Отключить рекламу

при подписке на рассылку
15.02.15
1116 0 Печатать

Сумма стипендии, превышающая размер, определенный в абзаце первом п.п. 169.4.1 ст. 169 НКУ подлежит обложению военным сбором

   Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума стипендії, яка перевищує розмір, визначений в абзаці першому п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу України?
   
   Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.
   
    Підпунктом 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ встановлено, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).
   
    Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд.10 розд. XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
   
    Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, тобто не вище за суму, що дорівнює сумі прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножену на 1,4 та округлену до найближчих 10 гривень (у 2015 році – 1710 гривень). Сума перевищення, за її наявності, підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) (п.п. 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
   
    Таким чином, сума стипендії, що перевищує розмір, визначений в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (у 2015 році – 1710 гривень), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

По материалам Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Комментирование новости отключено