Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


21.02.15
1037 7 Печатать

Доход в виде процентов, полученный ФЛ от размещения средств на депозитном счете подлежит налогообложению военным сбором

   Чи оподатковується військовим збором, дохід у вигляді процентів, отриманий ФО від розміщення коштів на депозитному рахунку?
   

    Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.
   
    Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ). Об’єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Для нерезидента – це загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні.
   
    Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
   
    Під терміном «пасивні доходи» слід розуміти, зокрема такі доходи, як проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок; проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках; процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом (п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу).
   
    Ставка збору становить 1.5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
   
    Оскільки доходи у вигляді процентів, отримані фізичною особою від розміщення коштів на депозитному рахунку, включаються до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, то такі доходи підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

По материалам Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Теги:
Комментарии
  • hpd56
22.02.15 12:20

З одної крайності в іншу-з 0 до 21,5%

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ил
22.02.15 12:35

Люди и так не доверяют банковской системе, так депутаты решили вообще похоронить все. Обдираловка. Весь банковский сектор скоро лишится депозитов.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена Е.
22.02.15 15:06

Не знаю кто еще деньги на депозите держит?! Я после "штурма" двух банках, в которых у меня были депозиты теперь о таком даже не помышляю.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юлия
23.02.15 14:33

очень даже согласна с елена е.сегодня последний день был "взятия бастилии")))больше не хочу!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Дмитрий
23.02.15 16:31

Живём по новому, платим за то за что раньше не платили!!! Ура!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Схожу с ума
24.02.15 12:57

А ФЛП сам ее оплачивает или банк за него?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
230376 258
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд