Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
18.02.15
1429 2 Печатать

Подлежит ли налогообложению военным сбором доход, полученный ФЛ - резидентом, от продажи недвижимого имущества?

    Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, зокрема фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
   
   Підпунктом 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ встановлено, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого згідно з п.п. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 ПКУ включається частина доходу від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 172 ПКУ.
   
    Згідно з п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ ставка збору становить 1,5 відсотка. від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ.
   
    Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.
   
    Враховуючи викладене, оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента, до якого включається частина доходу від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 172 ПКУ, то сума такого доходу оподатковується збором за ставкою 1,5 відсотка.
   
    Разом з тим, не є об’єктом оподаткування військовим збором сума доходу, отримана фізичною особою - резидентом від операцій з продажу нерухомого майна відповідно до п. 172.1 ст. 172 ПКУ.

По материалам Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Ната
19.02.15 08:14

Да ,упустили... исправят..,но кому-то повезет.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • LMV
19.02.15 09:50

Не прописав базу для обложения военным сбором, законодатели пустили КОЗЛА (ГСФУ) в огород. Что хочет, то и выдергивает из разд. IV НК Украины. Один вид доходов не разрешает уменьшать (зарплату), а другой пенсии, к примеру, разрешает. Та же ситуация и с квартирами. Забыли налоговики одну маленькую подробность, что доход должен облагаться НДФЛ. А если не облагается, то как бы он ни назывался, облагать военным сборот то, что не облагается НДФЛ нельзя. Идиоты неисправимы. Нормы в НК Украины с 01.01.2015 г. поменяли, а они все хотят использовать накопленный "опыт" в 2014 году. А правила ведь поменялись...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение