при подписке на рассылку
05.10.15
3228 35 Печатать

За 3 квартал единщики 3-ей группы отчитываются по старой форме

   Згідно із абз.2 п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
   
   З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб -платників єдиного податку 3 групи, що декларація за 3 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159.
   
    У зв’язку із зміною з 01.01.2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відс., у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5 відс. відповідно, аналогічно зазначається сума податку.
   
   Крім того, інформуємо про прийняття нормативно – правових актів, що безпосередньо стосуються адміністрування єдиного податку, які набрали чинності з 28 липня 2015 року, а саме :
   
    наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 “Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245, (далі - наказ 578), яким внесено зміни до форми податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи - підприємця у зв’язку з оптимізацією груп платників єдиного податку – фізичних осіб з 01.01.2015р.;
   
   наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 “Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244, (далі - наказ 579).
   
   З огляду на вищезазначене, звертаємо увагу, що форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затверджена наказом 578, буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік починаючи з 01.01.2016.
   
   З метою забезпечення єдиного підходу при поданні звітності за 2015 рік платниками єдиного податку – фізичними особами першої та другої групи та з урахуванням зручностей при адмініструванні єдиного податку, вказана форма декларації, яка затверджена наказом 578 також рекомендована для подання платниками за річний податковий (звітний) період – 2015 рік.
   
   Разом з тим, повідомляємо, що платники єдиного податку - фізичні особи не зобов’язані перереєстровувати книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат, так як згідно п.5 наказу 579 книги, зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.

По материалам ДФСУ
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • таки да
05.10.15 03:46

Боже! Спаси и сохрани законодателей и возврати им ум!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга К.
05.10.15 08:00

Всё, уважаемые бухгалтеры, этот дурдом мне надоел! Сдаю отчётность за 3-й квартал и избавляюсь от своей последней фирмы. Жить и работать в таких условиях невозможно. Как будто попал в страну, которой управляют маниакальные шизофреники.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ппп
05.10.15 08:15

вот интересно налоговая рассуждает декларации ЕН для юрлиц и физлиц утверждены одним приказом, НК тоже один, но для юрлиц декларация за 9-ть месяцев сдается по новой форме, а для физлиц по старой. Господа что вы там курите?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ИринаМ
05.10.15 09:14

меняют, выменивают бублик на сухарик....задолбали уже своими новыми формами

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Для ппп
05.10.15 09:15

В кои то веки ДФСУ четко придерживается налового кодекса.Форма вступила в законную силу в июле (3 квартал).Значить применяется со следуещего отчетного периода,т.е.с 4 квартала.Причем не только физлицами ,но и юрлицами.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Для ппп
05.10.15 09:21

Ольга К. 05.10.2015 08:00:45 Всё, уважаемые бухгалтеры, этот дурдом мне надоел! Сдаю отчётность за 3-й квартал и избавляюсь от своей последней фирмы. Жить и работать в таких условиях невозможно. Как будто попал в страну, которой управляют маниакальные шизофреники Какие у вас организмы слабые...И куда подадитесь????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • БУХ-НЯ
05.10.15 09:24

"Для ппп" а счего вы взяли что юрики здают по старой фореме за 3 кв. Нам в налоговой чнтко сказали, что только по новой

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Et-Одесса
05.10.15 09:26

мне уже начинает казаться, что я что-то курю.......... наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 “Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245,................. вы бы так законы принимали по зарплате как формы....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЛМ
05.10.15 09:36

Вот ответ в Информационно-справочном ресурсе (код 108.01.05), в котором говорится совсем о другом. Відповідно до п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду. Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначені п. 296.3 ст. 296 ПКУ, затверджуються в порядку, встановленому ст. 46 ПКУ. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (п. 294.1 ст. 294 ПКУ). До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, яким затверджена нова форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) (далі – наказ № 578), набрав чинності 28.07.2015. З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, то форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи), затверджена наказом № 578, буде використовуватись для складання звітності за 9 місяців 2015 року, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЛМ
05.10.15 09:42

Получается, что для 3-й группы Приказ № 578 будет действовать по-разному что ли? Юрлица подают отчетность по-новому, а физлица по-старому? Это просто АБЗАЦ!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • eMelya
05.10.15 09:44

А какая разница, пару циферь вписать, что в старую, что в новую форму?!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Oleg7
05.10.15 09:45

це роз’яснення лише для ФОП-ЄП. Дивно, але для ЮО-ЄП в ЗІР є зовсім інше роз’яснення - подавати вже за новою формою...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Радуга
05.10.15 09:53

Вчера по ЮЛ сдала на новом бланке.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Для ппп
05.10.15 10:12

БУХ-НЯ .Я користуюсь податковим кодексом,а не роз'ясненнями ЗІР.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Для ппп
05.10.15 10:37

Попробував відпраити декларацію по єдиному для юр.особи.Звіт не прийнятий .Виявлені помилки: Документ не може бути прийнятий - закінчення дії форми - червень 2015 р.. Відправник: Автоматизована система "Єдине вікно подання електронної звітності" ДФС України, версія 2.2.6.64 В ОПЗ і Медку нових бланків немає.Залишається щоб не порушувати податковий кодекс відправити звіт на старому бланку поштою.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Сандро
05.10.15 11:04

Для ппп Уважаемый коллега, "Ольга К." - это троль. Обратите внимание на то, что Ольга - это женское имя. А фраза "как будто попал в страну..." - написана от мужчины.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • людмила
05.10.15 11:05

Без коментариев!!! Просто ДУРДОМ!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 111
05.10.15 11:05

Для ппп Для Юридичних осіб -ЄП є нова декларація в МЕДКУ J0103506 . Велике прохання при переході з 2 групи на 3 ФОП чи порібно здавати звіт за 9 місяців чи в кінці року річний в якому вказано доходи за 2 групу і за 3 групу. як правильно

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Влад
05.10.15 11:15

В базе по физлицам бланки старые (№1159), а по юрлицам - новые (№578). Вот такая вот морковка...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ЛМ
05.10.15 11:18

46.6. Якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності. До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Формально и юрлицам нужно сдавать по старой форме. Ведь опубликована новая форма в 3 квартале. Следовательно, только с 4 квартала нужно сдавать по новой форме. Однако норма, предусмотренная в п. 46.6 НК Украины никогда не действовала. Есть масса примеров, когда новая форма действовала, начиная с дня ее опубликования. Весь этот абсурд связан с программным обеспечением. Когда налоговики разработают его, тогда форма и действует. И подать по другой форме налогоплательщики просто не сомгут. А на нормы НК Украины им глубоко наплевать. Ведь за их нарушение им ничего не грозит.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Людик
05.10.15 12:01

Сдала в субботу по юрикам по новой форме. Отчет принят

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ппп
05.10.15 12:06

Для ппп 05.10.2015 09:15:24 В кои то веки ДФСУ четко придерживается налового кодекса.Форма вступила в законную силу в июле (3 квартал).Значить применяется со следуещего отчетного периода,т.е.с 4 квартала.Причем не только физлицами ,но и юрлицами. Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=258344 © Buhgalter911.com Как раз не придерживается, или придерживается но только для физлиц, для юрлиц почему-то подход другой о чем я и писал выше

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ***
05.10.15 12:09

А как же все по 20 с 2016 года?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • таки да
05.10.15 12:38

Сегодня сдана декларация в налоговую Юриков на новом, Физиков на старом. Наручно. Все принято.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Amante
05.10.15 15:32

Для 111 При переходе из 2 группы в 3, вам необходимо сдать отчет за 9 месяцев!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Санаторий "Дурдом"
05.10.15 19:54

Кто сдал декларацию могут отдохнуть (шутка).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
05.10.15 19:55

Для юрлиц сдала на новом бланке. Все отлично принялось.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Шуфля
06.10.15 00:18

Для ппп. Коли пані/пан мовить про дотримання ДФСом норм ПКУ (стосовно порушеного питання), то в мене до пані/пана є 2 запитання: 1) чи виділа/видів шановна/шановний ПКУ? 2) Чи володіє пані/пан українською? P.S. Читайте та роздумуйте над: п.4 наказу 578 від 19.06.2015 ; п.48.1, 48.7 ст.48 ПКУ.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина
07.10.15 19:47

SOS!!!!!!!!!!!!!!! В Медке и ОПЗ старая версия под.деки 3 группа -физики. Отчет не принят, что делать? Для кого писали эту статью?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лена Одесса
09.10.15 10:55

Ирина, я брала в ОПЗ форму старую, все принялось.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • *****
09.10.15 12:38

У меня не приняли старую форму - ФОП на 2 группе, г. Одесса. Приняли только на новой...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ольга
10.10.15 12:48

а у меня голубая мечта .......посадить хоть одного ..придумщика новых законов и просто бланков на сдачу отчетов месячных не говоря уже за квартал или годовых ...пусть попробуют сдать в программе отчеты за месяц...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Шило
13.10.15 12:10

Какие подавать отчеты чп на 2гр, если зарегистрирован в августе, ЕН с 01.09.15? -общую 9 месяцев -ЕН за 9 месяцев, или все годовые? ПОМОГИТЕ ПЛИЗ РАЗОБРАТЬСЯ!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Шило
13.10.15 12:53

Какие подавать отчеты чп на 2гр, если зарегистрирован в августе, ЕН с 01.09.15? -про майн.стан за 3 квартал --про майн.стан за год -ЕН за год ПРАВИЛЬНО?

Ответить