Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


23.04.15
2281 16 Печатать

Подлежат ли налогообложению военным сбором доходы физического лица от операций с валютными ценностями?

   Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи ФО від операцій з валютними цінностями?
   
   Відповідно до п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодексу) тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
   
    Згідно з п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу, а саме фізичні особи – резиденти та фізичні особи – нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.
   
    Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу), зокрема, для фізичних осіб – резидентів – це загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; фізичних осіб – нерезидентів – загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні.
   
    Перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначені у п.п. 164.2.1 – 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу.
   
    Крім того, доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено ст. 165 Кодексу.
   
    Так, п.п. 165.1.51 п. 165.1 ст. 165 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов’язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено іншими нормами розділу IV Кодексу.
   
    Разом з цим Законом України від 02 березня 2015 року № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», який набрав чинності з 13 березня 2015 року, п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу доповнено п.п. 1.7, відповідного до якого звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених, зокрема, у п.п. 165.1.51 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
   
    При цьому у п. 1 ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» від 19 лютого 1993 року № 15-93 (далі – Декрет) наведено визначення терміну «валютні цінності».
   
    Декретом також встановлено, що валютні операції - це операції, пов’язані з переходом права власності на валютні цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у валюті України (абз. другий п. 2 ст. 1).
   
    Статтею 2 Декрету передбачено, що резиденти і нерезиденти мають право бути власниками валютних цінностей, що знаходяться на території України. Резиденти мають право бути власниками також валютних цінностей, що знаходяться за межами України, крім випадків, передбачених законодавчими актами України. Також, резиденти та нерезиденти мають право здійснювати валютні операції.
   
    Ставка збору – 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
   
   Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).
   
    Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).
   
    Враховуючи викладене, оскільки доходи, отримані платником податку від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов’язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, не підпадають під звільнення від оподаткування військовим збором, то такий дохід оподатковується збором на загальних підставах.
   
   
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 132.02

   

Рубрика:
Теги:
Комментарии
  • 123
23.04.15 09:32

круто

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Танита
23.04.15 09:35

как всегда, введу что-то временно, но с полым обдираловом(((

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Сергей
23.04.15 09:46

Дохода вроде нет - просто одну бумажку поменял на другую.. Но сбор есть.. :)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Shadow
23.04.15 09:59

странно... я получил ЗП, заплатил этот ВЗ, купил валюту. нужны деньги продал валюту, получил назад свои же деньги, за которые ранее эту же валюту покупал и с которых уже платил ВЗ

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Екатерина
23.04.15 10:21

ВС получается только при продаже у.е.??? или при покупке тоже?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Инна
23.04.15 10:44

Маразм! Ключевое слово ДОХОД! Так доход есть у банка - он покупает валюту по одному курсу, а продает по другому. С маржи и должны удерживать ВС! А у физлица нет дохода! Есть обмен.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Jane
23.04.15 10:46

Все законы экономики уже нарушены. Она этого долго терпеть не сможет. (((

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 333
23.04.15 11:33

Подскажите ,на горячую линию налоговой кто то дозванивается.Я неделю не могу дозвониться.Короткие гудки.Может она не работает

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Налоговик
23.04.15 11:43

Провокация! Точнее Вранье и провокация!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 333
23.04.15 11:58

Налоговик 23.04.2015 11:43:30 Провокация! Точнее Вранье и провокация! Если вы по поводу того,что я не могу дозвониться,то подскажите как.Тел.0800501007 любую кнопку нажимаешь,даже не говорят ,что все операторы заняты.Сразу короткие гудки

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Даля Бланк
23.04.15 12:11

333. может у Вас что-то с телефоном? я дозваниваюсь...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юля
23.04.15 15:18

Еще один повод обратиться к черному рынку обмена валюты.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • СВЕТЛАНА
23.04.15 16:21

Черный рынок валют forever в нашем царстве-государстве.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Наташа
27.04.15 10:19

Я тоже не могу на линию консультаций ГНИ дозвониться-короткие гудки..

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Наташа
27.04.15 10:23

всегда нормально дозванивалась 0800 501 007....основное меню говорит-а потом когда распределение по направлениям-короткие гудки

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Танита
28.04.15 12:45

как всегда, введу что-то временно, но с полым обдираловом(((

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
230686 258
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд