Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


14.12.14
1586 0 Печатать

Является ли объектом налогообложения военным сбором стоимость угля и угольных брикетов, безвозмездно предоставленных ФЛ в объемах и по перечню профессий, которые установлены КМУ?

   Чи є об’єктом оподаткування військовим збором вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих ФО в обсягах та за переліком професій, що встановлені КМУ?
   
    Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
   
    Статтею 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати: основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати.
   
    До інших заохочувальних і компенсаційних виплат належать, зокрема інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
   
    Частиною першою ст. 91 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами і доповненнями (далі – КЗпП) передбачено, що підприємства в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників. Однією з таких пільг є безоплатне надання працівникам вугілля та вугільних брикетів.
   
    Згідно з п. 2 ст. 43 «Гірничого закону України» від 06 жовтня 1999 року № 1127-XIV із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1127) форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат працівникам гірничих підприємств установлюються в колективному договорі з дотриманням умов, розмірів і норм, передбачених законодавством, генеральною та галузевою угодами.
   
    Пунктом 7 ст. 43 Закону № 1127 визначено категорії осіб, яким підприємства з видобутку вугілля та вуглебудівні підприємства безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором.
   
    Відповідно до зазначеного пункту право на отримання безоплатного вугілля, у розмірі встановленому колективним договором підприємства, має працівник, який безпосередньо займається видобутком, переробкою вугілля та інші категорії громадян, які відповідають вимогам ст. 43 Закону № 1127 або працівник вуглебудівного підприємства.
   
    Перелік професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівних підприємств, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби і до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу яких не включається вартість такого вугілля, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 року № 303.
   
    Враховуючи зазначене, вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих фізичній особі в обсягах, що визначаються нормами колективного договору та за переліком професій визначених Кабінетом Міністрів України, є складовою заробітної плати таких працівників і оподатковується військовим збором на загальних підставах.
   
   Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 132.02

Рубрика:
Теги:
Комментарии
Комментирование новости отключено
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
230400 258
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд