Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


21.02.15
2055 8 Печатать

Облагается ли военным сбором доход ФЛ в виде пенсии, в том числе если превышает предельный размер?

   Чи оподатковується військовим збором дохід ФО у вигляді пенсії, у тому числі якщо перевищує граничний розмір?
   
    Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» передбачено, що оподаткування доходів військовим збором продовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
   
    Відповідно до п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме фізичні особи - резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.
   
    Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.
   
    Згідно з п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого відповідно до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ включаються, зокрема, сума пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 3654 гривень (1218 гривень х 3)), – у частині такого перевищення.
   
    Ставка збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розділу XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
   
    Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
   
    Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
   
    Крім того, п. 168.3 ст. 168 ПКУ встановлено, що розрахунок податкових зобов’язань з оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у джерела його виплати, проводиться податковим агентом.
   
    Таким чином, якщо сума пенсії (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) перевищує у 2015 році 3654 гривень, то частина такого перевищення оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

По материалам Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Теги:
Комментарии
  • гоша
22.02.15 11:40

Странная логика правительства. Как можно считать пенсию доходом? Пенсионер уже не трудится -не создает ТМЦ и прибавочную стоимость. Настораживает то, что завтра правительство может снизить облагаемый порог. Например - Згідно з п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого відповідно до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ включаються, зокрема, сума пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України, якщо їх розмір перевищує один розмір мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 1218 гривень ), – у частині такого перевищення.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена Е.
22.02.15 14:54

Чи обкладається військовим збором повітря, яким дихає пенсіонер?!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Александр1
22.02.15 23:06

Мало того ,что с пенсий берут подоходный так теперь еще ВС.(короче Яценюка и еще 450депутатов на фонарные столбы ).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ,,,
23.02.15 10:05

не переживайте так, чесним трудом такі пенсіїї (вище 3654) не заробляють.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лана
23.02.15 10:10

Для ,,, Очень обидно слышать такие суждения.Мой муж металлург, а там труд очень тяжелый и пенсия у него больше 4000,00грн. не за просто так, а потому, что потерял здоровье на вредном труде.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ,,,
23.02.15 12:16

у меня оба родителя потеряли здоровье на таком же производстве, пенсии по 1200. Вот и вся справедливость...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • злой бух
24.02.15 12:01

у меня свекр получает пенсию 4900, всю жизнь трудился, получал з/п хорошую и абсолютно честно ее получил (никому никуда не носили и не вписывали) Так что не надо всех под одну дудку!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Нина
24.02.15 15:09

И СНОВА ДЛЯ ,,, С ума сойти! Моя мама с 1978 по 1993 работала на ЧАЭС, пока не потеряла сознание на работе...К работе её не допустили. Она на инвалидности. Пенсия больше 4000,00. Может быть ....ВЫ ,,,...в курсе сколько стоят лекарства!!!! И что эту пенсию ей насчитали не за красивые глаза!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
230704 258
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд