Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


24.09.14
1633 12 Печатать

Облагаются ли военным сбором сверхнормативные суточные?

   Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума на яку збільшено розмір добових витрат на відрядження понад встановлені норми, на підставі рішення керівництва?
   
   Статтею 121 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) встановлено, що працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку із службовими відрядженнями.
   
    Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.
   
    Згідно з п. 16 р. I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 р. № 59, добові – це витрати на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи, понесені у зв’язку з відрядженням. Цією ж нормою встановлено, що добові витрати не потребують спеціального документального підтвердження.
   
    Суми добових витрат затверджені постановою Кабінету міністрів України «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 р. № 98. Проте норми визначені цією постановою поширюються виключно на державних службовців і працівників підприємств та організацій, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів.
   
    Разом з тим, пп. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено розмір добових, що дозволено включати до складу витрат платника податку на прибуток, а саме: для відряджень у межах території України не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу; для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу.
   
    Водночас, відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
   
    Отже, суми добових витрат що включаються до складу витрат платника податку на прибуток підприємств у межах норм передбачених пп. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 Кодексу не є доходами працівників небюджетних підприємств, які направляються у відрядження. Суму їх перевищення слід розглядати як інші (компенсаційні) виплати, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, і підлягають оподаткуванню військовим збором.
   
    Згідно з ст. 13 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII у колективному договорі встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема: нормування і оплати праці, встановлення форм, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій та ін.);встановлення гарантій, компенсацій, пільг; умов і охорони праці.
   
    Тобто, підприємства, установи та організації, які не утримуються за рахунок бюджетних коштів можуть встановлювати розмір добових в колективному договорі.
   
    Враховуючи викладене вище, сума на яку збільшено розмір добових витрат на відрядження понад встановлені норми на підставі рішення керівництва підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.
   
   
Категорія 132.02 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»

Рубрика:
Теги:
Комментарии
  • Валерий
25.09.14 00:12

Даже не прочитав - ДА!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • бух
25.09.14 06:20

А сами суточные?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 111
25.09.14 06:49

Завжди треба починати читати знизу " Враховуючи викладене вище"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ****
25.09.14 07:45

Сами суточные врядли, а вот сверхнормативные - это прямой доход сотрудника, так что по полной - НДФЛ+ВС 111 - не в бровь, а в глаз))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 888
25.09.14 08:23

а ЄСВ ? якщо ЄСВ ні - то чого ВЗ ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марі
25.09.14 09:01

Колеги, а щось про звітність по ВЗ чутно, чи й досі глухо?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Антон
25.09.14 09:29

Марі, отчет будет отдельный, квартальный, общими суммами (без идентификации сбора), первый раз - за 3 квартал 2014 г.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Удачи всем!
25.09.14 10:03

Почему не облагаються военным сбором ФОПы вообще? ЭЛИТА?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Валентина
25.09.14 10:40

Эк как штырит ДФСУ. Никак, бедняги, не разберутся, что они этим чудом (ВС) облагают. То возьмут за основу Инструцию № 5 (в которой, кстати, без ограничений ВСЕ суточные - не ФОТ), то вдруг забудут про нее (как здесь). Когда ж уже мозгов себе купят хоть на гривну!.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вероніка
25.09.14 13:31

Антон, де є роз'яснення, ща звіт буде квартальним?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лиза
25.09.14 14:28

Вероніка, В "ЗИР" был ответ насчет отчетности. "Яким чином податкові агенти звітують про нарахування, утримання та сплату військового збору? ......На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом за звітний квартал загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір, загальної суми утриманого збору, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору."

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 999
25.09.14 14:30

Кто б сомненвался

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
230592 258
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд