Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
13.10.14
633 3 Печатать

Является ли объектом налогообложения военным сбором сумма дохода, выплаченная физическим лицом, осуществляющим независимую профессиональную деятельность, за выполнение гражданско-правовых договоров

   Чи є об’єктом оподаткування військовим збором сума доходу, виплачена ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність, за виконання цивільно – правових договорів?
   
    Згідно з п. 1.1 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме фізична особа – резидент (нерезидент), яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.
   
    Об’єктом оподаткування збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ ПКУ).
   
    Оподаткування доходів, отриманих ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність здійснюється відповідно до ст. 178 ПКУ, п.178.3 якої оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.
   
    При цьому, пунктом 178.5 статті 178 ПКУ під час виплати суб’єктами господарювання - податковими агентами, ФО, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою ФО копії довідки про взяття її на податковий облік як ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.
   
    Таким чином, якщо цивільно-правовий договір укладено з ФО, яка провадить незалежну професійну діяльність то нараховані (виплачені) доходи за виконання певних робіт (послуг) не є об’єктом оподаткування військовим збором. Ця норма не застосовується, якщо відносини за цивільно-правовим договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця.
   
   
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 132.02

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Arfa
14.10.14 10:00

Неправильно сформулирован вопрос. Вместо "является ли объектом налогообложения военным сбором сумма дохода, выплаченная физическим лицом" должно быть "является ли объектом налогообложения военным сбором сумма дохода, выплаченная физическому лицу". При том как вопрос сформулирован ответ должен быть противоположным. Если Физическое лицо, осуществляющее независимую профессиональную деятельность выплачивает какому- либо физ. лицу доход за выполнение услуг по дог. гражданско-правового характера, то у этого чела должен удерживаться и подоходный налог, и военный сбор.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Еленка
15.10.14 11:17

Можно на пальцах? Если я ФОП - оказываю услуги (ведение бухучета) другому ФОПу - кто должен платить ВС?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 999
15.10.14 11:46

Еленка. Никто

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение