Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


23.02.15
2236 8 Печатать

Подлежит ли налогообложению военным сбором доход, полученный ФЛ - резидентом, от продажи движимого имущества?

   Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід, отриманий ФО - резидентом, від продажу рухомого майна?
   

    Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, зокрема фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
   
    Згідно з п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого згідно з п.п. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 ПКУ включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 173 ПКУ.
   
    Ставка збору становить 1.5 відс. від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
   
    Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.
   
    Враховуючи викладене, оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента, до якого включається частина доходу від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 173 ПКУ, то сума такого доходу оподатковується збором за ставкою 1,5 відсотка.
   
    Разом з тим, не є об’єктом оподаткування військовим збором сума доходу, отримана фізичною особою – резидентом від операцій з продажу рухомого майна відповідно до п. 173.2 ст. 173 ПКУ.

По материалам Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Теги:
Комментарии
  • Не понял
24.02.15 08:19

Так облагается или нет - два последних абзаца по-моему противоречат друг другу!?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 0206
24.02.15 08:31

Не понял 24.02.2015 09:19:38 Так облагается или нет - два последних абзаца по-моему противоречат друг другу!? я тоже не поняла и согласна с Вами: противоречит...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алена
24.02.15 08:49

Ст.173.2 ПКУ Продаж одного об'єкта рух.майна (легк.автомобіля , чи/ або мотоцикла, чи мопеда) протягом року не обкладається

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • АНАТ
24.02.15 11:20

То виходить , що якщо в календарному році ФО резидент здійснює другий продаж рухомого майна то при сплаті ПДФО потрібно сплатити ВЗ 1,5%.? Я правильно зрозуміла ?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • АНАТ
24.02.15 11:33

А ще підкажіть ,будь-ласка, якщо ФО продає вантажний автомобіль, то як бути з ВО - платить, чи не платить? ДЯКУЮ !

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
24.02.15 11:36

для не понял, в первом абзаце пишут про майно, а во втором про рухоме майно. Это два разных понятия. С рухомого не облагается.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Кот
24.02.15 13:54

При продаже второго авто платим 5% НДФЛ+1,5% ВЗ

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лера
24.02.15 17:41

Получается при продаже квартиры платим ВС, а при продаже машины (один раз за год) не платим?! Почему такая несправедливость?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
251664 276
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд