Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


21.03.15
1401 0 Печатать

Доход в виде стоимости унаследованного имущества, который облагается налогом по нулевой ставке, освобождается от налогообложения военным сбором

   Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковується за нульовою ставкою ПДФО?
   
    Законом України від 28 грудня 2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у тому числі в частині оподаткування доходів військовим збором.
   
    Так, п. 161 підрозділу 10 розд. XX Перехідних положень Кодексу передбачено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
   
    Відповідно до п.п. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу, зокрема фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
   
    Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX Кодексу).
   
    Згідно з п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід до якого відповідно до п.п. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV Кодексу.
   
    Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 Кодексу.
   
    Так за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, які перелічені у п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Кодексу.
   
    Разом з цим Законом України від 28 грудня 2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», який набирає чинності з 13 березня 2015 року, п. 161 підрозділу 10 розд. XX Кодексу доповнено п.п. 1.7 відповідно до якого звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи та/або доходи, які оподатковуютсья за нульовою ставкою податку.
   
    Враховуючи викладене, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, який оподатковується за нульовою ставкою податку, звільняється від оподаткування військовим збором.
   
    Одночасно слід зауважити, що кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно із правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини (п. 174.6 ст. 174 Кодексу).
   

По материалам Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ДФСУ
Рубрика:
Теги:
Комментарии
Комментирование новости отключено
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
229506 257
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд