Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


15.09.14
1961 13 Печатать

Арендная плата не облагается военным сбором

   Чи підлягає обкладенню військовим збором сума орендної плати, яка виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна суб'єкту господарювання фізичній особі?
   

   Цивільно-правові відносини врегульовано Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ), відповідно до ст. 626 якого договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.
   
   Правові відносини про найм (оренду) визначено главою 58 ЦКУ, згідно ст. 759 якої за договором найму (оренди), наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ст. 762 ЦКУ).
   
   Разом з тим, нормами ЦКУ передбачено укладання інших цивільно-правових договорів, зокрема, договір підряду (ст. 837 ЦКУ) та договір про надання послуг (ст. 901 ЦКУ), відповідно до умов яких одна сторона (підрядник/виконавець) зобов’язується виконати роботу/надати послугу, а інша сторона (замовник) оплатити виконання зазначеної роботи/послуги, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами прийому – передачі).
   
   Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
   
   Оскільки під об’єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв’язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових договорів (контрактів) та цивільно-правових договорів, сума доходу нарахованого (отриманого, виплаченого) у вигляді орендної плати, що виплачується суб’єктом господарювання за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом оподаткування військовим збором.
   
   
Категорія 132.02 Інформаційно-довідкового ресурса «ЗІР»
   

Рубрика:
Теги:
Комментарии
  • Наконец-то
16.09.14 07:52

Хорошо, что дали все-таки ответ на давно волнующий меня вопрос, но как-то несправедливо получается. Тоесть, если физ.лицо нигде не работает, но имеет здание чтобы сдавать его в оренду, - то вообще не будет платить военный сбор, а учитель или медик со своей нищенской зарплаты - да.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • НатаКиев
16.09.14 08:37

Рекомендации налоговиков ничего не значащие. И при спорах ничем не помогу. А в НКУ написано "та за цивільно-правовими договорами", а договор оренды это и есть цив.прав. договір. ОТВЕТ БУДЕТ ТОЛЬКО КОГДА ВНЕСУТ ПОПРАВКИ В НКУ.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга24
16.09.14 08:39

НатаКиев, согласна на 100%. Я удерживаю - 1,5% с аренды.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • НатаКиев
16.09.14 08:53

Позвонила в консультацию. Ответили также как в этой статье с ссылкой на Категорія 132.02 Інформаційно-довідкового ресурса «ЗІР». Я обратила внимание на НКУ Украины и они порекомендовали получить индивидуальную консультацию, что я и сделаю сегодня.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Тарантул
16.09.14 09:20

Подождите чуток они перекрутят и поменяют консульташку, им это не впервые.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина
16.09.14 09:54

ФОП-третья группа 5%, очень прошу подскажите надо ли платить военный сбор на сумму орендной платы за нежилое помещение.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лисичка
16.09.14 11:13

ИРИНА Такая же ситуация и у меня. Я не удерживаю. Уже так запутали, что силы начинают покидать. Никто вразумительного ответа дать не может, а сами гадаем на кофейной гуще. Одни умники ушли, а поумнее еще стали. Боже, кто правит страной, а еще в Европу собрались. Какой ПОЗОР! Извините,коллеги, накипело.Все чаще начала замечать, что материться стала. Может пройдет, только не знаю когда.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марина
16.09.14 12:59

Вот у нас бухгалтера бывают странные, наверное им налогов недостаточно, говорят не платить с аренды, а они на всякий случай платят, просто смешно

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 999
16.09.14 13:32

Марина 16.09.2014 13:59:55 Вот у нас бухгалтера бывают странные, наверное им налогов недостаточно, говорят не платить с аренды, а они на всякий случай платят, просто смешно Марина ,наверное неопытный бухгалтер.Было бы наше законодательсво прозорыи и понятным.А если на одну статью кодекса несколько мнений даже самих налоговиков.И вот это на всякий случай спасало предприятие от штрафов

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Олег7
16.09.14 15:25

Считаю, что лучше получить индивидуальную налоговую консультацию и тогда правомерно не удерживать ВС. А сделать это нужно еще по одной причине - Арендодатель - физлицо может обратиться в суд с иском о взыскании с Арендатора недоплаченных ему денег.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бурлакова Фрося
17.09.14 11:11

для Олег7 Я своему частнику по допсоглашению увеличила арендную плату на 1.5%, что-б такой проблемы не возникло

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Олег7
17.09.14 12:02

Для Фроси каждый сам решает эту проблему исходя из своих возможностей. А если это не ваш частник/физик? Есть сумма, выделенная для оплаты и ее нужно распределить, что физику, а что в бюджет в качестве налогов/сборов. и этот, несвой физик, вполне может возмутиться и сказать, как же так? даже фискалы говорят, что аренда не облагается ВС, значит недоплатили. Погасите должок...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
230241 258
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд