Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.09.23
11883 8 Печатать

Директор предприятия = ФЛП на ЕН: последствия для деятельности?

Автор:  Децюра Сергей, налоговый эксперт.

Бывают случаи, когда директор предприятия регистрируется ФЛП. Как только такое происходит, то сразу возникает вопрос по поводу влияния этого факта на деятельность предприятия. Имеет ли право директор осуществлять хозяйственную деятельность в статусе ФЛП с таким предприятием (приобретать товары, предоставлять услуги и т. п.) и каковы последствия такого сотрудничества?

Разрешение на ФЛП-деятельность

Ограничение.

На сегодня существует только одно ограничение, о котором следует помнить, когда директор предприятия решает зарегистрироваться как ФЛП, которое содержится в ч. 1 п. 5 ст. 40 Закона об ООО*. В нем сказано, что

член исполнительного органа общества не может без согласия общего собрания участников или наблюдательного совета общества осуществлять хозяйственную деятельность как ФЛП в сфере деятельности общества

* Закон Украины «Об обществах с ограниченной и дополнительной ответственностью» от 06.02.2018 № 2275-VIII.

Исходя из этого следует сделать несколько важных ремарок:

1) это ограничение касается только обществ с ограниченной и дополнительной ответственностью. Для других видов обществ таких ограничений не установлено;

Эксклюзивный материал для подписчиков сайта
    Подписывайтесь и читайте полностью:
  • новости, эксклюзивные статьи, справочники
  • загружайте бланки
  • все это без рекламы
70
грн/
месяц
Уже оплатили? Войти
Подписчики PRO-доступа получают бесплатный доступ к порталу бонусом к подписке.
Комментарии
  • ***
27.09.23 09:24

Наприклад , Київ, кадрове агенство для працевлаштування за кордоном. Одна і таж особа засновник ( разом з жінкою) ТОВ , директор цього ж ТОВ  та ФОП у цій же сфері. Місцезнаходження - офіс ТОВ. Місце оренди часть міняють.  ТОВ роками подає фінзвітність зі збитками, хоча не розумію , як роками фірма, що надає послуги працює у збиток. ДПС не второпає. Але все просто: оренду, послуги та зарплату працівникам платить ТОВ, а оплати послуг  проводяться через ФОП. Є матеріали судових справ за позовами обшуканих клієнтів про ненадання послуг по підробленій  ліцензії. І нічого якось  працюють... ПДВ немає,  нічого блокувати. 

Ответить
  • Галина
27.09.23 11:38

***, а ТОВ з якого доходу все це платить? Як заводить на поточний рахунок кошти? ПДВ як мінімум буде

Ответить
  • ***
27.09.23 11:53

Галина, На рахунок ТОВ поступають не всі оплати від клієнтів , а тільки на витрати по оренді, зв'язку та зарплаті.
Якщо фірма на 3 гр 5% ( надає послуги фізичним особам не платникам ПДВ), то економія на сплаті саме 5%.
А директор ФОП 2 гр.
Бачу вам схема дуже цікава. Хочете запровадити?

Ответить
  • Лариса
28.09.23 09:54

***,ви написали приклад. у вас запитала Галина . як це відбувається, а ви зі своєї сторони тик ії , чому так  ?

Ответить
  • Надія
27.09.23 11:47

Галина, "У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку."

Ответить
  • Ірина
03.10.23 12:58

Надія,Ліміт 3 група єдинник: 7 818 900 грн. В межах ліміту ніякого ПДВ єдиннику не потрібно.

Ответить
  • Яна
27.09.23 13:34

Надія,якщо на єдиному податку 5% - то підприємству не треба ставати платником ПДВ.

Ответить
  • Надія
27.09.23 19:36

Яна,  І віслюку зрозуміло.

Ответить
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям