Отключить рекламу

при подписке на рассылку
24.09.14
1354 2 Печатать

Нужно ли удерживать военный сбор с денежной помощи, предоставленной пенсионерам от бывших работодателей

    Чи підлягає оподаткуванню військовим збором грошова допомога, надана пенсіонерам від колишніх працедавців, відповідно до колективного договору?
   
   Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
   
   Підпунктом 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX ПКУ визначено, що нарахування збору здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 розд. IV ПКУ для податку на доходи фізичних осіб.
   
    Так, для цілей розд. IV ПКУ заробітна плата - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
   
    Враховуючи викладене вище, грошова допомога, надана пенсіонерам від колишніх працедавців, відповідно до колективного договору не підлягає оподаткуванню військовим збором.    
   
Категорія 132.02 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Валерий
25.09.14 00:13

Нужно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Эллен
25.09.14 09:46

пенсиноеры не связаны с работодателем отношениями трудового найма

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено