Отключить рекламу

при подписке на рассылку
19.02.15
1010 7 Печатать

Денежное обеспечение военнослужащих подлежит налогообложению военным сбором

   Чи є об’єктом оподаткування військовим збором cума грошового забезпечення, отриманого військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби?
   
    Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
   
    Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено підпунктами 164.2.1 – 164.2.19 п. 164.4 ст. 164 ПКУ. Крім того, до зазначеного вище переліку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ, що передбачені п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.
   
    Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 цього пункту (п.п. 1.3 п. 16 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
   
    Згідно з п.п. 165.1.10 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачена законом, яка виплачується з бюджету чи бюджетною установою.
   
    Статтею 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що держава гарантує військовослужбовцям, зокрема, грошове забезпечення, до складу якого входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразові додаткові види грошового забезпечення.
   
    Враховуючи зазначене, оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи у вигляді грошового забезпечення, отримані військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби (крім військовослужбовців строкової служби, у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу у вигляді грошового забезпечення), такі доходи підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка .

По материалам Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Shadow
20.02.15 13:15

нет слов....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • мда..
20.02.15 14:45

вот и поддержали военнослужащих....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Валерий
20.02.15 16:32

В СССР с 1985 года был отменён подоходный налог с денежного довольствия военнослужащих.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Виктория
21.02.15 12:12

Еще раз доказывает, что нашей власти все равно на судьбу людей...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Кузя
23.02.15 08:55

Нашей власти нужно военный бюджет формировать другим способом. Для тех, кто не хочет служить (а они ни при каких условиях служить не пойдут) сделать официальный сбор в пользу тех кто пойдет служить. И не будет этой позорной борьбы с уклонистами, на фронте будут те, кто верит и не сдаст, а заодно деньги в бюджете появятся. Хватит херней заниматься! Все равно откупаются от мобилизации на карман кому-то, сделайте в пользу государства.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ммм
23.02.15 13:45

Да, наши просто "счастливы". Им тут еще парочку "приятных сюрпризов" подбросили с нового года.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено