Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.10.14
2951 12 Печатать

Облагается ли военным сбором плата за обучение наемного работника в высшем учебном заведении

   Чи є об’єктом оподаткування військового збору плата за навчання найманого працівника у вищому навчальному закладі?
   
   Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК), об’єктом оподаткування збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
   
   При цьому ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту.
   
   Частиною першою статті 91 Кодексу законів про працю України передбачено, що підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові та соціально-побутові пільги для працівників.
   
   Отже, плату за навчання найманого працівника у навчальному закладі слід розглядати як інші виплати та винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Вона оподатковується військовим збором.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 132.02
По материалам Головбух 24
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • 098765
24.10.14 09:53

вопрос: повышение квалификации, прохождение обучения сотрудников по вопросам охраны труда, прохождение аттестации по присвоению разрядов, все это обязательные и платные вещи, все это тоже облагается военным сбором?

Ответить
  • 456
24.10.14 10:09

следующий шаг: консультация о том, что так как это связано с трудовой деятельностью, то и ЕСВ тоже надо начислить, а также а командировки сязаны с трудовой деятельностью и их обложить и снять...

Ответить
  • Н
24.10.14 10:11

вот и меня это интересует....

Ответить
  • К теме
24.10.14 10:46

Исходя из этой консультации,то да,но это бред бредовый.

Ответить
  • Анна
24.10.14 10:55

Очень глупое разъяснение. Если работнику на учебу дают деньги из кассы ( что просто абсурдно), но вдруг - да ему дали благо, компенсировали. А если на ВУЗ перечислили- это оплата услуг по подготовке кадров(повышению квалификации). да при этом еще и обязательное - для ряда профессий и должностей - врачи, к примеру. Благом здесь и не пахнет! У нас что ни новые органы (ГНС,ГНА,ГФС) .как их не назови, а результат все тот же: ДАЙ!!!!

Ответить
  • Larisa
24.10.14 10:57

да... вывод меня удивил мягко говоря... открывала почитать и убедиться что не облагается....

Ответить
  • оууу
24.10.14 11:18

в этой стране филисофия не изменилась. кака была, как есть

Ответить
  • бурундук
24.10.14 11:34

завтра обложат все на свете.....Трындец какой-то.

Ответить
  • Марія
24.10.14 11:55

А якщо з плата за навчання (згідно з вимогами ПКУ) не підлягає утриманню ПДФО? Військовий збір все рівно потрібно утримувати? Здається наші фіскали перестарались...

Ответить
  • Вася Пупкин
24.10.14 13:42

Я вважаю, що не потрібно платити військовий збір! Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу 165.1.21. сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але НЕ ВИЩЕ розміру, бла-бла-бла..... А якщо ВИЩЕ - то потрібно. Критикуйте!

Ответить