Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.01.24
11767 1 Печатать

Нацстратегія доходів: які зміниться податкова політика в Україні

Що містить та чому необхідна Нацстратегія?

Національна стратегія доходів – це рамковий документ, який виконує роль дороговказу для втілення реформ у сферах податкової та митниці до 2030 року.  В Нацстратегії викладено загальний напрям реформ. При цьому вона є гнучким документом, який допускає коригування послідовності заходів і наповнення, зважаючи на обставини, в тому числі –  за результатами додаткових досліджень та обговорень практичних аспектів відповідних реформ з зацікавленими сторонами.

Ключове - це послідовність: спочатку держава забезпечує умови для проведення фундаментальних реформ, а потім – поступово їх втілює. Посилення доброчесності контролюючих органів (через виконання антикорупційних програм, підвищення довіри громадськості до Податкової та Митниці) – на першому місці в переліку реформ. 

14 грудня 2023 року Рада ЄС ухвалила історичне рішення про початок переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу. Відповідно, Нацстратегія враховує кроки, які Україна має пройти  на шляху до європейської інтеграції та передбачає адаптацію податкового та митного законодавства до стандартів Європейського Союзу. Зазначена інтеграція вимагає змін теперішньої конфігурації функціонування систем.

Нацстратегія відзеркалює наміри України щодо інтеграції у світову економіку у якості надійної податкової юрисдикції, інтеграцію українських підприємств у міжнародні ланцюги постачання товарів.

Також Нацстратегія є одним зі структурних маяків передбачених програмою Механізму розширеного фінансування (EFF) МВФ, виконання якого забезпечує Україну підтримкою міжнародних партнерів, дає чітку картину для всіх зацікавлених осіб щодо потреб України у вдосконаленні податкового та митного законодавства, процесів адміністрування.

Що важливо?

Нацстратегія містить три ключові повідомлення для платників податків, партнерів з розвитку, інвесторів та інших зацікавлених осіб:

1.   Україна має розраховувати на власні надходження і це можливо забезпечити лише за рахунок реформ, які є необхідними і невідворотними. 

2.   У зв’язку з тим, що Нацстратегія розрахована на 6 років, реформи будуть впроваджуватися поступово, згідно з викладеними у цій стратегії кроками. Успішне виконання попередніх кроків впливає на можливість запровадження наступних.

3.   Нацстратегія підлягає регулярним оновленням та уточненням: зміст заходів реформ та підходи до їх впровадження, викладені в стратегії, можуть зазнавати змін. Разом з тим загальний їх напрям має бути збережено.

Важливо, що багато напрямів реформування податкової та митної сфери, які були свого часу визначені під час роботи над Планом відновлення, представленим влітку 2022 року, щодо яких одержані схвальні відгуки від міжнародних партнерів з розвитку та громадськості, також знайшли відображення у Нацстратегії, і тепер – на рівні документу, який затверджено Урядом. 

По материалам Мінфін

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • аптека в селі
05.01.24 10:38

аптека в селі:
залишок товару 400тис, виручка в міс 300тис. законодавче обмеження націнки 25%. націнка в проданому товарі 300 - 300/1,25=60тис
приріст залишків товарів для покриття інфляції десь 20% в рік=80тис або 6,7тис в міс (ці кошти залишаються в обороті).
два працівника зп = 25тис+ 6 податки
податки ФОП 3тис
світло та газ в середньому 2тис в міс
різні платежі (інтернет, прро та інше) -1 тис
3% від обороту 300*3%= 9тис
прибуток до оподаткування 60 - 6,7-25-6-3-2-1=16,3
9/16,3= 55% від прибутку треба віддати
залишок ФОПа 16,3-9=7,3 тис 
і за ці 7,3 ще треба вести облік товарів (заплати бухгалтеру) або витрачай свій час (який також вартий грошей). краще закрити все і піти десь працювати
а якщо ще й зарплату всю платити офіційно, то податків буде не 6 тис а 10,4 тис і прибуток не 7,3 а 2,9тис
і навіщо це все треба?
завтра прийде якесь ... з податкової, придиреться до обліку товарів або до РРО , то ще й йому заплати
щоб перекрити 9тис податку потрібно націнку замість 25% поставити 50%. так потім прийде інший товариш, який знайде це порушення
піти в тінь? ринок ліків максимально білий, є дуже рідко 2 форма. та й займатись цим не варто, не зрозуміла якість тих ліків. вихід один 50% націнки та зубожіння народу

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям