, бо буде скандал

Ответить
  • Ааа
22.04.23 10:44

В январе отправил уточненку по недв. за 22 г.,убрав начисления март-декабрь,в эл.кабе висела недоимка по налогу,только неделю назад недоимку убрали,теперь все по нолям.

Ответить
  • Татьяна
22.04.23 11:20

У мене запитання, а чому закон до приймають у 23 році,  змінює попередній закон, який так і не запрацював через відсутній перелік територій, і вносить зміни щодо оподаткування за 22 рік? Це як розуміти? Вони змінюють закон який сами прийняли, потім до якого не виконали свій обов'язок, щодо затвердження переліку, а тепер і зовсім змінили підхід до визначення категорії платників, які можуть цими пільгами скористатися. Це що ж виходить, що якщо в переліку твоя територія не у розділі АБД то треба за весь 22 рік та 23 провести нарахування податків сплатити їх???? А де підприємству на це брати кошти, коли досі немає змоги відновити роботу.

Ответить
  • Татьяна
22.04.23 11:29

А зазвичай, норми закону вступають у дію не з моменту прийняття цього закону та опублікування його в офіційних виданнях  і до прийняття змін повинні діяти норми закону що прийнятий до цього. Закон зворотньої сили не має. Тому я вважаю, що правильно буде використовувати норми закону що передує змінам, і застосовувати порядок 309, згідно з вимогами попередньої редакції закону, а після прийняття змін, використовувати змінені норми з моменту їх прийняття. І це буде правильно з точки зору законності і справедливості.

Ответить
  • Станислав
22.04.23 23:02

Татьяна,
Заклнопроект 3050 зовсім несправедливий і незаконний. А передік 309 зовсім незрозумілий, там території, які обстрілюються вважаються територіями МОЖЛИВИХ бойових дій. Це жахливо жити на цих територіях, а вони хочуть щоб платили податки за землю, ФАК ВАМ податківці!!!

Ответить